Jump to content
Dogomania

Nie rosną mu zęby!!!:(((


k_achna

Recommended Posts

Mojemu 5-cio miesięcznemu pieskowi wypadły już mleczaki i wyrastają stałe,ale tylko u góry!Dół ma miękki i nie zapowiada się żeby mu wyrosły w najblizszym czasie jakieś ząbki w tym miejscu:(Byłam dziś u weta i powiedział,że jest możliwe że mu nie wyrosną wcale!!!I że w wieku 5ciu miesięcy powinien mieć już dawno stałe.Nie wiem co o tym myśleć.Może są jakieś witaminy lub środki przyspieszające wyrastanie zębów,bo na razie to chodzi calkiem bez zębów na dole.Nie wiem jak on będzie gryzł tylko górną szczęką:((((

Link to comment
Share on other sites

To, ze w wieku 5-mcy już dawno powinien mieć stałe zęby to lekka przesada. Owszem, niektóre psiaki już mają, ale są i takie, które zaczynają wymianę ząbków ok. 4 miesiąca i trwa ona chwilę...

Trzeba zrobić RTG tej szczęki, zobaczyć co się dzieje, czy jakieś ząbki tam rosną, a jeśli nie to dlaczego.

Co ten weterynarz powiedział? Miał jakieś rady, podał jakieś powody dlaczego tak się dzieje?

A jakiego masz pieska, może dogomaniaccy specjaliści od poszczególnych ras będą mogli Ci pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Mieszańca bolończyka.Weterynarz powiedział,że może być to uwarunkowane genetycznie i moze nie mieć zalążków zębów stałych.Przerażająca opcja...Nigdy o czymś takim nie słyszałam.:(Najgorsze jest to,że dolne ząbki wypadły mu wcześniej i wciąż ich nie ma,a górne już prawie wyrosły.

Link to comment
Share on other sites

Ja, tak jak coztego, radziłabym prześwieltlić, żeby zobaczyć, co tam się dzieje. Zawsze myślałam, że mleczaki wypadają pod wpływem rozwijających się pod spodem zębów stałych, a jeśli po spodem nie ma zębów stałych, to raczej się trzymają. Tak przynajmniej jest u ludzi... Jeśli u psów jest tak samo, to fakt, że mleczaki wypadły wskazywałby na to, że coś się tam dzieje. Ale może u psów jest inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Bez zbędnych nerwów :P

Po pierwsze- rasy małe i miniaturowe- a do takich należy bolończyk- mają ogromne braki zębowe i to bardzo często.

Nawet wzorce tych ras to juz uwzględniły (nawet do 7- miu zębów).

Poza tym- psiak ma kilka miesięcy- a u wielu ras wcale nie miniaturowych niektóre zęby wyrastaja nawet po roku- w sensie- po 12- tu miesiącach życia.

Poza wszystkim- nie wszystkie zęby są do życia potrzebne.

Jak nie będzie miał siekaczy, to tylko tyle z tego wynika, że sobie pchły na własnym tyłku nie upoluje.

Jeśli ma kły- to naprawdę nie ma się czym przejmować.

I spokojnie poczekaj.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod wszystkim, co napisała Gosia.

Więc dlaczego pisałam, że zrobiłabym zdjęcia? Ano bo ja lubię wiedzieć, co się dzieje. Ale również troszkę przenoszę z doświadczenia z ludźmi: mojemu bratu niemal wszystkie stałe zęby rosły poziomo... W wieku 13 lat miał jeszcze pełno mleczaków, które potem jakiś dentysta wyrwał (bez uprzedniego zdjęcia). Wszystko skończyło się dobrze; co prawda to wyrwanie nie pomogło wyciąć się stałym zębom, bo one rosły w złym kierunku, ale przynajmniej stałe zęby były i przy pomocy aparatu i nie pamiętam już czego w końcu braciszek ma normalne uzębienie. Ale wtedy właśnie, przed wyrywaniem czegokolwiek, zdjęcie powinno było być zrobione, bo gdyby stałych nie byłó, to braciszek mógłby sobie jeszcze przez długi czas gryźć mleczakami, a tak to musiał przez długi czas bezzębny sobie radzić (u niego były to głównie trzonowce).

Tak że ja bm pewnie prześwietliła, żeby wiedzieć, czy mam na co czekać.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki troche mnie uspokoiłyście.Prześwietlenie mogę mu zrobić dopiero za 2 tygodnie,bo był 2 dni temu szczepiony i weterynarz powiedział mi,że do narkozy musi tyle odczekać.Nie rosną mu i kły i siekacze,jakby miał chociaż jakieś to bym się tak nie martwiła,ale sęk w tym że on jest całkiem szczerbaty na dole,nie ma ani jednego ząbka z przodu tylko trzonowce i przedtrzonowce,które mu jeszcze nie wypadły.W takim razie czekam z niecierpliwością na chociażby malutkiego ząbeńka:)A przeswietlenie zrobię.Dziekuje bardzo za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

mojej suni shih ząbki rosły bardzo długo. dopiero około 12 miesiąca w miarę w pełni się wykształciły / ale nie wyrosły wszystkie/. przez kilka miesięcy miała tylko białe kropeczki - ślady ząbków i też bałam się, że będzie bezzębna
brak zawiązków zębów też się zdarza np. u mnie- do dziś nie wyrosły mi 2 siódemki górne i ósemki;)

Magi kieł powinien wyrosnąć nie martw się na zapas. u małych ras 7 miesięcy to nie jest czas pełnego wykształcenia ząbków

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Marto,
To mnie troche przerazilo, bo juz od 6 lat hoduje te Rase i to pierwszy taki przypadek. Wiem, ze male Rasy opuznione sa z Zabkowaniem, ale zeby wogule tego Zeba nie bylo widac-to dla mnie maly Szok.
Moze zostalo tez cos uszkodzone przy wyrywaniu Mlecznego Kla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...