Jump to content
Dogomania

Kto zna Bento Kronen?


Szamanka

Recommended Posts

próbujemy BK maxi lamb & rice. mojemu wrażliwcowi trudno przypasować z karmą (chętnie je wszystkie ale niestety albo układ trawienny albo skóra mówią NIE). Udało się małą paczkę 3 kg zjeść bez sensacji (kupa nie zachwyca ale nie leje się, ze tak obrazowo powiem), więc jest nadzieja, że będzie to nasza druga karma na zmianę z purina pro plan salmon & rice

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odkopuje temat, moze komus sie przyda :) Karmie suke Bento Kronen Salomon&Rice rowno miesiac, wiec moge juz co nie co powiedziec. Szukalam karmy dla swojej suki conajmniej 2 lata, kupowalam drozsze i tansze, lepsze i gorsze, zdecydoalam sie na BK i poki co nie zaluje - suka sie super zalatwia, ma ladna siersc, minimalny lupies (a to w jej przypadku sukces), je ze smakiem ,zero drapania. W wakacje przeszla okropna alergie pokarmowa i kazda zmiana karmy to stres, a tu wszystko poszlo gladko :)
POLECAM!

Link to comment
Share on other sites

A jakiej wielkości są chrupki? Możesz do jakiejś monety przyrównać?
My od ponad pół roku jemy BK Large z jagnięcina i jestem bardzo zadowolona - nigdy nie było tak dobrze jak na tej karmie.
Chętnie spróbowałabym i tej z łososiem tylko właśnie ciekawi mnie wielkość kulek, bo ona zdaje się jest dla każdej rasy więc pewnie i kulki sa małe... te w naszej są fajnie duże, takie na prawdę dla dużych ras. Twoja sunia też do malutkich nie należy, myślę że "nasza" jagnięcina też by jej podpasowała

Link to comment
Share on other sites

Tak, zrobie zdjecie i wrzuce :) Czy dasz rade zrobic to samo z Wasza karma? Ciekawa jestem L&R i na bank sprobuje

edit: granulki nie sa duze, ale nie sa plaskie, wiec naszczescie pies gryzie jako tako

[IMG]http://img25.imageshack.us/img25/5079/dsc4175o.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No to nasze sa duzo wieksze, sa jak 5 zł

tu 5 złotówka jest pod chrupkiem
[URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://s48.radikal.ru/i121/1103/41/d025f383a275.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://s43.radikal.ru/i100/1103/4c/a33fbcb5abae.jpg[/IMG][/URL]


Agnes na twoim zdjęciu to ta karma wyglada jak prawdziwa! :-) Normalnie mam wrażenie że wyciągne rękę i zaraz będe miała kulki w dłoni

Link to comment
Share on other sites

Moja koleżanka karmi BK stadko duzych psiakow i jest bardzo zadowolona , a ja szukam karmy dla jamnika i zastanwaim się właśnie nad wersją z łososiem. Mam prosbę do Agnes :) czy na opakowaniu jest może podana kaloryczność? Byłabym wdzięczna za taka informację. Sunia mi się ładnie odchudziła na RC , chcę już kończyć z RC ale szkoda by mi było , żeby znów przytyła. Acana rybna jest dla niej zbyt tłusta !
Z góry dziękuję !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znajoma poleciła mi BK - jednak kompletnie nie wiem co o tym sądzic. Od szczeniaka karmie Hillsem jednak no - zaczyna to nie być na moją kieszeń... BK kupowałam moim gryzoniom - bardzo im to pasowało, tylko nie wiem jak to sie ma do jakości karm dla psów? Jakie wrażenia? Polecacie dla psa alergika?

Link to comment
Share on other sites

u mnie pies o wrazliwym układzie pokarmowym świetnie zaakceptował Bento. Rozumiem że twój ma alergię skórną (?). A wiesz na jakie składniki dokładnie? Porównaj skład Hillsa z Bento, może jest w miare podobny. A najlepiej chyba zamówić mały worek i na psie przetestować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']u mnie pies o wrazliwym układzie pokarmowym świetnie zaakceptował Bento. Rozumiem że twój ma alergię skórną (?). A wiesz na jakie składniki dokładnie? Porównaj skład Hillsa z Bento, może jest w miare podobny. A najlepiej chyba zamówić mały worek i na psie przetestować[/QUOTE]

I alergia skórna i pokarmowa - najprawdopodobniej na mięso z kurczaka - po nim miala ogromne placki wylatującej siersci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coffee&Nera']I alergia skórna i pokarmowa - najprawdopodobniej na mięso z kurczaka - po nim miala ogromne placki wylatującej siersci.[/QUOTE]
to spróbuj BK z jagnięciną - taka właśnie je mój pies i jest super. Albo wersję z rybką.
Zamawiam karmę w "karmy dla ciebie" - tam jest najtańsza (przynajmniej ta którą zamawiam)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']to spróbuj BK z jagnięciną - taka właśnie je mój pies i jest super. Albo wersję z rybką.
Zamawiam karmę w "karmy dla ciebie" - tam jest najtańsza (przynajmniej ta którą zamawiam)[/QUOTE]

Dziękuje, jak skonczy nam sie Hills to zamowimy. My próbowalysmy roznych karm - różne reakcje począwszy od brzydkich koop, kończąc na wymiotach, wypadającej siersci lub co zabawniejsze - nagłej utraty lub nagłego przybrania wagi. Po Hillsie od ponad 2 lat jest już OK ale niestety minusem karmy jest dosyć duza cena przynajmniej gdy kupuje się większe worki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']emm tylko pamietaj Coffee&Nera ze sa dwa rodzaje bento. Nie wiem gdzie Cie drozej kosztuje hills, skoro bento to ok 190 zl za worek ;) Karma lepsza od Hillsa, wystarczy spojrzec na sklady, co masz w Hillsie, a co w Bento.[/QUOTE]

Lepsza? No szukam czegos wlasnie ale w miare w kategori cenowej jako takiej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']emm tylko pamietaj Coffee&Nera ze sa dwa rodzaje bento. Nie wiem gdzie Cie drozej kosztuje hills, skoro bento to ok 190 zl za worek ;) Karma lepsza od Hillsa, wystarczy spojrzec na sklady, co masz w Hillsie, a co w Bento.[/QUOTE]

jejku a gdzie ty kupujesz, ze tak drogo jest?
W "karmy do domu" jest taniej (179 zł) a jak sie tak jak ja 2 worki kupuje to jeszcze cena spada... tylko kurier ma minę jakby chciał zabić gdy 30 kilo w jednej paczce tacha.

Hills chyba ciut droższy, bo worki po 12 kilo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']emm tylko pamietaj Coffee&Nera ze sa dwa rodzaje bento. Nie wiem gdzie Cie drozej kosztuje hills, skoro bento to ok 190 zl za worek ;) Karma lepsza od Hillsa, wystarczy spojrzec na sklady, co masz w Hillsie, a co w Bento.[/QUOTE]
Agnes ma rację: Z bento jak z puriną, dwie linie są. Mówimy o tej.
[URL="http://www.telekarma.pl/m107/bento.kronen.nutritional.balance.htm"][B][SIZE=3][COLOR=#d92934]Bento Kronen Nutritional Balance[/COLOR][/SIZE][/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja bento kupuje w kar-ma bo lubie ten sklep i przy okazji biore smaczki. Dowoz mam zawsze na telefon umawiany wczesniej, z pracy wracam pozno wiec to mi pasuje. Natomiast w karmydodomu maja albo inny rodzaj BK albo stare zdjecie, mi zalezalo na nowej wersji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kupiłam salmon&rice!
Pies mnie zmusił, bo najwyrażniej znudziła mu się ta lamb&rice (8 miesięcy ją jadł) i zaczął jak nigdy grymasić przy jedzeniu.

gładko poszło przestawienie psa, w sumie taka miałam nadzieję, ze skoro obie dla wrażliwych psów i z tej samej firmy, to nie powinno być sensacji.
Karma ma faktycznie małe kulki, ale Vito sobie radzi całkiem dobrze i nie wylatują mu z pyska :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...