Jump to content
Dogomania

jądra u 3 miesięcznego goldena


Katarzyna_Wilk

Recommended Posts

Weterynarz stwierdzil ze nasz pies nie ma jader. Stwierdzil obecnosc jader w brzuchu.

Rozmawialam z hodowczynia i dostalam informacje, ze porod psow odbywal sie w szpitalu w w-wie na ul. czerniakowskiej. Po porodzie lekarze badali szczeniaki i stwierdzili, ze wszystko w tych sferach jest w porzadku.

Pies ma teraz 3 miesiace i ponad 1 tydzien.

Napewno pojdziemy jeszcze do jednego lekarza, ale czy znacie takie przypadki, ze pies w tym wieku moze miec jadra jeszcze nie wyksztalcone?

Pozdrawiam

Kasia

Link to comment
Share on other sites

Po porodzie lekarze badali szczeniaki i stwierdzili, ze wszystko w tych sferach jest w porzadku.

Szczęnieta (samce) zaraz po urodzenieu nie mają jeszcze jąder w mosznie, więc niemozliwe żeby lekarz stwierdził ich obecność :roll:

Jądra schodzą do moszny w okolicach 6tego tygodnia życia.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam nie urarzajac nikogo - hodowca ci opowiada bzdury!!!!! ja tak samo dałam sie oszukać! mój golden nie ma jader tez obustronnie i nic mu nie pomogło! ani hormony ani masowanie nic a trzeba kastrowac bo jest ryzyko raka !

hodowca powinien cie poiformować podczas kupna psa,że nie ma on jeszcze jąder! ja kupowałam psa z mysla wystawiania go(i to za duze pieniadze ) i nawet mi do głowy nie przyszło zeby sprawdzić bo pies byl "zatrzymany" w hodowli specjalnie dla mnie i super zapowiadajacy sie wystawowo....

no i mam teraz kochanego psiaka do kochania , z hodowcą ehhh nie chce mi sie juz tych scen opisywać porażka!

Link to comment
Share on other sites

wg opinii ZK w momencie kiedy hodowca zooferował drugiego psa za połowe ceny" tym razem juz na prawde "super wystawowego " to postapił ok....a jeszcze była łaska - "to niech pani przywiezie tego psa jak pani nie chce go" mam nowy miot na pewno cos sobie pani wybierze

mi rece opadły i tyle

bardzo przepraszam to nie sa buty! ze sobie mozna wymienic w ekskluzywnym sklepie jak zaczynają cisnąć

Link to comment
Share on other sites

Katarzynko,

o wnętrostwie sporo można poczytać na VetSerwisie (link w linkowni).

Zabiegi kastracji w takich przypadkach są konieczne, ale wykonuje się je po 6 m-cu życia. Wtedy wiadomo na pewno, że już nie zstąpią. A teraz warto znaleźć dobrego i zaufanego weterynarza.

Nie jesteś pierwszą osobą na Dogomanii z takimi przygodami, więc poszukaj też tu, na weterynarii takich tematów (były na 100%).

Link to comment
Share on other sites

jądra pownny juz byc na swoim miejscu kiedy pies ma 6- 7 mcy (no ogólnie to powinny byc od razu :roll: ale mam na uwadze takie przypadki jak naszych psów)

kiedy mój golden miał 7 mcy dostał ostatni zastrzyk z testosteronem ale wet powiedział,że może zdarzy sie cud :-? i mamy 5%szansy

no i sie spełniło ,cudu nie ma leczenie zaczeliśmyw wieku 4 mcy i juz było za pózno wg opinii lekarzy (paru)

w przypadku mojego goldena jądra nawet nie były wyczuwalne w mosznie - czasami jest tak ze pomogają masarze no ale tez nie pomogły skoro nie było co masować

mój golden nie jest z Complementu ale bardzo mnie ciekawi jaki pies jest ojcem Twojego psa? ja np spotkałam juz 2 rózne psy z róznej hodowli po tym samym ojcu co mój pies i oba były wnętrami obustronnymi!! smiem twierdzićm,że wade ta przekazuje własnie tatuś :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja tu w kwestii ostatnich pytań. Wnętroswo jest wadą dziedziczoną, ale uwaga - nie tylko po ojcu. Wadę tę szczeniaki mogą odziedziczyć również po matce, która jest córką wnętra.

I jeszcze jedno wyjaśnienie. Obustronny wnętr jest zawsze bezpłodny, ale jednostronny wnętr może mieć potomstwo. Również bardzo późne zstąpienie jąder do moszny może oznaczać, że potomstwo takiego psa będzie dziedziczyć wnętrostwo. I w przypadku psów rasowych dopuszczonych do hodowli zwykle tak właśnie jest. Pies reproduktor - doskonałe oceny na wystawach, nikomu nie przyjdzie do głowy sprawdzić, kiedy mu jądra do moszny zstąpiły.

Ja ostatnio ten temat dość dogłębnie przerobiłam, bo przy kastracji Emila okazało się, że był on jednostronnym wnętrem. Wnętra trzeba koniecznie wykastrować, bo w przeciwnym razie istnieje bardzo duże ryzyko nowotworu i to złośliwego.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuję jeszcze dokładniej to wyjaśnić. Bezpłodność wnętra jest czysto mechaniczna, tzn. istnieje dotąd, dopóki choć jedno jądro nie zstąpi do moszny. Po prostu takie jądro "w brzuchu" ma zbyt wysoką temperaturę i plemniki giną. Gdy różnymi zabiegami uzyskamy zstąpienie jąder do moszny, jądra zaczynają pracować normalnie. Ale problem wnętrostwa pozostaje i potomstwo takiego "byłego wnętra" może już nie mieć tyle szczęścia i u niektórych szczeniaków po nim albo po jego córkach jąder nie da się sprowadzić do moszny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...