Jump to content
Dogomania

Jak opanować ten szał?


Aga

Recommended Posts

Moja suka , 4 lata, rok temu zabrałam ją ze schroniska. Jest strasznie agresywna do suk, na ich widok wpada w ogromny szał i trudno nad nią zapanować. Zachowuje się jakby chciała na miejscu zagryźć rywalkę, rzuca się, warczy, wyrywa się, wygląda to naprawdę groźnie. Zastanawiam się co mogę zrobić, nie mam na razie warunków na podjęcie specjalistycznego szkolenia. Wszelkie odwracanie uwagi działa tylko gdy potencjalna ofiara jest jeszcze od nas daleko, jednak kiedy zbliży się do nawet 4 metrów, moja wpada w szał. A najciekawsze jest to ,że w schronisku była wśród innych suczek i nie było starć. Co mi poradzicie?

Link to comment
Share on other sites

Na samym początku był to tylko atak w stronę psa , z czasem przerodziło się w szał na widok suk. Najczęściej po prostu omijam suki szerokim łukiem i nagradzam suńke jak przejdzie spokojnie, ale wszystko diabli biorą, bo po osiedlu biegają spuszczone suki i jak taka ma ochotę podejść sobie do mojej to już po szkoleniu :roll:

Jak idziemy sobie na spacer i zobaczy gdzieś psa to pierwsze co robi to sprawdza płeć. Nie wiem jak ona to robi na odległość ,ale jakoś jej się udaje rozpoznać i wtedy znowu atak - jeśli suka. Jeśli jest to suka którą już atakowała wcześniej to poczując tylko jej zapach jest już bardzo podekscytowana, natomoast kiedy się tylko wymijam z jakimś właścicielem co ma suke a której ona jeszcze nie zdążyła poznać, to potrafi przejść spokojnie.

Respekt czuje do suk większych od siebie i tych które ją obszczekują.

Z psami nie ma żadnych problemów, psy uwielbia. Jedynie większe od siebie obszczekuje bardzo wysokim głosem, z pogkulonym ogonem i położonymi uszami.

Link to comment
Share on other sites

Bimber ,tylko, że u nas w bloku większość to suki a na dodatek jeszcze pełno biegających dzieci a wtedy nie jest wesoło, dlatego nie mogę sobie pozwolić na takie wybryki :roll:

Kayne dzięki, całkiem zapomniałam o tej stronie :) , a właśnie zaczęliśmy się szkolić klikerem, jak na razie szlifujemy target wg książki dostępnej w necie.

Link to comment
Share on other sites

Aga, to sie ciesze, ze przyczynilam sie do odswiezenia pamieci :D . A skoro szlifujecie target, to znaczy, ze uwarunkowanie klikera macie juz za soba, wiec mozesz spokojnie przejsc do kolejnych etapow 8), zaczynajac wlasnie od tych, ktore beda Ci teraz najbardziej potrzebne :P

Zycze sukcesow...no i - witaj w klubie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...