Jump to content
Dogomania

Pielęgniacja ogółem.


Pomarancza

Recommended Posts

  • 2 months later...

[quote name='KaCzOOrA']Pamiętaj że Westy należy kąpać dużo częściej niż zwykłego psa. Ponieważ rasa ta jak zapewne wiesz, nie ma sierści, a włos. Który wymaga częstszej pielęgnacji. Powinnaś kąpać swojego pupila raz na miesiąc. ;)[/quote]

Skąd takie informacje ? :-o :-o :roll: :roll:

Niestety to co piszesz nie jest prawdą!

Powiedziałabym, że jest wręcz odwrotnie. Westie ma szorstki włos a kąpiel go zmiękcza. Poza tym z szorstkiego włosa brud bardzo łatwo się wykrusza i wyczesuje. Ja mojego westa kąpię BARDZO RZADKO , jeśli się np w czymś wytarza albo naprawdę mocno się wybrudzi i zacznie śmierdzieć. :evil_lol:

Pewnie razem kąpieli (w szamponie) to będzie coś ok 1-2 razy W ROKU. I to absolutnie wystarcza.

Czasem tylko po błotnistych spacerach na jesieni i w zimie , jak pies spływa błotem, to wkładam go do wanny i spłukuję 'podwozie' samą wodą bo nie chce mi się czekać aż się wykruszy , w międzyczasie zostawiając piasek w każdym możliwym miejscu.

Na przyszłość zanim coś napiszesz to się dowiedz czy nie piszesz bzdur :roll:

Link to comment
Share on other sites

dawno takich bzdur nie czytałam :loveu:

KaCzOOrA jeśli zamierzasz coś pisać, to lepiej sprawdź te informacje...wiele osób możesz wprowadzić w błąd. Westie to nie jorczek :eviltong:

ja swojego też sporadycznie wrzucam do kąpieli, po spacerze kiedy jest brzydka pogoda błotko samo odpada, no chyba że ręcznikiem łapy przecieramy jak są mokre. Generalnie w ciągu roku kąpiemy się max 3 razy...i zapewniam Cię, że więcej nie potrzeba :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Jasia01']Witam , potrzebuję podpowiedzi . Czy głowę Westa wystawowego tylko trymować , czy pomagać sobie również nożyczkami ( nożyczki czy degażówki ) ?[/quote]

najlepiej to udać się do profesjonalisty, który fachowo to zrobi.


[SIZE=1]ja trymuje głowę palcami i na koniec podrównuje degażówkami. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A może popytaj wystawców westie na jakiejś najbliższej wystawie? Z tego co wiem wystawowy west musi zawsze być w ''formie'', takie co 3 miesięczne trymowanie nie wystarczy. Albo zadzwoń do tej pani u której byłaś wcześniej. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']A może popytaj wystawców westie na jakiejś najbliższej wystawie? Z tego co wiem wystawowy west musi zawsze być w ''formie'', takie co 3 miesięczne trymowanie nie wystarczy. Albo zadzwoń do tej pani u której byłaś wcześniej. :)[/quote]
Ja bym sie do tego nie posuwała bo malo kto Ci co kolowiek powie:eviltong:Wiec raczej spytaj swoja fryzjerke.A u kogo sie trymujecie?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Jasia01']Witam , potrzebuję podpowiedzi . Czy głowę Westa wystawowego tylko trymować , czy pomagać sobie również nożyczkami ( nożyczki czy degażówki ) ?[/QUOTE]

samym trymowaniem nie osiągniesz kształtu "kulki". Najlepiej przerywać co jakiś czas głowę, ale kształt nadać nożyczkami :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To zależy.. od rodzaju włosa, pogody (pory roku), aktywności psa itd ;)
Ja czasami nie czeszę Bza przed 2 tygodnie albo i więcej bo zapominam o tym i nic mu się nie dzieje, czasem parę kołtunów wyciągnę. Ale np. na jesieni jak jest błoto itd to wyczesuje go częściej żeby pozbyć się piasku w sierści itd. Teraz trenujemy na końskiej piaszczystej hali więc po każdym treningu pies przypomina szarego piaskowego potwora i albo wrzucam go do wanny (jesli dodatkowo jest mokro na dworze i po prostu robi się błoto do połowy psa), suszę i czeszę a czasem, jak jest sucho na dworze to wystarczy ,że wyczeszę z niego piach zebym go potem nie miala w poscieli ;)
Dodam,że mój pies akurat ma w miarę prawidłową, szorstką szatę i dlatego nie potrzebuję go często rozczesywać.

Link to comment
Share on other sites

No codziennie nie ale dokładnie i całego owszem. Pudlówka jest super nawet do przeczesania przed samym wyjściem...włos ładnie się rozdziela, ja bardzo lubię. Pudlówką można co najwyżej wyciągnąć nadmiar podszerstka, ale i tak lepiej zrobią to grabie ale nimi też trzeba się posługiwać ostrożnie bo tną włos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...