Jump to content
Dogomania

Duffel


Ewa&Duffel

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Minerva']Dziurki we frisbee już są :cool3:? bo nie widać na tych zdjęciach.
A ja się swoich zdjęć będę czepiać, bo ja dobrych nie robie, ciut mniej rozmazane niz Twoje, chociaż zalezy jakie. Potrety mi wychodzą jako tako :eviltong:.[/QUOTE]
Jasne, ze sa dziurki, już nieźle je pogryzł ;)

Ja właśnie mam problem z tymi zdjeciami w ruchu, wiem, wiem, nowy aparat, musze go poznac najpierw itd, no ale poprzednim kompaktem wychodzily mi w miare takie zdjecia, a te sa po prostu beznadziejne :(

A Ty jaki masz aparat ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']No własnie czytałam, że trzeba tak robić, ale jak ustawiam krótkie czasy, to wychodzą mi strasznie ciemne te zdjęcia :([/QUOTE]
Hmm... Nie wiem czy to pomoże, ale zwiększamy wtedy ISO czy cos takiego. Ja robie na 200 kompaktem, w lustrzance to nie wiem jak, trzeba próbować, zmieniac ustawienia(wiem, ża ja robie tragiczne zdjęcia, a bardzo cie pouczam....)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minerva']Hmm... Nie wiem czy to pomoże, ale zwiększamy wtedy ISO czy cos takiego. Ja robie na 200 kompaktem, w lustrzance to nie wiem jak, trzeba próbować, zmieniac ustawienia(wiem, ża ja robie tragiczne zdjęcia, a bardzo cie pouczam....)[/QUOTE]
No co Ty, jakie pouczanie, dzięki za rady.
Pokombinuję jutro z tymi ustawieniami, może coś lepiej wyjdzie.
Nie wiem, czy dam radę dodać resztę zdjęć, fotosik sie buntuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Zawsze korzystałam z fotosika, ale ostatnio się do nich zniechęciłam, po tym, jak te opłaty wprowadzili..Chyba rzeczywiście muszę sobie jakies konto pro wykupic, ale troche szkoda kasy ;)[/QUOTE]
Czy ja wiem, sms za pro na miesiąc to 3 coś(w złotówkach oczywiscie). Ja jestem nerwus (wiadomo Minerva ma często nerwa ;p) i wolę jak to idzie sprawnie, ale w sumie wygrawanie po 10fot nie jest aż takie tragiczne, o ile ma się czas :p

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia w ruchu: krótki czas, przysłona otwarta (ale pułapka - wtedy mniejsza głębia ostrości i pies może być ostry nie tam gdzie trzeba ;) ) , można też podbić iso, wtedy będą większe szumy i zdjęcie mniej plastyczne (zależy od wysokości iso, musisz poznać aparat). Najlepiej jest znaleźć kompromis pomiędzy tymi trzema elementami - a tym już trzeba się pobawić, z czasem to poczujesz.
To tak w duuuuużym skrócie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minerva']Czy ja wiem, sms za pro na miesiąc to 3 coś(w złotówkach oczywiscie). Ja jestem nerwus (wiadomo Minerva ma często nerwa ;p) i wolę jak to idzie sprawnie, ale w sumie wygrawanie po 10fot nie jest aż takie tragiczne, o ile ma się czas :p[/QUOTE]

Myślałam, że to droższe jest...w takim razie trzeba będzie wykupić ;)

[quote name='Bonsai']Zdjęcia w ruchu: krótki czas, przysłona otwarta (ale pułapka - wtedy mniejsza głębia ostrości i pies może być ostry nie tam gdzie trzeba ;) ) , można też podbić iso, wtedy będą większe szumy i zdjęcie mniej plastyczne (zależy od wysokości iso, musisz poznać aparat). Najlepiej jest znaleźć kompromis pomiędzy tymi trzema elementami - a tym już trzeba się pobawić, z czasem to poczujesz.
To tak w duuuuużym skrócie. :)[/QUOTE]
Dzięki za rady.
Próbowałam już z czasem i przysłoną, ale nic mi nie wyszło.
Muszę jeszcze zobaczyć z tym ISO.

[quote name='deer_1987']czytalas poradni tz do zdjec w ruchu? :P pisal o tym :D

czas 1/400 np i do tego przeslona zalezna od pogody, czas 1/800 to juz bardziej na portrety!

[B]to taka na szybko porada, poprobuj![/B][/QUOTE]

Czytałam, czytałam. Ale właśnie pisałam, że jak biorę krótki czas otwarcia migawki, to zdjęcia mi bardzo ciemne wychodzą. Ale będę próbować ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']hejka :) sorki że sie tak wtrące ale ja mam sony alfa 350 i wszystkie zdjęcia robię na krajobrazie z ISO 1600 i zdjęcia wychodzą mi w miare dobre a już na pewno nie ciemne :cool1: gorzej ustawić w domu bo te domowe to też cięzko mi na razie idą :cool3:[/QUOTE]

O, dzięki za radę, mamy prawie takie same aparaty, więc może spróbuję Twojego sposobu ;)
Zdjęcia macie bardzo ładne :)
A z domowymi to rzeczywiscie najciężej jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']O, dzięki za radę, mamy prawie takie same aparaty, więc może spróbuję Twojego sposobu ;)
Zdjęcia macie bardzo ładne :)
A z domowymi to rzeczywiscie najciężej jest...[/QUOTE]


ależ nie ma za co :) jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze :):):):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dOgLoV']hejka :) sorki że sie tak wtrące ale ja mam sony alfa 350 i wszystkie zdjęcia robię na krajobrazie z ISO 1600 i zdjęcia wychodzą mi w miare dobre a już na pewno nie ciemne :cool1: gorzej ustawić w domu bo te domowe to też cięzko mi na razie idą :cool3:[/QUOTE]
i jakm cudem nie masz ziarna?

[quote name='Ewa&Duffel']
Dzięki za rady.
Próbowałam już z czasem i przysłoną, ale nic mi nie wyszło.
Muszę jeszcze zobaczyć z tym ISO.
Czytałam, czytałam. Ale właśnie pisałam, że jak biorę krótki czas otwarcia migawki, to zdjęcia mi bardzo ciemne wychodzą. Ale będę próbować ;)[/QUOTE]
Dokladnie!
Ciemne to daj nizsza wartosc przeslony np 5.6 zamiast 8!

Link to comment
Share on other sites

Wykupiłam ten abonament na fotosiku, i co z tego, jak mi nie chce zdjęć dodawać...
niby się ładują normalnie, a potem przechodzi na główną stronę fotosika, a zdjęć nie ma :angryy:

Nie mam już do tego cierpliwości...wpadnę poźniej, to może już naprawią, na razie spadam odrabiać lekcje :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Infortune.']

A co do hostingu, próbowałaś photobucketa?[/QUOTE]

Zaraz spróbuję ;)
Tylko najgorsze, że na tym pieprzonym fotosiku zapłaciłam 7 zł za konto pro :angryy:

[quote name='sunshine'][URL]http://images41.fotosik.pl/225/ca322f1109f2ddd2med.jpg[/URL]
Super razem wyglądacie ;D

Zapraszam do nas na nowe fotki ;)[/QUOTE]

Dzięki :)
Zaraz do was zajrzymy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...