Jump to content
Dogomania

zaryzykować, czy nie zaryzykować ?


soniq

Recommended Posts

Witam.
Mam dylemat życiowo - moralny :)
Od dłuższego czasu śledzę to forum, przejrzałam już co ciekawsze informacje w internecie odnośnie shib, korespondowałam z kilkoma hodowcami i - zakochałam się w shibie.
Marzy mi się ten pies od niecałego roku (może jednak nie jest to tak długo:)).

Ale:
mieszkam obecnie w kamienicy i chodzę do szkoły, co wiąże się z tym, że psiak musiałby zostawać 6-7h sam w mieszkaniu. Za rok zapewne będę szukać mieszkania/pokoju do wynajęcia na czas studiów (Gdańsk, Warszawa, Kraków - kto wie gdzie mnie poniesie). Boję się, że mogę mieć problem ze znalezieniem mieszkania, w którym właściciel nie miałby nic przeciwko psom. Na razie, z 6ciu osób, które pytałam o to, czy wynajęłyby mieszkanie osobie z psem, żadnych przeciwwskazań nie miały tylko dwie.

Wiem, że to powinna być moja decyzja, ale chciałabym poznać zdanie na ten temat osób, które już mają do czynienia z shibami, a może i też z problemem typu - mieszkanie bez ogrodu., czy też wynajem.
Piesek czekać na mnie będzie do grudnia w jednej z hodowli :), jeśli zdecyduję się, do przyszłego tygodnia.

A żeby nie było monotonnie, to dołączę zdjęcie psiaka ;).
[IMG]http://soinq.eu.interii.pl/zdjecia/duzy.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się wstrzymał do przeprowadzki. Po pierwsze nie wiadomo jak się życie potoczy, kupno psa teraz a potem pozostawienie go z różnych powodów rodzinie może się różnie zakończyć.

Shiba może być problematyczna, jeśli nie zostanie nauczona zostawać sama w domu. Może niszczyć meble, gryźć kable, konsumować buty. W przypadku tej rasy ważny jest każdy element wczesnej nauki. Kiedyś gdy mieszkała u nas koleżanka Kasi, Amandil radośnie przenosił jej obuwie na łóżko i tam ich pilnował, miarka się przebrała gdy postanowił je zjeść. Koleżanka miała łzy w oczach a my chudsze portfele.

Znajoma shiba podobno przegryzła kratkę w drzwiach łazienki, otwarła lodówkę i poroznosiła jajka po mieszkaniu.

Jednocześnie dobrze wychowany przedstawiciel tej rasy jest bardzo mało uciążliwym mieszkańcem bloku.

W przypadku tej rasy ważny jest każdy element wczesnej nauki - tak więc pytanie ile miałby w grudniu ten pies? I czy chodowca byłby w stanie rozpocząć naukę samotnego pozostawania w domu?

Link to comment
Share on other sites

ja uważam, że branie psa i rozpoczęcie studiów , to dwie sprawy, które się ze sobą kłócą. Nowe miejsce zamieszkania, nowi znajomi, nowe obowiązki, może zabraknąć czasu na wychowywanie psa. Shiba nauczona może zostać w domu sama kilka godzin, ale nigdy nie wiadomo co ją obudzi, a pomysły ma różne. Według mnie ta rasa dobrze znosi samotność, ale młody pies musi mieć czas na zaprzyjaźnienie się z właścicielem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']

W przypadku tej rasy ważny jest każdy element wczesnej nauki - tak więc pytanie ile miałby w grudniu ten pies? I czy chodowca byłby w stanie rozpocząć naukę samotnego pozostawania w domu?[/quote]

Dziękuję za sugestię.
na razie dostałam odpowiedź tylko z jednej hodowli. Shiba będzie miała w grudniu 3 miesiące. Jest wychowywana tak, że nie powinno być problemu z przestawieniem się na mieszkanie w kamienicy i dłuższy czas w samotności. boję się teraz o to, że shiba nie miałaby towarzysza u mnie w domu. ale na pewno spotykałaby się z innymi psami przy mnie, myślę, że codziennie.

[quote]ja uważam, że branie psa i rozpoczęcie studiów , to dwie sprawy, które się ze sobą kłócą. Nowe miejsce zamieszkania, nowi znajomi, nowe obowiązki, może zabraknąć czasu na wychowywanie psa. Shiba nauczona może zostać w domu sama kilka godzin, ale nigdy nie wiadomo co ją obudzi, a pomysły ma różne. Według mnie ta rasa dobrze znosi samotność, ale młody pies musi mieć czas na zaprzyjaźnienie się z właścicielem.[/quote]

dlatego chciałabym psa kupić teraz, żeby miał on conajmniej rok na zaprzyjaźnienie się ze mną. z 1,5roczną shibą nie powinno być już problemów przy przeprowadzce, tak sądzę, chociaż nie mam tej pewności.
proszę o poprawę, jeśli się mylę :)

Strasznie nakręciłam się na tego psa i ciężko jest mi z tego pomysłu zrezygnować. to też jest problemem :)

Link to comment
Share on other sites

Doskonale Ciebie rozumiem i oczywiście sama zadecydujesz co robić, chciałam tylko zwrócić uwagę, że pies to bardzo duży obowiązek, nie wiem co zamierzasz studiować, ale uwierz, dzisiaj trudno Ci jest wyobrazić sobie siebie na studiach. Wiem studia są różne, na jednych ma się trochę wolnego czasu , na innych nie bardzo. Przemyśl sobie czy w nowych warunkach pies nie będzie Ci przeszkodą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja shiba bez problemu zostaje sama ( a raczej sam) w domu ale ma juz rok. Nie wyobrazam sobie zostawiania szczeniaka samego w domu na kilka godzin. Ja przyzwyczajałam swojego stopniowo zaczynając od krotkich wyjsc. Poza tym trzeba miec czas na to zeby przebywac z psem jak najwięcej czasu zwłaszcza ze szczeniakiem. Chodzi o to,że trzeba go karmic regularnie około 4 razy dziennie, a poza tym uczyć i wychowywać bo to najważniejsze chwile we "wspólnym" waszym życiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...