Jump to content
Dogomania

Prawidłowa waga szczeniąt Staffordshire Bull Terrier


Szami

Recommended Posts

Rozpiętość wagowa może być bardzo duża, bo zależy od bardzo wielu czynników, chociażby liczby szczeniąt w miocie, płci czy budowy szczenięcia (drobna lub gruba kość). Podam na moim przykładzie - najlżejsze szczenięta w tym wieku ważyły:
2150 g - suczka, 7 szczeniąt w miocie,
2300 g - suczka, 7 szczeniąt w miocie,

najcięższe natomiast w tym wieku miały:
3750g - suczka, 2 szczenięta w miocie,
3600g - piesek, 5 szczeniąt w miocie,

Gdy przeglądam swój notes z wagami, to średniodorodne szczenieta zbliżały się w wieku 6 tygodni do 3 kg.

Link to comment
Share on other sites

aghnetka napisala:
[QUOTE] ja jestem z kolei ciekawa w jakim mniej więcej wieku szczenię przestaje rosnąć wzwyż ;-)[/QUOTE]

No widzisz, w sumie chodzi mi o to samo :lol: .
Wieki temu mialam szczeniaka 4 miesiecznego i sie zastanawiam ile on moze jeszcze pojsc do gory....

Link to comment
Share on other sites

nasza Arwena jak miała 4 miesiące to miała ok. 32cm ;) jak mi ktoś w domu pomoże to zmierzę Viki - ona niedługo skończy 4 miesiące (wydaje się być niższa od Ari,gdy była w tym wieku)....teraz Arwena ma prawie 7 miesięcy i ma prawie 39cm :roll: modlę się, żeby już więcej nie rosła :evil_lol: stąd też pytanie....

ale co geny to geny ;)

Link to comment
Share on other sites

aghnetka napisala:
[QUOTE] nasza Arwena jak miała 4 miesiące to miała ok. 32cm ;-) jak mi ktoś w domu pomoże to zmierzę Viki - ona niedługo skończy 4 miesiące (wydaje się być niższa od Ari,gdy była w tym wieku)....teraz Arwena ma prawie 7 miesięcy i ma prawie 39cm :roll: modlę się, żeby już więcej nie rosła :evil_lol: stąd też pytanie....[/QUOTE]

Nie strasz....32 cm...:cool1: tylko 32 cm...:diabloti:
Suki zazwyczaj ida w gore do pierwszej cieczki. U mnie suki maja pierwsza dokladnie w wieku 8 miesiecy wiec juz raczej duzo nie urosnie.

Skoro Toja urosla ok 7 cm ....to musze swojego pod szafe wsadzic..trudno:diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='acroba']ato musze swojego pod szafe wsadzic..trudno:diabloti::diabloti:[/quote]
pod łóżko :diabloti:
Mania ma jakieś 31-32 cm wzrostu i 10 kilo wagi :roll:
ale zdecydowanie widzę , że ona mniej juz rośnie w wzwyż , teraz skupia się na reszcie , głownie na aparacie gębowym :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

nie mam rozrysowanego staffika, ale psy są przecież tak samo zbudowane jeśli idzie o podstawy ;)

na zdjęciu jest aussie, ale mniejsza o to...
foto pochodzi z bazy aussie, mam nadzieję, że Ula się nie obrazi, ale to jest bardzo pomocne ;)
[IMG]http://www.aussies-in-poland.com/czesci_ciala.jpg[/IMG]


wzrost w kłębie mierzysz od podłoża do miejsca oznaczonego jako "kłąb" na fotografii.

staffik w wieku 15 miesięcy już nie rośnie wzwyż.
22kg to dość dużo jak na staffika... warto poznać przy tym jego wzrost.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...