Jump to content
Dogomania

Szelki czy obroża?


DG32

Recommended Posts

Ponieważ spotykam się z rożnymi opiniami zarówno za jak i przeciw, jedni mówią że tylko obroża dla jamnika, a inni że szelki lepsze np jak pies ciągnie na smyczy. A jak już szelki to jakie z kolei (zakładane na łapki czy z obręczy)?
Czy są na temat tego jakieś publikacje?

[SIZE=1]Jak wątek powielam to proszę o podanie linku do wątku.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja czytalam ze szelki moga zdeformowac lapy u jamnika, ale widzialam juz pare jamnisiow w szelkach, sama mam obroze ale czasami jak kota Sherry zobaczy to ciagle i wtedy wygodniej dla niej byloby w szelkach..:mad::mad:

temat widze byl na innym forum - nasze jamniki - ale tam trzeba miec konto zeby przeczytac

[url]http://naszejamniki.pl/viewtopic.php?t=677&start=0[/url]

Link to comment
Share on other sites

No i właśnie. Mój weterynarz ostatnio kazał nam zmienić obroże na szelki, tym bardziej, że mój jamnik bardzo ciągnie na smyczy (szczególnie jak zobaczy kota albo innego psa, czyli prawie zawsze) i w jego wypadku obroża może działać przy szarpnięciach niekorzystnie na kręgosłup.
Spotkałam się również w czasopiśmie o psach z wypowiedzią weterynarza, który na pytanie szelki czy obroża dla jamnika odpowiedział: szelki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mój 9-miesięczny Bazyl też nosi szelki, ale zastanawiam się czy nie lepsza dla niego byłaby obroża. Myślę, że wtedy nauczyłby się chodzić na smyczy i nie ciągnął tak, jak w szelkach. Chociaż nie wiem, boję się że zrobi sobie krzywdę będąc w obroży?
Z doświadczenia wiem, że jamniki i tak zawsze chodzą swoja drogą i rzadko się zdarza by jamniki nie ciągnęły.

A Wy? Jak myślicie? Szelki czy obroża dla niezupełnie dorosłego jamnika?;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='awerika']Mój 9-miesięczny Bazyl też nosi szelki, ale zastanawiam się czy nie lepsza dla niego byłaby obroża. Myślę, że wtedy nauczyłby się chodzić na smyczy i nie ciągnął tak, jak w szelkach. Chociaż nie wiem, boję się że zrobi sobie krzywdę będąc w obroży?
Z doświadczenia wiem, że jamniki i tak zawsze chodzą swoja drogą i rzadko się zdarza by jamniki nie ciągnęły.

A Wy? Jak myślicie? Szelki czy obroża dla niezupełnie dorosłego jamnika?;)[/quote]
Ja bym predzxej sie bala ze sie poddusi na obrozy jak bedzie ciagnal, szelki daja zupelnie inny obraz i latwiej nauczyc wg mnie ;) kupilysmy drugi komplet szelek, tym razem zielone z odblaskiem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Też tak właśnie myślimy, że szelki są dla tego naszego oszołoma bezpieczniejsze.. tyle, że mając na sobie szelki nie nauczy się chodzić przy nodze.. sama nie wiem;)
cały czas liczę na to, że wreszcie wyrośnie i będzie chodził przy nodze swojej pani...;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='awerika']Też tak właśnie myślimy, że szelki są dla tego naszego oszołoma bezpieczniejsze.. tyle, że mając na sobie szelki nie nauczy się chodzić przy nodze.. sama nie wiem;)
cały czas liczę na to, że wreszcie wyrośnie i będzie chodził przy nodze swojej pani...;))[/quote]
czemu na szelkach sie nie nauczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='awerika']W szelkach sobie chyba na więcej pozwala.. może bardziej ciągnąć niż na obroży, bo w niej to może się podduszać...
Mój poprzedni jamnik chodził cały czas w obroży i chyba bardziej się suchał niż Bazyl.. chociaż był bardziej uparty;)[/quote]
ja nie widze roznicy ;) w szelkach tez sie da nauczyc :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Sherry super wygląda w szelkach.
A co do ciągnięcia to ja nie widzę różnicy, nasz pies ciągnie bez względu na to co ma na sobie, a kiedyś był taki grzeczny, chodził przy nodze, a teraz rozbestwił się skubaniec, ale powoli uczymy się na nowo grzecznie chodzić przy nodze tylko jakoś brak mi cierpliwości do tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='awerika']no oczywiście, w innym wypadku zrobią z nami wszytsko co im się spodoba..;)
i to nie my będziemy wyprowadzać nasze pociechy, tylko one nas.... :painting: kilka razy widziałam takie spacery;)[/quote]
i tak gorzej maja wlasciciele duzych psow.. takie co wyprowadzaja swoich panow/panie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='deer_1987']DG32 - No pochwalcie sie szelkami, bo pokazywalscie w innym watku[/quote]

No to się chwalimy :lol:.

[IMG]http://images47.fotosik.pl/43/5ab942e5ca198081med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images30.fotosik.pl/307/c1df58b376a6d141med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

kurczę;) no i po przeczytaniu całego wątku nadal nie wiem czy szelki czy obroża;)
słyszałam ze szelki powodują skrzywienie łapek u jamniczków, ale słyszałam też opinie ze to nieprawda... może ktoś podpowie gdzie ostatecznie się tego dowiedzieć? albo wypowie się tutajjeszcze kilku "znawców "jamników" i podliczymy głosy ;D pytałam weterynarza to uśmiechnął się tylko i w sumie nie odpowiedził jednoznacznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...