Jump to content
Dogomania

Pomocy - pierwsza cieczka


apulka

Recommended Posts

Dzisiaj moja sunia rasy shar pei, dostała swojej pierwszej cieczki:) no i chciałam się zapytać ile taka cieczka trwa, poniewaz 3 października chemy jechac na wystawę :o i czy tkos słyszał o taki "majteczkach dla suczek podczas cieczki". Widziałam takie dla yorków, ale czy są tez dla większych psiakOw??

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamietam to moja sunia miala m-c cieczke :o , mam nadzieje ze sie nie myle.

Co do majteczek to sa w roznych rozmiarach od yorkow do dogow :D , wiec nie masz co sie martwic. Wiekszym zmartwieniem jest jak twoja sunia w nich wytrzyma :o , bo moja poprzednia sunia zdejmowala je nonstop, 5 minut nie mogla wytrzymac. Z tego co pamietam sa tez takie wkladki do majeteczek :) .

Mozesz tez spreje zakupic ktore zmiejszaja zapach, zeby pieski az tak sie nie nie interesowaly, ale czy to dziala na 100% to nie wiem bo nie sprawdzalam.

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

moja Majeczka wlasnie skonczyla 1 cieczke trwala u niej "przepisowo" 3 tygodnie, majteczki kupilam i szybko sie do nich przyzwyczaila. Zakladalam jej w prawdzie tylko na noc, caly dziec spedzala na polku (bylam z nia akurat na wczasach) a nie chcialam zeby zrobila plamy :) noi wczasie podrozy autem oczywiscie.

rozmiary sa na kazdego pieska, mnie w sklepie pytano o obwod brzucha przy tylnych lapach nie wiedzialam wiec kupilam na oko :wink: i na szczescie pasowaly bo ich cena mnie zszokowala 25 / 30 zl (myslalam ze sa tansze) co do wkladek to urzywalam zwyklych 8)

pozdrawiamy

wytrwalosci w odganianiu psich amantow :D

Link to comment
Share on other sites

Moja poprzednia sunia - dobermanka - nosiła takie majty i wszystko było ok (nie gryzła ich, nie sciągała).

Chcieliśmy Skrętce (shar-pei) też takie kupić, ale okazało się to zbędne. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy dostała cieczkę. Po pierwsze jest ona tak czysta, że plam na podłodze to można było z lupą szukać (dokładnie się myła, a jak coś kapło, to wylizywała podłogę). Po drugie - psy zupełnie na nią nie reagowały. Słyszałam, że ta rasa wydziela specyficzny zapach, inny niż większość psów. I chyba to prawda.

Link to comment
Share on other sites

Agata, moja Greys ma dopiero pól roku, 5 i pół miesiąca!! :o lekarz powiedziała ze to wcześnie ale się zdaża, więc nie wiem kiedy twoja sunia będzie miała :o ale powodzenia. Bronia masz rację, cieczka jest baaardzo malutka. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...