Jump to content
Dogomania

Jak dawkowac sucha karme? Pomozcie!!!!


Acros

Recommended Posts

Witam. Kupilam paczke Solid Gold dla szczeniat. W tabelce jest pokazana ilosc karmy jaka nalezy podawac w [B]cups[/B] czyli w filizankach :). I tak wnioskuje ze ON-samiec zaliczany jest do psow w grupie wagowej 30-40 kg. A zatem 6-11 tygodni nalezy podac 5-6 cups, w wieku 2-3 miesiace 4 1/3 - 5 1/3, w wieku 5-7 miesiecy 3 1/4 - 3 3/4, a wieku 8-12 miesiecy 2 1/2 - 3. Nie rozumiem dlaczego dawka maleje czy tak ma byc? a moze ja zle odczytuje tabelke? Pomozcie:placz:

Link to comment
Share on other sites

Nie moge zrobic zdjecia bo mam klopoty z przyblizeniem :roll: zdjecie wychodzi zamazane - sprobuje jeszcze, moze sie uda. Te informacje skopiowalam ze stronki internetowej producenta.

Zalecana Feeding Chart (w filiżankach):

[LEFT]Dogs[/LEFT] Psy
Waga 6-11 tygodni 3-4 miesiące 5-7 miesięcy 8-12 miesięcy
[LEFT]3-5 1 – 1 ½ 1 – 1 1/3 2/3 – 1 ½ - ¾
5-10 1 1/3 -2 1/3 1 1/3 - 2 1 – 1 1/2 ¾ - 1 ¼[/LEFT]
[LEFT]10-20 2 1/3 – 3 ¾ 2 – 3 1/3 1 ½ - 2 1/3 1 ¼ - 2[/LEFT]
[LEFT]20-30 3 ¾ -5 3 1/3 – 4 1/3 2 1/3 – 3 ¼ 2 – 2 ½[/LEFT]
[LEFT]30-40 5 - 6 4 1/3 – 5 1/3 3 ¼ - 3 ¾ 2 ½ - 3[/LEFT]
[LEFT]40-60 - 5 1/3 – 7 3 ¾ - 5 3 – 4[/LEFT]
[LEFT]60-80 - 7 – 8 ½ 5 – 6 4 – 4 ¾
80-100 - - 6 – 7 4 ¾ - 5 ⅔[/LEFT]
Dla większych zwierząt, odpowiednio dostosować
Istnieją 4,85 funtów na kubki i filiżanki na 10,7 kg.

Mam nadzieje ze bedzie czytelne

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem zmniejszanie ilości karmy jest jak najbardziej możliwe :lol: przykładem jest moja sunia, która jak była szczeniakiem to jadła tyle że zastanawiałam się gdzie ona to mieści :lol: a później coraz mniej i mniej bo po prostu przy takiej dawce jaką podają na opakowaniach to byłaby raczej molosem a nie ONkiem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

no osiek tez je zastraszajace ilosci a surykat minimalne.wszystko zalezyod cech indywidualnych psa.np.surykat to dosc mala suka.teraz miesiac przed zawodami vpg3 ma treningi wysilkowe wiec dostaje do 150g karmy dizennie-glownei na treningach w formie nagrod.zalezy to od tego czy ma faze treningowa techniczna czy wysilkowa czy tylko robimy drive.natomiast w momencie adopcji[miala15 meisiecy]dotawala i 400 g dizennie.przewaznie dostaje karme wysokoenergetyczna choc ostatnio jest na grau ale przedtem jadla orjien ;).
osiek ma 16 miesiecy - to krancowe adhd i jest chuda koszmarnie mimo ze potrafi w dizen mocniej treningowy dostawac i 1,5 kg karmy:cool1:.jak dostaje mniej to i tak lata non stop tyleze po kilku godiznach zatacza sie:roll::evil_lol:.wiec daje jej ile zje.jest na grau poprzednio rowniez na orjien.
po grau beda na energie hochleistung koebers'a a potem znowu na grau.
szczeniaki jedza wiecej i dorastajace psy tez-nie mozna tu uogolniac.trzeba obserwowac swojego psa.po wieku 20 miesiecy onki[nie donki -te pozniej]nalezy zaczac zasuszac;).generalnie zasadanacale zycie owczarka neimeickiego jest ze im chudszy tym zdrowszy co bynajmniej nei oznacza niedoborow.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

no jak ja bym chicie nei ograniczala to by toczyla sie jak kuleczka:evil_lol:.osiek wiadomo-zre jak slon a jest reklama szkieletu onka:lol:.chodzi o to ile dajesz psu a nei ile on sam by zjadl.:evil_lol:.
np osieknei ma czasu na jedzenie wiec stoje nad nia .jak odejde-osiek konczy jedzenie z mina::multi: bedize impra:roll:.wiec zeby szkielet cos zjadl musze nad nia stac.inaczej to ja nie iwem co by bylo.ona sama z siebie to kweka strasznie.generalnie losiek nei ma wbudowanej funkcji jedzenia tylko pasienia co popadnie,gryzienia francowatych pozorantow[i reszty spoleczenstwa]oraz darcia japy.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...