Jump to content
Dogomania

Pudlomaniacy


Kamila_12

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Kamilo, chyba Cię sprowadzę na ziemię, wiem , że jesteś młodą tu osóbką, pełną życia ale i trochę naiwną (nie obraź się).

Czy jest taki rasowy to dopiero zobaczysz jak dorośnie.

Rasowość to powinien stwierdzić znawca, a nie dziewczyna w wieku 12-13 lat, w tym wieku miałam już pudla ale nie dałabym sobie głowy uciąć czy oglądany szczeniak jest pudlem czy nie jest.

Nie chcę Cię martwić, ale zdarzają się suczki i pieski rodowodowe które są jest niedopuszczanych do posiadania potomstwa w ramach związku bo mają wady, na pierwszy rzut oka niewidoczne dla laika ale niebezpieczne dla rozwoju np. u pudli jest to ślepota i zaćma, wady zgryzu, wypadanie rzepki. Te wady są wyłapywane w czasie oceny i przeglądów i psy takie są nie dopuszczane do rozrodu, ale nikt nie zabrania mieć takiemu nieuczciwemu właścicielowi szczeniaków bez rodowodu.

Mam nadzieję, że Twój nie pochodzi od takich rodziców i bedzie zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

aneto posłuchaj rozumiem co mówisz. Ale po zakupie tego psiaka byłam z nim u znawcy... powiedził iż jest to na 100% rasowy pudelek. nie zadna mieszanka i przestańcie mi wmawiaćze najlepsze psy są z rodowodem.

Skąd 13 letnia dziewczynka ma wziąść 1000 zł na rodowodowego psa. pomyślcie chwilkę. a nawet jesli nie będzie czystym pudlem to i tak go będe kochała najbardziej na świecie i nikomu go nie oddam... to nie jest pies na wystawy tylko dla mnie. :( przykro mi bardzo że sądzicie iż pies bezrodowodu to najczęściej mieszanka, to są ploty

zależy od kogo sie kupuje. pozatym moj pies jest zrowy i niema żadnych wad

tak stwierdził weterynaż :onfire: :bigcry:

Link to comment
Share on other sites

Rodowodowe psy nie są najlepsze, ale przy takich psach ryzyko chorób i wad genetycznych i anatomicznych jest poprostu mniejsze, ponieważ takie psy nie sa dopuszczane do rozrodu.

Ponieważ jesteś z okolic Wrocławia, a znam tam prawie wszystkich pudlarzy, to możesz mi powiedzieć kto oglądał pieska?

A to czy jest to pies z czy bez papierka, to należy go kochać, co do tego nie ma nikt wątpliwości. :P

Link to comment
Share on other sites

No przykro mi to stwierdzić, ale psy z rodowodem są w pewnym stopniu lepsze... Są rasowe (czyli wyglądem i charakterem będą w przyszłości przypominać wzorzec), nie mają jakiś szczeólnie groźnych wad (bo zdarzają się psy rodowodowe, nie hodowlane - mają to wpisane w metryke), wiąże się z tym zdrowie.

Kupując psa 'rasowego bez papierów' kupujemy kundelka. Nie masz pewności co do tego, że to rzeczywiście pudel. Poza tym, jesli te pieski sa takie wspaniałe, zdrowe, rasowe, piękne, bez wad i w ogóle naj, to dlczego nie mają rodowodu? Jeśli to taki równie wspaniały hodowca, powinien zabiegać o to, aby jego sunia była hodowlaną, a szczeniaki były po jak najlepszych rodZicach. Opinia weta nie daje takiej znowu pewności.. http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=2227 Przejrzyj sobie, gdzieś tu było, ze wet sie nawet pomylił.

Jeśli chcesz o tym poczytać (o rasowości psów) przejrzyj posty, bo bardzo dużo o tym pisaliśmy.

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale Surprise ma rację , weterynarze się często NIE ZNAJĄ.

Moja znajoma kupiła Shih tzu po championach i wet jej powiedziała, że pies ma przodozgyz i ma wadę zgryzu co za tym idzie kupiła sobie psa bezwartosciowego.

Przyszła do nas prawie z płaczem?

Tylko, że Shih tzu ma miec przodozgyz i to jest cecha tej rasy, inny zgryz jest wadą, pies jest na drodze do championatu, a znajoma do tego weta już nie chodzi.

Link to comment
Share on other sites

zaraz , zaraz zaraz czy wy chcecie mi wpoić ze ten psiak nie jest rasowy... bo jeśli tak to i tak wam się nie uda wszyscy mówią ze to pudel a po zatym widziałam jego mamę i tatę...

proszę skończcie juz z tym

mój wet. zna się dobrze na pudlach bo sam ma pudla :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

uwazam ze amatorom nie nalezy tak dokladnie wypowiadac sie na temat jakiejs rasy tym bardziej ze pieska masz od niedawna i dopiero zaczynasz "byc" w tym temacie i mysle ze rady doswiadczonych hodowcow nie sa obrazliwe tylko ucza i sluza pomoca ja sama duzo z tych porad tutaj sie dowiedzialam i mimo ze jestem juz troche "obyta"z pudlami to nadal mnie uswiadamiaja niektore wypowiedzi -ciekawe wypowiedzi np Anety.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...