Jump to content
Dogomania

Jak kupki waszych piesków po orijenie??


ania_wawa

Recommended Posts

hejka . ponownie zapytuję jak kupki waszych piesków po orijenie?? :) Mój łobuz załatwia się na każdym spacerze czyli 4 razy dziennie. Czy wynika z tego że jednak Orijen mu nie sluży? Doradźcie coś bo chce zamówić worek w promocyjnej cenie i nie wiem czy powinnam.

Link to comment
Share on other sites

Mój robi 3 średnie kupki dziennie.
A od jak dawna twój pies je Orijena ?

Moim zdaniem nie tylko po ilości kupek powinno się patrzeć czy dana karma psu służy czy nie. Jak się zauważy, że psu zaczyna ładniej sierść błyszczeć, ogólnie zaczyna lepiej wyglądać na danej karmie, to po co zmieniać ?

A poza tym słyszałam, że na Orijena długo psy się przestawiają. Że nawet przez pierwszy miesiąc mogą robić duże i mało zwarte kupy, ale "całościowo" im służy.

Link to comment
Share on other sites

Orijena je dopiero od miesiaca, nawet niecałego. Nie wyglada lepiej lub gorzej , moge powiedziec że wyglada tak samo dobrze:loveu:. Może sierść ma trochę za suchą ale myślę że to skutek codziennego siedzenia w okolicznych bajorach. Jedyne co to te kupska takie wielkie i częste. echhh nie miała baba kłopotu ;)

Link to comment
Share on other sites

A mój Daichi obraził się na Orijena już kompletnie, nawet zalanego rosołkiem nie chce do pyska wziąć. Może jednak wie co dla niego dobre a co nie i te wielkie kupska 4 razy dziennie nie były bez przyczyny :). I znów muszę zacząć szukać karmy którą bedzie jadł:-(:-(. A tak dobrze się zapowiadało buuuuuuuu

Link to comment
Share on other sites

a ja kupiłem drugi worek Orijena na zapas (siła promocji a poza tym Telekarma chyba juz Orijena nie ma w ofercie, przynajmniej wersji Puppy Large Breed), szczeniak je go chetnie, dawke dokladnie zalecana przez producenta, oprocz tego jeszcze jeden posiłek serowo/jajowo/miesny, jak nrzie i oby tak pozostało tryska energią, kupy ciemne brązowe zwarte, za tydzien pojde do weta profilaktycznie to oceni

Link to comment
Share on other sites

ooo a jednak:D u mnie podobnie.. jak z psa sie lalo w ndz rano a w sob byl grill a ja pracowalam to uslsyzalam tylko "nikt go nie kamril", "samz jadl gorace mieso z garnka z szafki-jaaasne" haha po qoopalonach wszystko mozna wyczytac;p bo apetyt to moje zawsze maja;p

Link to comment
Share on other sites

2 tygodnie zywie 2,5 miesięcznego obecnie ambulla (3 posiłki) Orijenem (ale tez do tego dwa posiłki dziennie to surowe mieso typu serca kurze lub filety z kurczaka, biały ser, jajka surowe) i wet stwierdził, ze pies jest we wzorowej kondycji, troche krotko ale na razie świetnie mu ta karma służy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

my testujemy orijena adult. kupy duze-zmniejsza sie? ;)
Forest ma obecnie bardzo szczupla sylwetke-i chcialabym, zeby juz ani nie tyl, ani nie chudl-i zeby mial energii duzo. wiec orijen wydaje mi sie dobrym pomyslem :) czas pokaze...

gdzies wypatrzylam, ze szklanka orijena wazy ok.130g-potwierdzacie? nie mam miarki..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja mam bardzo mieszane uczucia. Niby fajnie fajnie, ale pies jakoś się do karmy nie mógł przekonać. A jak zeżarł wór, to nagle mu się zebrało na wciąganie odchodów. Więc tak zastanawiam się czy oby na pewno ona jest dobrze zbilansowana.
Ale sierść miał przepiękną.

Link to comment
Share on other sites

Halo, nie wpadajmy w panikę. To, że jednemu nie smakuje i nie służy nie znaczy, że w innym wypadku będzie podobnie. Mój psiak pięknie przybrał na tej karmie, umięśnienie mu się rozbudowało, a sierść była taka, że można się było w tym przeglądać.
Niestety, jadł niechętnie, no i doszło do tego te cholerne zamiłowanie do kup (teraz mu dodaję Rumen Tabs). Od piątego miesiąca karmię go tez TOTW i myślałem, że Orijen będzie miłym zamiennikiem. Niestety, skoro nie podchodzi mu, to zmuszać nie będę.
Swoją drogą, gdybyśmy tak dbali o własne żywienie, jak o karmienie zwierzaków:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

przyszedl worek, juz po degustacji ;);) Przyznam ze pierwsze wrazenie super, ladnie pachnie, granulki wielkosci ok, bardzo ciemne. A chlopak po raz pierwszy w karierze nie krecil swoim wielkim nochalem tylko wcial odrazu, az mu sie jego bassecie uszy trzesly :evil_lol: zobaczymy jak tam siersc (choc to dopiero za czas jakis, bo u nas wylinka wlasnie :diabloti:), kupa i te sprawy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...