Jump to content
Dogomania

Utrzymanie grzywki


Matyk

Recommended Posts

Witam jestem nowy na tym forum i zamierzam niedługo kupić szczenię tej jakże niezwykłej rasy :) i tu bierze sie moje pytanie do was ile średnio wydajecie miesięcznie na grzywacza.
Pytm o to ponieważ jestem w klasie maturalnej i troche mnie budżet ogranicza ceny szczeniąt już znam i nęka mnie jedynie to właśnie pytanko

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj :)

Ile kosztuje utrzymanie grzywacza?
Wszystko zalezy od tego jakiej karmy (jedzenia) uzywasz.
Do kosztow dochodzi także opieka weterynaryjna.
Srodki do pielęgnacji skóry u hl czy włosa u pp - dość duży wydatek, ale zakupy raz na jakiś czas.


Ehhhhh... ciezko jest napisac dokładną kwotę ;)

Link to comment
Share on other sites

Nio ja postaram się napisać na swoim przykładzie:

jedzenie karma ok 70-100 zł miesięcznie
smaki i dodatkowe ok 40 zł miesięcznie
weterynaryjne:

odkleszczenie - 25 zł
witaminy i preparaty dodatkowe 35 zł miesięcznie

Kosmetyki około 35 zł miesięcznie. (kupuję w dużych galonach, ale tak wychodzi w przeliczeniu na miesiącna jednego psa)

niezależnie od rasy może być tak jak u mnie w tym miesiącu u mnie że u weta zostawiłam ok 400 zł
z jednym psem

Link to comment
Share on other sites

Utrzymanie zależy przede wszystkim od tego ile chcesz wydać...
Możesz karmić psa gotowanym, albo najdroższa karma jak jest, bądź po prostu znaleźć coś po środku...

Ja na mięso wydaję jakieś max 80 zł miesięcznie + 25 zł na suche,

przysmaki domowej roboty to koszt 15 zł + przysmaki gotowe jakieś 25 zł -> co do ceny przysmaków cena się waha w zależności jak często mamy treningi i się szkolimy,

odkleszczanie + odplchalnie + odrobaczanie raz na 3 miesiące koszt -> 30 zł

kosmetyki to zależy jak często się psa kapie i czego się używa, czy okres wystaw czy też nie -> średnio miesięcznie wychodzi 20 zł

są też koszty dodatkowe, jakaś smycz albo obróżka, jak ktoś lubi często zmieniać, jakaś zabawka nowa, czy nawet nie spodziewana choroba psiaka, której nie da się przewidzieć.

Tak podsumowując jest to koszt ok 150 - 200 zł miesięcznie...

Link to comment
Share on other sites

ja nie miniaga ale napiszę co ja używam do skóry moich grzywek :)

co tydzień jak kąpie i gole to uzywam podczas kąpieli MANUSAN`U na skórę /fajnie sie pieni / a grzywkę i łapki myję szmponem Johnson`a dla dzieci pózniej trochę odżywki, a po kąpieli VETRIDERM`u na skórę.
Od czasu do czasu balsamów (dla ludzi) np. z Garnier lub oliwki dla niemowląt (Bambino czy droższa Johnsson`a)

co do kremow z filtrami na lato to ja nie używam

Link to comment
Share on other sites

Ja używam dokładnie takich samych jak u pp: szampon protein lanolin i odzywka silk z bio groom, jedwab w płynie oraz Vetriderm spray nawilżający do skóry wrażliwej(baaaaaaaaaaaardzo jestem z niego zadowolona)
dodatkowo:
krem do depilacji, masa nożyków do maszynki, bo Tosiu ma swojego Mach 3:evil_lol:
i oczywioście Stomażel...

Link to comment
Share on other sites

Śniezynka napisała

odkleszczanie + odplchalnie + odrobaczanie raz na 3 miesiące koszt -> 30 zł

Preparaty na kleszcze dają ochronę na max 6 tygodni. Ja zakraplam dokładnie co miesiąc, bo tylko wówczas jest to naprawdę zabezpieczenie.

Oczywiście wiele zależy od tego ile się chce wydać. ja przez pewien czas karmiłam pedigree i jak ktoś mi napisze że jest to tanie to się zdziwię. Jedna puszka kosztuje 4 zł, dziennie moje 3 grzywki zjadały 3-4 szt, więc miesięcznie wydawałam 360-480 zł na samą karmę.

Był też moment, że jadły puszki z Animondy lub puszki Hillsa, gdzie jedna kosztuje 6-8 zł , ale nie będę tego nawet przeliczać, bo mój mąż czyta dgm. hahahhahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']niestety te preparaty nie są obojętne na zdrowie psa na dłuższa metę...a że nie łazimy po lesie i terenach zalesionych z wysoka trawą nam wystarcza co 3 miesiące...[/quote]


Śnieżynko twoja sprawa, choć oczywiście musze sprostować twoją wypowiedź... Kleszcze nie przebywają tylko w lesie i wysokich trawach. Najłatwiej złapać kleszcza na osiedlu.... ja np z wystawy w Warszawie 2 krotnie przywiozłam kleszcze. A przecież to stadion, zero drzew, a wysokiej trawy nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=81820"]Matyk[/URL]
A ja mam do Ciebie nieco inne pytanie ;)
Również bardzo intensywnie myślę nad grzyweczkiem, ale cały czas się waham czy dam rady, połączyć, psa ze szkołą.
Grzywki to psy, które potrzebują b. dużego kontaktu z człowiekiem, a mnie w domu więcej nie ma niż jestem.
Jak masz zamiar połączyć szczeniaka z klasą maturalną? Wiadomo przecież, ze jednak do matury trzeba się przygotować ;)
nie pytam ze złośliwości, ze by nie było, tak tylko po prostu z ciekawości ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Śniezynka napisała

odkleszczanie + odplchalnie + odrobaczanie raz na 3 miesiące koszt -> 30 zł

Preparaty na kleszcze dają ochronę na max 6 tygodni. Ja zakraplam dokładnie co miesiąc, bo tylko wówczas jest to naprawdę zabezpieczenie.

Oczywiście wiele zależy od tego ile się chce wydać. ja przez pewien czas karmiłam pedigree i jak ktoś mi napisze że jest to tanie to się zdziwię. Jedna puszka kosztuje 4 zł, dziennie moje 3 grzywki zjadały 3-4 szt, więc miesięcznie wydawałam 360-480 zł na samą karmę.

Był też moment, że jadły puszki z Animondy lub puszki Hillsa, gdzie jedna kosztuje 6-8 zł , ale nie będę tego nawet przeliczać, bo mój mąż czyta dgm. hahahhahaha[/quote]

No właśnie pedgree jest tak spakowane w tej puszce ,że jest mi go jakos mniej i wcale nie wychodzi taniej niż Animonda a mój grzywek od Animondy dostaje rewelacji żoładkowych i pomimo ,ze wszyscy mówia ,ze Pedigree jest be to chyba nie do konca tak jest, mój jak je pedigree to zjada do ostatniego kaska i normalnie sie po tym załatwia a po za tym dla równowagi inwestuje wiecej w sucha lepszą , royala karmę.
No ale na kosmetyki to idzie sporo, ja jak zawsze i wszystkim polecam Bio-groom, dla pp szampon "Herbal groom" , odżywka "Silky" i "Super cream" oraz "Vita oil".

Link to comment
Share on other sites

DO IZY-- zgadzam się z tobą i właaśnie dlatego po dłuższych namyśleniach postanowiłem że grzywcia kupię dopiero pod koniec maja lub już w czerwcu, psa trzeba przygotować że potem będzie musiał zostawać sam poza tym będąc w szkole czy wkuwajac na maturke niewiele psiaka nauczę.
DO RESURUSS-- ja też bym nie liczył ale klops bo ogranicza mnie budrzet i to dość mocno heh ale damy rade :)

Link to comment
Share on other sites

hej WSZYSTKIM jestem nowa ale na bierząco we wszystkich tematach dotyczących grzywek:lol: PO PIERWSZE ZAZDROSZCZE WAM ZE MACIE GRZYWKI :loveu: ale mam tez pieska mieszanca ze schronu i co do karmienia to kazdy psiak ma swoje upodobania np.moja niby tak duzo nie potrzebuje bo jest mala ale pasuje jej tylko gotowane i suche puriny z jagniecina a np mojej siostry piesio je wszystko co popadnie tu odniose sie do Matyk bo tez z taka sama decyzja czekalam ale wzielam bide ze schronu i po czestych zmienianiach karmy dopiero doszlam co najlepiej lubi to tak na miesiac wydaje ok 150-200 i nie musi byc grzywkiem kazda osoba okresla to jak bedzie karmic swoja pocieche i przed wzieciem piesa nie da sie okreslic sumy jaka mozna wydac na jedzenie to tak chyba i grzywki maja nie zawsze wszystkie wszystko zjedzą:eviltong: POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matyk']DO IZY-- zgadzam się z tobą i właaśnie dlatego po dłuższych namyśleniach postanowiłem że grzywcia kupię dopiero pod koniec maja lub już w czerwcu, psa trzeba przygotować że potem będzie musiał zostawać sam poza tym będąc w szkole czy wkuwajac na maturke niewiele psiaka nauczę.
DO RESURUSS-- ja też bym nie liczył ale klops bo ogranicza mnie budrzet i to dość mocno heh ale damy rade :)[/quote]

Mnie chodziło raczej o to ,ze nigdy nie obliczałam kosztów na 1 psa ;),bo poprostu nie mam jednej grzywki - mam 8 :multi:

Link to comment
Share on other sites

*DO ANUSIA & AJLU*-- mam już psiaka ze schroniska od 5 latek moja misia ma już 12 i mimo że mam ją jednak ciągnie mnie do psiaków poza tym mam to szczęście że nie jest zazdrośnicą bo już sprawdziłem a co do utrzymania to wiadomo moja miska tez ostro wybrzydza tylko wiesz chodzi mi bardziej o kosmetyki bo jednak są potrzebne .
DO RESURUSS- ześwirowałbym i ze szczęścia żebym miał 8 grzywak....ale kto wie całe życie przedemną :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...