Jump to content
Dogomania

szczeniak bernardyna nie chce jeść


djmaczek

Recommended Posts

moja 12 -tygodniowa sunia bernardynka nie chce jesć jest u mnie juz ponad tydzień i na początku myslałam ze jej brak apetytu moze spowodowany jest tym ze jeszcze tęskni za matką (bo była zabrana jako ostatnia z miotu) że jeszcze sie nie przyzwyczaiła do nas ale piesek dosc szybko się zaaklimatyzował ,jest radosny wesoły rozrabia jak każdyszczeniak ,byłam u weta została odrobaczona ,zaszczepiona,przebadana jest zdrowa więc jesli chodzi o tą stronę wszystko jest ok ,daję jej suchą karme royal canin babydog maxi ,oraz gotowany ryż z mięskiem i warzywami ,wet kazał ja karmic tylko sucha karmą ale ona nie chce jej jeść więc zaczełam jej sama przygotowywać pokarm ale tego tez nie chce za bardzo jeśc martwi mnie to poniewaz jesli nie bedzie jadła żle bedzie rosła rozwijała się co zrobic aby zaczeła jeśc czy mieliście podobne problemy ze swoimi psiakami poradżcie mi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='djmaczek']moja 12 -tygodniowa sunia bernardynka nie chce jesć jest u mnie juz ponad tydzień i na początku myslałam ze jej brak apetytu moze spowodowany jest tym ze jeszcze tęskni za matką (bo była zabrana jako ostatnia z miotu) że jeszcze sie nie przyzwyczaiła do nas ale piesek dosc szybko się zaaklimatyzował ,jest radosny wesoły rozrabia jak każdyszczeniak ,byłam u weta została odrobaczona ,zaszczepiona,przebadana jest zdrowa więc jesli chodzi o tą stronę wszystko jest ok ,daję jej suchą karme royal canin babydog maxi ,oraz gotowany ryż z mięskiem i warzywami ,wet kazał ja karmic tylko sucha karmą ale ona nie chce jej jeść więc zaczełam jej sama przygotowywać pokarm ale tego tez nie chce za bardzo jeśc martwi mnie to poniewaz jesli nie bedzie jadła żle bedzie rosła rozwijała się co zrobic aby zaczeła jeśc czy mieliście podobne problemy ze swoimi psiakami poradżcie mi.[/quote]
a co jadła w hodowli?

Link to comment
Share on other sites

o to chodzi ze podaję jej ta samą suchą karmę ,którą jadła u hodowcy ,a w domu jej nie rusza czasem tylko poskubie troszke jak jej dam z ręki ,podobnie jest z jedzeniem ,które sama przygotowuje podejdzie do miski liżnie i nie chce dalej jeśc a kiedy jej podam z ręki to troszke podziubie a dalej nic nie chce jeśc smakołyków nie dostaje duzo .

Link to comment
Share on other sites

tak jestem pewna że jadł u hodowcy właśnie taka karmę, zresztą jak byłam na wizycie u weta to dostałam próbki róznych karm royal canin ,hills,ecanumba itp. i innych karm tez nie chce jeść . Wiadomo karma sucha moze nie smakować pieskowi nawet ta najlepsza ale jedzonko ,które sama jej podaje chocby mięsko też nie podchodzi .

Link to comment
Share on other sites

no tak napewno jej nie zaszczepię jesli jest chora ale to chyba lekarz weteryniarz moze stwierdzic po dokładnym zbadaniu ,powiem tak ona w ciągu dnia jest w miarę żywa biega ,rozrabia jak każdy szczeniak,a jeśli sunia jest zdrowa i wykluczy się ewentualna jakąś chorobę co może byc przyczyna braku apetytu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Maja ma 12 tygodni waży 11 kg jest szczeniakiem bernardyna jest masywna ale z racji tego że malutko je ( nie tyle ile powinien jadać szczeniak )jest chudziutka a dziennie zje pokarmu tak na oko do 300 gram więc nie jest to chyba duzo zwłaszcza na to ze jest bernardynem a nie yorkiem .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...