Jump to content
Dogomania

Jak czyścić i zakrapiać uszy Yorkowi?


Nati

Recommended Posts

Hmmmm... trudno to opisać...

Ja kiedyś zakraplałam mojemu Pufikowi krople do uszu i robiłam to w następujący sposób:

Przechylałam delikatnie główkę pieska na bok, "odwijałam" małżowinę i po prostu wkraplałam odpowiednią ilość leku... Potem przytrzymywałam jeszcze główkę w tej pozycji (przez parę sekund), aby krople nie wypłynęły z uszu.

Podczas tego zabiegu najważniejsze jest, aby mocno trzymać psa, dlatego też ważna może okazać się pomoc kogoś drugiego...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

kAROLCIU mojemu też robila to fryzjerka ale mi sie wydaje ze za mało mu wyrwała i dlatego chciałam sama wyrywać.Feniksa mam 5 miesiąc i byłam z nim na zabiegach kosmetycznych dopiero jeden raz :) A wydaje mi sie ze te włoski z uszek trzeba cześciej wyrywać ?
:roll:
To ja nie wim moze cos xle robilam skoro mówisz ze kolezanki piecha to nic nie boli bo mój popiskiwał :cry: Dziekuje i buziaczki :)

Link to comment
Share on other sites

Moim małym psiaczkom najlepiej usuwa się włoski, gdy są odprężone, leżą sobie w łóżeczku. Smyram je wtedy po brzuszku i kiedy zaczynają "odlot" wywijam im uszko i usuwam góra dwa, trzy włoski. Robię to dosyć często, więc uszy nie maja prawa pozarastać. Taki jest mój sposób na usuwanie włosków z uszu.

Link to comment
Share on other sites

WITAM ..
JA SWOJEJ MALEJ WYRYWAM WLOSKI OPUSZKAMI PALCOW ,EWENTUALNIE PENCETKA i nie piszczy poniewaz od malego jest przyzwyczajona .A jezeli chodzi o zapuszczanie kropelek nauczyla mnie weterynarz.Dosc gleboko wkladasz aplikator z lekarstwem zapuszczasz odpowiednia ilosc kropli i rozcierasz sciskajac malzowine uszna tak aby lek dokladnie sie wchlona do srodka.WIESZ CIEZKO JEJST TO OPISAC NAJLEPIEJ BYLOBY POKAZAC ,mimo to mam nadzieje ze pomoglam choc troszke


sorki ze bez POLSKICH ZNAKOW ALE COS Z KOMPEM

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Hej wszystkim,
nie wiem czy to już problem ale wolę zapytać: od pewnego czasu jak mojemu pieseczkowi czyszczę uszka to zauważam że jedno z nich "brudzi się" woskowiną duużo bardziej niż drugie, przy tym piesek często drapie właśnie to uszko - co to może być??
Chciałam też zapytać czym i jak czyścicie uszka - ja zawsze się boję że mogę mu uszkodzić małżowinkę?

Link to comment
Share on other sites

Aha!, jeszcze jedno, nie myślcie że jestem taką ignorantką że nie wiem że trzeba sie udać do weterynarza, ale... wolę najpierw zapytać fachowców czyli WAS, niejednokrotnie już Wasze posty pomogły mi w wielu sprawach i niejednokrotnie też wiedziałam od Was więcej niż dowiedziałam się od weta.

Link to comment
Share on other sites

wiesz co z tego co ja wiem na ten temat a widziałam taki przypadek to włąsnie tez była wydzielinka ciemna i okazało sie ze to poczatek świerzbu ale została zastosowana masc i pozniej stronhold(jakos tak sie pisze) ale to wszzystko z przepisu lekarz i przeszło i niema zadnych nawrotów-tym podobno piesek moze zarazic sie od kotka lub innego psa.....
ale wiesz chybz najlepiej do weta bo wiesz jak niezrobi wymazu to niebedzie widział....ja tylko mowie jaki ja znam przykąłd ale moze u Ciebie to nic groznego;)

Link to comment
Share on other sites

wiesz co wejdz na weterynarie tam sa podobne tematy na temat wydzielin z ucha
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=16183&highlight=%B6wierzb"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=16183&highlight=%B6wierzb[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=16183&highlight=%B6wierzb"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=16183&highlight=%B6wierzb[/URL]

poszukaj sobie jeszce innych a peweni znajdziesz odpowiedz powodzonka;)

Link to comment
Share on other sites

Ja wyrywam swojemu psiakowi dość często ,staram się go wtedy czymś zająć np .siedzi na parapecie i ogląda inne psy za oknem ,czasem na dokładkę dostaje jakiś smakołyk .Wyrywam dopóki nie zaczyna powarkiwać ,bo tak właśnie daje mi do zrozumienia że na dziś wystarczy:lol:

Link to comment
Share on other sites

u nas wyrywanie włosków zajmuje sie mój chłopak i zanim sie zacznei wyrywac bawi sie z nimi i pozniej jakis smakołyk i do wyrywania one sa zajete smakołykiem i maja wyrywane ale przy pierwszym piszczeniu koniec-my wyrywamy pensetką iwydaje mi sie ze ich czasami nieboli ale jak poczuja dotyk pensety to wtedy sam fakt tego dotkniecie je boli....i piszczy....no ale jak trzeba to trzeba wyrywac....:mad: i nic nie poradzimy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']u nas wyrywanie włosków zajmuje sie mój chłopak i zanim sie zacznei wyrywac bawi sie z nimi i pozniej jakis smakołyk i do wyrywania one sa zajete smakołykiem i maja wyrywane ale przy pierwszym piszczeniu koniec-my wyrywamy pensetką iwydaje mi sie ze ich czasami nieboli ale jak poczuja dotyk pensety to wtedy sam fakt tego dotkniecie je boli....i piszczy....no ale jak trzeba to trzeba wyrywac....:mad: i nic nie poradzimy[/quote]
U nas to samo. Wyrywam Killusiowi pensetką i nie piszczy. Niechcący dotknę uszka pensetką - i afera.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

wiesz co AlKil bo to chodzi ze one sie zawsze wystrasza tego dotyku bo pensetka jest zimna i chyba to je przeraza...ale znam to udawanie ehheehhe u nas Mela wogole jest wrazliwa ona jak juz widzi to ja boli i wtedy by najchetniej nas...:lmaa: ...a Gino jak to facet udaje twardziela:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

gdy pierwszy raz wyrywałam Killerkowi włoski z uszu, to byłam przerażona i chyba mnie to bolało najbardziej , bo Killer całą sprawę olał i zasnął mi na kolanach. Ale dostaje histerii przy czesniu tyłeczka - chyba boi się o swoje klejnoty...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

wiesz co ja wogóle nie lubie wyrywac włoków i dlatego przekazuje to mojemu chłopakowi....on jest od czarnej roboty....:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
u nas Mela uwielbia byc czesana ...zaczynamy na stojaco a pozniej jak juz jej sie nudzi to sie kładzie i mozna ja przewracac na wszystki strony a ona sie wyleguje acha musze zaznaczyc ze musi to byc po zabawie i jeszce musze ja pozniej nagrodzis ze dała sie czesac...;) a Gino nie przepada za czesaniem takze tyłeczka i brzucha....cos jakos niepewnie sie wtedy czuje:cool3: :diabloti: broni tego co ma.....

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie:)
Melinda:) zdecydowanie miałaś rację - to świerzb, pieseczek dostał kropelki i zobaczymy co dalej. Dobrze jednak uważnie obserwować swojego pupila - wet powiedział że to dopiero zaczątek świerzbu i wyraził aprobatę dla mojej spostrzegawczości bo podobno na tym etapie żadko kto zwraca uwagę że już jest coś nie tak. A TO ZNOWU DZIĘKI WAM A PRZEDE WSZYSTKIM DZIĘKI MELINDZIE:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szukalam w archiwum podobnego tematu ale nie znalazlam wiec pisze..chcialam sie zapytac jak pielegnowac szczenie yorka..powyzej 10 tyg sa kapiele ale moja mala ma niecale 8 tyg i jeszcze nawet kwarantanny nie skonczyla i stad mam pytanie czy mam kupic jej jakis specjalny preparat do sierci??czy ja czyms spryskiwac??olejkiem norkowym np...aha i jakich szczotek uzywacie bo ja mam taka metalowa trixie chyba ale nie ma kuleczek na koncach..nie jest ona twarda tylko elastyczna ale chyba kluje mala..aha i jakiego typu grzebien kupic??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...