Jump to content
Dogomania

nawykowe szpotawienie?


dbsst

Recommended Posts

mam wrazenie ze moja suka nawykowo szpotawi stope przednia. zawsze kiedy ma jakis uraz w niej (ostatnio starta poduszka), potem stawia ja w rotacji wewnetrznej stawia ta stope przez pewien czas a potem z drobna pomoca przestaje. tyczy sie to tylko przedniej prawej lapy. kiedy stoi i chodzi stopy stawia symetrycznie kiedy biegnie zaczyna rotowac. i nie robi tego ze stopy tylko ale tak jakby ze stawu nie wiem lopatkowego (nie wiem czy tak sie nazywa taki staw bo zupelnie nie znam anatomi psa :) ) ale przy wszelkich testach lopatki ma w symetryczym ulozeniu. stt. kolanowe rowniez. tylko przy biegu nieznacznie zaczyna odstawac kolano prawe w stosunku do lapy przeciwnej. jest to prawie nie zauwazalne. i z pocztku wydaje sie ze to tylko stopa. odkrycie tego zajelo mi wiele czasu i teraz mam pytanie czy ktos mial podobny przypadek i czy ktos cos z tym robil. bylam juz kiedys z tym u weta ale powiedzial ze to nic powaznego wiec za porady zebym poszla do weta dziekuje. i czy ktos z was nie ma ksiazki o ortopedii lub nie zna godnej polecenia ortopedii i traumatologii?

dzieki z gory za pomoc

Link to comment
Share on other sites

a mi sie wydaje tez, ze to nie jest dla psa 'szkodliwe' ani jakies niebezpieczne.. u konia owszem, bo rozwala nogi ;p

moj np jak biegnie (w zaprzegu, bo tak luzem to zawsze zasowa tak ze nie widac) to lapy stawia jak zajac (tyly): odrywa je od ziemii, rozsowa na boki, stawia jakos obok przednich, tak szeroko smiesznie.. ;)

nie przeszkadza mu to chyba zupelnie, biega, cieszy sie jak szelki widzi, wszystko jest ok. mi szczerze mowiac nawet nie przyszlo do glowy z wetem o tym gadac, ale nie wiem czy to mozna wogole porownywac, bo moze moj ma taki krok, ale Twoja robi to tylko jedna lapka.. nie wiem..

bylam juz kiedys z tym u weta ale powiedzial ze to nic powaznego wiec za porady zebym poszla do weta dziekuje.

to moze do innego weta..? ;p

Link to comment
Share on other sites

konno jezdzilam ale od 1,5 roku nie siedzialam wiem lapie minusy i nie mam co gorsza zadnego wytlumaczenia na to :wink: :D :wink:

tez mysle ze to nic powaznego i dlatego chce sama podjac "treningi usprawniajace" mojego psa ale potrzebuje jakis tytow niw znaci 8) jak mi sie uda ustalic odpowiedni zestaw obciazania odpowiednich miesni to normalnie padne z wrazenia 8)

wiosna co do weta to musalby byc to otopedal i wyjsc z moim psem na spacer bo w klinice to on nic nie zobaczy.

wiosna a moze twoj psiul to jednak zajac przebrany za psa kto go tam wie ja bym sptawdzila test marchewkowy mu zrob jak sie rzuci na marchewe to mozesz cos podejzewac :D :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

a zebys wiedziala ze za marchewkami przepada ;pp i salate tez wsowa.. ;))

poza tym jest rudy, na puchata kite... i wielki nos ;p moze cos w tym jest.. problem tylko z uszami, bo wychowywalam go humanitarnie i jak byl niegrzeczny nie ciagnelam za uszy, dlatego zostaly krociutkie, nadrabia jednak ogonkiem..

dziwie sie tylko, ze on jeszcze zyje, bo jak wiadomo huskie poluja.. musze go zaczac pilnowac albo nie mowic reszcie, chyba nie zauwazyly obiadu hasajacego w stadzie ;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...