Jump to content
Dogomania

Owczarek holenderski z.... Holandii


Edorek

Recommended Posts

Witam serdecznie... :multi:
Mam na imie Edor v.d. Molengors i jestem owczarkiem holenderskim. Mieszkam w Holandii.
Jestem bardzo ciekaw moich polskich pobratymcow, niestety bardzo niewiele daje sie znalezc informacji na temat polskich OH w internecie.

Psy i suczki w paski! Kochane hienole! Gdzie jestescie?
O Eri z Wroclawia juz wiem.... a inni?
Edor

(moja Galeria - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/../gallery/402/20/6370.html"]http://www.dogomania.pl/gallery/402/20/6370.html[/URL] )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Witamy Edorka :)

Informacji niewiele, bo i holendrów niewiele... ;) ale może to i dobrze.[/quote]


Rauni: moze to i dobrze co? Nigdy nie uwierze, zebys myslal, ze moze to i dobrze ze holendrow niewiele...

Paseczki to kochane madre wierne psy.
I jakie piekne!:razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Rauni: moze to i dobrze co? Nigdy nie uwierze, zebys myslal, ze moze to i dobrze ze holendrow niewiele...[/QUOTE]\

Generalnie mam wrażenie, że jak rasa jest mało liczna, to jej przedstawiciele znajdują się w rękach prawdziwych miłośników, którzy zdecydowali się na taki wybór świadomie. I vice versa, popularność jeszcze żadnej rasie nie wyszła na dobre.

Więc ja tam wolę, żeby moje ukochane rasy (zwłaszcza owczarki pirenejskie, ale OH też) szczególnie popularne nie były, zwłaszcza, że raczej nie są to psy dla każdego.

O, jakby w psich sportach się zrobiły popularniejsze, to co innego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']\

Generalnie mam wrażenie, że jak rasa jest mało liczna, to jej przedstawiciele znajdują się w rękach prawdziwych miłośników, którzy zdecydowali się na taki wybór świadomie. I vice versa, popularność jeszcze żadnej rasie nie wyszła na dobre.

Więc ja tam wolę, żeby moje ukochane rasy (zwłaszcza owczarki pirenejskie, ale OH też) szczególnie popularne nie były, zwłaszcza, że raczej nie są to psy dla każdego.

O, jakby w psich sportach się zrobiły popularniejsze, to co innego :)[/quote]

;) Cos mi sie wydaje, ze juz ty zadbasz o to, zeby holendry pojawialy sie czesciej w psich sportach! A przynajmniej jedna holenderka...

A tak powaznie, niedawno na forum OH (holenderskim, mozna pisac po angielsku, zawsze chetnie odpiszą) wypowiadala sie pani prowadzaca jedna z najbardziej znanych hodowli OH 's-Gravenschans. W tej chwili nie pamietam dokladnych danych ale wychodzi na to ze OH w Holandii jest coraz mniej! Coraz czesciej zdarza sie niestety, ze suki sa kryte ale nie zachodza w ciaze. Jakie sa tego powody nie wiadomo...

Link to comment
Share on other sites

A to trochę z innej perspektywy na sprawę patrzyłyśmy.

[QUOTE]W tej chwili nie pamietam dokladnych danych ale wychodzi na to ze OH w Holandii jest coraz mniej! Coraz czesciej zdarza sie niestety, ze suki sa kryte ale nie zachodza w ciaze. Jakie sa tego powody nie wiadomo...[/QUOTE]

Zbyt mała pula genów? Depresja inbredowa?

[QUOTE];-) Cos mi sie wydaje, ze juz ty zadbasz o to, zeby holendry pojawialy sie czesciej w psich sportach! A przynajmniej jedna holenderka...[/QUOTE]

Za wcześnie, żeby o tym mówić. A poza tym Eri to nie ja szkolę, ja to bym ją od razu do agility wzięła :), a pańcio ma wobec niej inne plany ;)

Link to comment
Share on other sites

Szkoda... Eri bylaby jedna z nielicznych OH trenujacych agility. Specjalnie szukalam w starych tematach na Forum OH. Jest kika osob ktore trenuja z OH dla zabawy i tylko jedna osoba ktora powaznie trenuje agility swoje 5 Owczarkow Holenderskich [URL]http://www.hollandseherderfanclub.nl/fanclubhonden/fh_Tamar.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam kiedyś na jakiejś niemieckiej stronie filmiki z OH na agility, fajnie biegały. Ostatnio na wrocławskich zawodach sędziowała sędzia z NIemiec i mówiła, że mają fajne OH w agility i kiepskie w IPO. :diabloti:

Na razie smarkate się musi nauczyć podstawowej grzeczności i przestać się potykać o własne łapy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Edorek']Witam serdecznie... :multi:
Mam na imie Edor v.d. Molengors i jestem owczarkiem holenderskim. Mieszkam w Holandii.
Jestem bardzo ciekaw moich polskich pobratymcow, niestety bardzo niewiele daje sie znalezc informacji na temat polskich OH w internecie.

Psy i suczki w paski! Kochane hienole! Gdzie jestescie?
O Eri z Wroclawia juz wiem.... a inni?
Edor

(moja Galeria - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/../gallery/402/20/6370.html"]http://www.dogomania.pl/gallery/402/20/6370.html[/URL] )[/quote]

Ho, ho tośmy krewniaki!!
Moja tatuś mojej suńki to CO v.d. Molengors!!!!
Teraz 19 jest zlot w Holandii - jedziemy tam
(a mieszkamy niedaleko Gdańska)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...