Jump to content
Dogomania

jakie porcje dla 8 tyg. labka?


charminggirl

Recommended Posts

Witam
Ja 8 tygodniowe szczenieta karmie praktycznie do woli, dopiero jak widze, że za mocno się zaokrąglają zaczynam im porcje zmniejszać.
Nigdy nawet nie próbowałam podawać karmy wg zaleceń producenta - psiaki mają zróżnicowane potrzeby i ilość jedzonka najlepiej dobrać indywidualnie.
Z wagą labradorków w tym wieku różnie bywa - moje 8 tygodniowe szczeniory ważyły od 5,5 do 8,5 kg, a jako dorosłe są bardzo podobnych wymiarów, niektóre poprostu rosną szybciej inne wolniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moim zdaniem labradorom nie powinno się dawać tyle jedzenia ile chcą. Mój naprzykład zje wszystko bo jest z niego taki łakomczuch:loveu:. Dla 8 tyg. powinna wystarczyć 1/4 miseczka 2 razy dziennie i zawsze powinien mieć wode w misce (ja daje mojemu 3 letniemu 1 miske z czuben na kolacje ok. godz. przed ostatnim spacerem ale daje gotowane) polecam również lanie 1 łyżeczki ojeju albo oliwy z oliwek na jedzonko wtedy bedzie miał piękną i lśniącom sierść tak jak mój :)

Link to comment
Share on other sites

Wcale ze nie :P
Bo przecież ma jeszcze wodę, może jego właścicielka będzie czasem dawała mu między posiłkami troche karmy i może jeszcze będzie dostawał jakieś nagrody (np. ciasteczko psie itp.) (weźmy pod uwoagę to że pies już nie ma 8 tyg. bo post był dawno:)). Mój np. je jeden posiłek (miske z malutkim cubkiem gotowanego jedzonka) i czasami troszeczke karmy (np. garstke) i ma 3 lata i nie jest chuda:)

Link to comment
Share on other sites

Dla dużego psa bezpieczniejsze jest podawanie dwóch posiłków podzielonych na dwie porcje mniejsze niż jeden duży. Nagłe obciążenie żołądka + nadmierny ruch może spowodować skręt żołądka.

P:S nikt nie mówi żeby podawać szczeniakowi jedzenie kiedy chce , ale 8tygodniowy maluch powinien dostawać 4 porcje o stałych porach.

Link to comment
Share on other sites

No 8 tyg. tak ale ten o którym został załozony ten temat ma niecałe 5 mies! Ja podaje mojej nicky (niki) już od dawna jeden posiłek i jest cacy:) a poza tym wet sie ze mną zgodził i ona nie ma żadnych żolądkowych problemów:loveu: a poza tym to ona dostaje posiłek na kolacje przed ostatnim spacerem a na ostatnim spaceże nie jest męczona (aportowanie szarpanie itp.) :)

Link to comment
Share on other sites

To , że teraz nie ma kłopotów żołądkowych nie znaczy że skręt żołądka nie wystąpi, jest to choroba nagła, a rozpoznanie nie jest takie proste.
Lepiej dać posiłek w dwóch mneijszych porcjach, nie ma sensu trzymania całego dnia psa o głodzie, apotem napchanie żołądka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...