Jump to content
Dogomania

alergia u boksera


aniaterlecka

Recommended Posts

w poniedziałek odebralam psa ze schroniska/fundacji
mieszkał tymczasowo u lek wet w prywatnej klinice w chorzowie
wypisany jako pies zdrowy w stanie dobrym

zaniepokoilo mnie jego ciagłe drapanie i rany-az do krwi w okolicy ud na przednich lapach oraz na szyji

werdykt: ostre zapalenie uszu-antybiotyk+zastrzyki
uszy czerwone,gorące,wielki ból-pies sie nie da zblizyc do swoich uszu!

werdykt 2-pies jest alergikiem
dlaczego skoro był u weterynarza on mu nie pomógł?
zaproponowano mi karme wysokopółkową z ryżem i jagnięciną.


może kogos boksiu tez przechodził alergie i może mi cos zaproponować,pies cały czas się drapie,widac,że zwędzi go skóra-pcheł nie ma!

w apece zaproponowali mi clemastmin, wapno ewentualnie chydrocortisone na ranki do smarowania.

lek weterynarz twierdzi,że po 2-3 miesiacach jedzenia tylko suchej karmy weterynaryjnej-nie wiem czy byl to euchan.,czy royal swąd ustapi.
moge wykonac testy alergiczne ale to wiąże sie z wydatkiem 400zł
karma którą weterynarz poleciła też nie jest tania 14kg 280zł
pies jest wygłodniały po odebraniu ważył 19kg także te 1kg karmy dziennie zje-miedzy kg a 70-80dkg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witam :) Alergie u bokserów zdarzają się często, sama mam boksera ... Ostatno wyszedł na spacer. Następnego dnia rano, zobaczyłam iż na jego pysku wyskoczył jakiś bombel. Myślałam że to komar go ugryzł czy jakiś inny owad, gdy wróciłam pysk i lewe oko miał całe zapuchniete wyglądął okropnie. Dreszcze przeszywały jego ciało, do tego wysoka gorączka, pojechaliśmy z nim do weterynarza. Powiedział że to uczulenie dostawał antybiotyk, i zastrzyki po tygodni opuchlizna zeszła ... do tej pory nikt nie wie od czego miał tą opuchliznę , musiał coś zjeść na spacerze . Może wy wiecie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...