Jump to content
Dogomania

PUDEL- nie taki straszny....+ off


Sonya-Nero

Recommended Posts

Moze mnie zakrzyczycie, ale ja sie rozczarowalam jesli chodzi o pudle futro. Po pierwsze, przez pierwsze 2 lata Gifa przechodzilismy gehenne przy czesaniu - pies sie kudlil potwornie, a rozczesywanie to byl bol dla nas obojga. Po drugie, jesli chodzi o przytulnosc to wg mnie pudel przegrywa z takimi husky, na przyklad. Pudle futro jest mile swiezo po kapieli i wyczesaniu, a potem szybko sie brudzi, tlusci i "pachnie", zwlaszcza gdy pies jest glaskany. Natomiast niewatpliwym atutem pudla sa niegubienie wlosa, charakter i wyglad.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pewnie, że ja cie zakrzyczę. Moim zdaniem wszystko zależy od rodzaju włosa bo jeden drugiemu nierówny. Moja się nie tłuści, pachnie zupełnie ładnie, może to kwestia odpowiedniego szamponu i odżywki. No a poza tym jest mniaturą to jej jest mniej.

Link to comment
Share on other sites

Ciągle nie miałam czasu, żeby wstawić zdjęcia Emirka :D Z całego szczenięcego stadka został jeszcze tylko on jeden.

[URL=http://imageshack.us][img]http://img162.imageshack.us/img162/2222/emirsilver3aa9dm.jpg[/img][/URL]

:D :D :D

[URL=http://imageshack.us][img]http://img162.imageshack.us/img162/8757/emirsilveraa5qg.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Fish :o widocznie trafiłaś na wyjątek potwierdzający regułę :wink: :lol:

...ale fakt właściwej pielęgnacji trzeba się nauczyć, inaczej zamiast przyjemności jest koszmar i horror dla właściela i psa.
Suczki ładniej pachną, psy się zbyt szybko obsiurowywują :wink:
Nie ma doświadczenia z innymi kolorami ale czarnuchy nie śmierdzą , z wyjątkiem opisanego powyżej, nie mają tego psiego zapachu sierści

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']No a ja muszę teraz uważać siedząc przy komputerze, bo Luna upodobała sobie miejsce pomiędzy biurkiem a moim krzesłem :wink:[/quote]

To uważaj, uważaj, żebyś mi jej nie rozjechała, bo chciałabym jeszcze z nią po wystawach pochodzić :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fish']Moze mnie zakrzyczycie[/quote]

Ja Cię nie zakrzyczę :wink: , ale stwierdzam, tak jak pisała Sonya, nieciekawie mogą pachnieć chłopaki, bo siurają po sobie w mniejszym lub większym stopniu. Dla mnie pudle pachną całkiem inaczej niż wszystkie inne psy. Nawet Derek, mój lwiczek, pachnie już inaczej :wink: :D A czesanie, to już inna sprawa :wink: Z niektórymi nie miałam problemów :D z innymi przechodziłam męki :( wszystko zależy od gatunku włosa.

Link to comment
Share on other sites

Witam kolejne nowe osoby :D niektóre nawet znam :D

Betti - my się nawet poznałyśmy na ringu w Warszawie ;) wystawiałam Valinor i Bl. Expression.
W odróznieniu od Ciebie doskonale znam całe stadko Jarka - Benito i sunię. Na tej podstawie widzę, że Twoja to mieszanka Tatusia i Mamusi, moja Queeni to z kolei skóra zdarta z Tatusia w postaci suczej :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fisch, nikt Cię nie zakrzyczy, bo nikt nie mówi, ze włos pudla to "luzik". Pudel tak jak każdy długowłosy pies kołtuni się i brudzi. Kąpiel raz w miesiącu osobiście uważam za zdecydowanie za żadko i nie dziwię się że Gif brzydko pachnie i się kołtuni. Moje pudle kąpię co mniej więcej 10 dni, mniej więcej bo czasami jest to raz w tygodniu czasami co 2 tyg, zależy od pogody. W między czasie nic nie robię z włosem, tzn. nie czeszę. Przez tydzień pies nie zdąży sie "zasmrodzić" i skołtunić :wink:
Moja mama tylko pudle wpuszcza "na pokoje" :wink: mówi że pięknie zawsze pachną, są czyściutkie i nie zostawiają jej kłaków na dywanach.
Mając doga niemieckiego zadążyłam zobaczyć jak potrafi śmierdzieć pies i ile kłaków zostaje wszędzie. Nie ma gorszego smrodu niż zmoknięty krótkowłosy pies, a sypiący się iglasty króciutki włos jest nie do usunięcia z ubrań, kanap i dywanów.
Zdecydowanie wolę te cotygodniowe kąpiele.

Link to comment
Share on other sites

No nie, Gosiu, tego to ja sie nie spodziewalam... kapiel co 10 dni! jasny gwint... myslalam, ze psy od tego choruja ;) Zartuje. W sumie, to sprobuje kapac czesciej, tylko ze zbankrutuje wtedy na szampon. Ostatnio na wystawie kupilam sobie szampon biogroom za 50 zl i na jedna kapiel poszlo mi na Gifa pol butelki.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego nie warto kupować w małych opakowaniach :wink:
Ja chyba 2 lata temu namówiłam Magdę od Szelmy na galon szamponu (3,8ltr) za ok.200zł i ma do tej pory, a Szelma w tym sezonie była zupełnie nieźle obrośnięta :D
U mnie idzie szamponu całymi litrami na moje stadko, w tym roku odpadło mi co prawda kąpanie Forda tak często, ale za to doszły dwie lasaczki a na ich włos idzie strasznie dużo szamponu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fish']No nie, Gosiu, tego to ja sie nie spodziewalam... kapiel co 10 dni! jasny gwint... myslalam, ze psy od tego choruja ;) Zartuje. W sumie, to sprobuje kapac czesciej, tylko ze zbankrutuje wtedy na szampon. Ostatnio na wystawie kupilam sobie szampon biogroom za 50 zl i na jedna kapiel poszlo mi na Gifa pol butelki.[/quote]
No bo nie kupuje się kosmetyków które rozcieńcza się 1:4 :wink: :lol:
Przyzwoite rozcieńczanie zaczyna się 1:10 :wink:
Najlepiej dobrać sobie wspólnikow i zainwestować w galon szamponu.
U nas też płynie rzeka szamponu :wink: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja wprawdzie nie jestem włascicielką rodowodowego Pudla, ale raczej pudlopodobnego psiaczka, nie mniej jednek potwierdzam- zadbana poodelkowa sierść nie śmierdzi, natomiast...pieski faktycznie sie obsikują! Ja do tej pory miałam same suńki, wiec nie znałam tego problemu.
Mój TŻ wkurza sie, jak chcę psiaka częsciej kąpać niż co miesiąc, ale muszę mu pokazac Wasze posty! W końcu co opinia zanwców, to opinia znawców!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...