Jump to content
Dogomania

PUDEL- nie taki straszny....+ off


Sonya-Nero

Recommended Posts

  • Replies 9.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy obcinacie swoje pudle na lato na krótko??? Na ile miesięcy wcześniej przestać obcinać żeby na wystawę jako tako wyglądał. Myśłałam obciąć Bellunię na lato, ale we wrześniu chciałabym być na wystawie w Łodzi. No i jestem w kropce. Wiem że przez lato nie dam rady z dłuuugą sierścią

Link to comment
Share on other sites

Napier ci podam opinię obiegową :
"Biedny piesek, ale sie męczy, trzeba go obciąć króciutko aby sie nie męczył.... "

Druga strona medalu, dobrze wypielęgnowana szata chroni psa przed upałem, zimnem, słońcem (promieniowanie oraz udar słoneczny). Szczególnie ochraniane partie (fryzura użytkowa sięgająca średniowiecza) to fryzura na lwa - a więc długa szata na głowie, stawach, klatce piersiowej - i coś w tym jest że w najgorsze upały górale chodzą w baranicach włosem na zewnątrz ;)
Moje niewystawowe pudle trzymam w lecie w długiej szacie i są naprawdę zadowolone :lol: Początkowo też mi się wydawało , że pieski sie męczą, ale od momentu gdy pewnego upalnego lata miałam 1 "wystawówkę" i 1 ściętą na krótko. Wystawówka w tym długiem włosie potrafiła sie rozkładać na balkonie do słońca a federałka uciekała do kąta i tam ziajała, wtedy zmieniłam zdanie.
Aby szata się utrzymała w dobrym stanie proponuję Ci zakup olejku np. lanolinowego - ułatwia czesanie i pielęgnuje szatę i spięcie długiego włosa np. gumkami bądź frotkami, wtedy wystarczy przeczesać co 1-5 dni (zależy od rodzaju włosa i warunków) i nie ma problemu. Partie najbardziej kołtuniące sie to okolice szyi (nie wolno uzywać grubych obróżek), za uszami i pod klatką pomiędzy nogami oraz nogi -a tego no i tak nie zetniesz bo nie ma możliwości aby odrosło wcześniej niż za kilka miesięcy :razz:
I na pocieszenie - moje były ze mną nad morzem i nad Soliną i w górach - i "fryzury" naprawdę mi ani im nie przeszkadzały :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Napier ci podam opinię obiegową :
"Biedny piesek, ale sie męczy, trzeba go obciąć króciutko aby sie nie męczył.... "

Druga strona medalu, dobrze wypielęgnowana szata chroni psa przed upałem, zimnem, słońcem (promieniowanie oraz udar słoneczny). Szczególnie ochraniane partie (fryzura użytkowa sięgająca średniowiecza) to fryzura na lwa - a więc długa szata na głowie, stawach, klatce piersiowej - i coś w tym jest że w najgorsze upały górale chodzą w baranicach włosem na zewnątrz ;)
Moje niewystawowe pudle trzymam w lecie w długiej szacie i są naprawdę zadowolone :lol: Początkowo też mi się wydawało , że pieski sie męczą, ale od momentu gdy pewnego upalnego lata miałam 1 "wystawówkę" i 1 ściętą na krótko. Wystawówka w tym długiem włosie potrafiła sie rozkładać na balkonie do słońca a federałka uciekała do kąta i tam ziajała, wtedy zmieniłam zdanie.
Aby szata się utrzymała w dobrym stanie proponuję Ci zakup olejku np. lanolinowego - ułatwia czesanie i pielęgnuje szatę i spięcie długiego włosa np. gumkami bądź frotkami, wtedy wystarczy przeczesać co 1-5 dni (zależy od rodzaju włosa i warunków) i nie ma problemu. Partie najbardziej kołtuniące sie to okolice szyi (nie wolno uzywać grubych obróżek), za uszami i pod klatką pomiędzy nogami oraz nogi -a tego no i tak nie zetniesz bo nie ma możliwości aby odrosło wcześniej niż za kilka miesięcy :razz:
I na pocieszenie - moje były ze mną nad morzem i nad Soliną i w górach - i "fryzury" naprawdę mi ani im nie przeszkadzały :lol:[/quote]

Święte słowa Aniu, obiegowa opinia sąsiadów "ale sie piesek męczy" wynika z nieznajomości tematu. Vitka (w wystawowej fryzurze oczywiście) wykłada się latem czasem na słońcu na balkonie również. Większość wystaw jest w sezonie letnim (tych, które lubimy, czyli na świeżym powietrzu) i właściwie to najdłuższy włos to chyba ma właśnie w lecie. Wbrew pozorom wolę długi włos bo mozna pozwiązywać w gumki i frotki. Poza tym sunia w lecie prawie codziennie wskakuje do wody i uwielbia sie taplać i pływać, potem trzeba tylko wypłukać "do czysta", wytrzeć dobrze, jakiś rozczesywacz (lub bez), rozczesać dobrze i już.
Oleniek,
dasz radę, z tego co się zorientowałam to masz maleństwo.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Czy mogłybyście coś napisać na temat olejków czy też innych "odżywek". Jak to się stosuje? Czy sierść nie wygląda na tłustą? No i frotki na głowie to rozumiem ale gdzie jeszcze:crazyeye: ? Betti co to "rozczesywacz"? ( chciałabym żeby to był ktoś kto za mnie rozczesze psa:mdrmed: )

Czy ring5 to dobry szampon? Podobno po nim nie trzeba stosować odżywki.

Nie wiedziałam, że obciętemu pudlowi jest gorzej niż nieobciętego. Wierzę Wam oczywiście, ale ... aż mi się nie chce wierzyć:lol:

Ola

Link to comment
Share on other sites

Betti chodzi chyba o "rozczesywacz" czyli preparat z zawartościam. in. olejków który powoduje, że sierść ma poślizg i lepiej sie czesze (nie plącze się tak i nie elektryzuje), oraz ułatawia rozczesywanie .
Sierść może być bardziej tłusta po olejkach lae należy pamieać że stosuej się je b.mocno rozcieńczone a wiec inwestycja jest nawet na kilka lat przy stosowaniu na 1 psa.
Co do ochorony przed słońcem - łatwo zauważyc, że w najgorętszych krajach rdzenni biali mieszkańcy chodza zawinięci od stóp do głów dla ochłody :razz:
Zgolenie psa do łysa albo na b.krótko powoduje u psów kudłatych nawet udary słoneczne i zejścia z przegrzania gdyż organizm szybko sie nagrzewa i pies który poci się i odaje temperaturę poprzez ziajanie (nie ma gruczołów potnych jak my na skórze) ma problemy z termoregulacją.

Link to comment
Share on other sites

Ach i jeszcze jedno. W domu Belka jak jest czesana stoi na drewnianym masywnym stabilnym stoliku. Ale nie mam nic żeby zabrać na wystawę, a ktoś sugerował, że stolik wypadałoby wziąc:placz: . Czy mogę pojechać bez stolika? Albo czy taki zwykły socjalistyczny rozkładany aluminiowy stolik by się nadał? ( nie wiem czy wiecie co mam na myśli). Złożyć się sam nie złoży, ale chybotać się może. Narazie nie planuję zakupu "profesjonalnego" stolika. Szczerze mówiąc daleko mi do niego;) . Nie miałabym go póki co gdzie trzymać o kasie nie wspominając.

Link to comment
Share on other sites

Zwykły turystyczny stoliczek i do tego parasol (jak wystawa będzie na terenie otwartym) w zupełnosci wytarczą :)
Tylko weź jakąś matę (są np. za kilka złotych do kupienia maty łazienkowe na wymiar albo z metra) żeby pies sie nie ślizgał. A stolik zawsze można ustawic tak aby sie niechwiał :)
Stoliko-wózek wystawowy to już duża inwestycja - jakbyś strzygła i wciągęła sie w wystawy to wtedy jest niezawodny, na kilka wystaw wystarczy zwykły składany stolik :)

Link to comment
Share on other sites

Każdy lub prawie każdy zaczynał od stolika turystycznego,właśnie w takim stoliku mąż przykręcił 4 kółka,zrobił otwór na parasol i stolik sporo czasu spełniał rolę wózka do wożenia klamotów,stolika kawiarnianego,oraz stolika do czesania pudelków.

Link to comment
Share on other sites

Stawka na Katowice 2007

[B]FCI 172 - PUDEL DUŻY BIAŁY, CZARNY, BRĄZOWY
[/B]PSY
Klasa Pośrednia
3270 BADDY Bily Bohem
3271 DREAMS COME TRUE Viva Forever
3272 HUGO BOSS Marco Bohemica
Klasa Otwarta
3273 PRINCE GREZ Zirka Antares
Klasa Championów
3274 Ich. FEDERICO FELLINI Marco Bohemica
SUKI
Klasa Pośrednia
3275 ANASTAZIE z Cerneho Panstvi
3276 Martina's LA CHICA WALZ
Klasa Otwarta
3277 ALMA z Hlubockeho Dvora
3278 BRILLIANT STAR Novy Ladbor
3279 HELEN Marco Bohemica
Klasa Championów
3280 Ch.CZ. BEAUTY White Stribrny Klas

[B]FCI 172 - PUDEL MINIATUROWY BIAŁY, CZARNY, BRĄZOWY
[/B]PSY
Klasa Młodzieży
3281 CAREWICZ ROSJI Czarna Fuga
Klasa Pośrednia
3282 Image of Solnes ONLY FOR YOU
Klasa Otwarta
3283 KONEK GORBUNOK iz Zimnih Grez
3284 Martin Zirka ANTARES
Klasa Championów
3285 Ch.CZ.SK. KASPER MY MYSTERY Veropa
3286 Ich.Ch.PL.RUS.LT.H.SK.CZ.VDH.Mł.Ch.PL.Mł.Zw.KL. KRASAVCHIK ot Madam Sarmont
Klasa Weteranów
3287 Ch.PL. DIAMOND Chewan
SUKI
Klasa Młodzieży
3288 ALICE Little Solitaire
3289 LUSSY SNOWBALL Szumiąca Akacja
3290 MISS NAOMI od Lalanki
Klasa Pośrednia
3291 Canmoy' s HAPPY CHIC
3292 Mł.Ch.PL. MISS NEGRY od Lalanki
Klasa Otwarta
3293 Mł.Ch.PL. SARA Szemrowicki Dworek
Klasa Championów
3294 Ch.PL. MISS MERCEDES od Lalanki
3295 Ch.PL.RUS.RKF.Mł.Ch.PL. POWER OF LOVE Lindeza

[B]FCI 172 - PUDEL MINIATUROWY MORELOWY I SREBRNY
[/B]PSY
Klasa Championów
3296 Ich.Ch.PL.BEL.UA.ROS. CHAVALIER MON CHERI Adorea
SUKI
Klasa Championów
3297 Ch.CZ. GILLIETE Rokoli

[B]FCI 172 - PUDEL ŚREDNI BIAŁY, CZARNY, BRĄZOWY
[/B]PSY
Klasa Szczeniąt
3298 BASCO Fantazia Brown
Klasa Otwarta
3299 LUKAS Braunkonigin
Klasa Championów
3300 Ch.PL. ARIS Fantazia Brown
3301 Ch.PL.Mł.Ch.PL. TI AMO NERO Sabadiana
SUKI
Klasa Młodzieży
3302 COFFE BROWN Teschiro
Klasa Weteranów
3303 Ch.PL.Mł.Ch.PL. SHEILA Złocisty Jastrun

[B]FCI 172 - PUDEL ŚREDNI MORELOWY I SREBRNY
[/B]PSY
Klasa Championów
3304 Ch.PL.CZ.SK.RKF.Zw.San Marino'06 Magnifique d'Argeant FLAMENCO DANCER

[B]FCI 172 - PUDEL TOY
[/B]PSY
Klasa Młodzieży
3305 Canmoy's LUV ME A LOT
Klasa Pośrednia
3306 KROHA BOY Zirka Antares
Klasa Otwarta
3307 BABY OGONOK iz Tverskoi Gammy
SUKI
Klasa Młodzieży
3308 LILY WHITE Szumiąca Akacja
Klasa Pośrednia
3309 BABY Partenon
3310 LISA DELA VEGA Raciborski Puch
Klasa Otwarta
3311 RACHEL Elegans Sokom
Klasa Championów
3312 Ch.PL.Mł.Ch.PL. NATALI Nagato
Klasa Weteranów
3313 Mł.Ch.PL. UNCJA Bielska Elita

Link to comment
Share on other sites

witam, ja z prośbą ...koleżanka chciała kupić pudelkę miniaturową czarną z pod wystawy wytłumaczyłam jej dlaczego nie powinna tego zrobić i w związku z tym porosiła mnie o pomoc w znaleźieniu dobrej hodowli. Jeśli to nie problem to poprosze jakiś namiar na PW, może w jakiejś hodowli jest obecnie miot, najlepiej jeśli byłaby to hodowla z woj. warmińsko-mazurskiego. Sunia nie byłaby wystawiana ale trafiłaby do kochających ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Nie wszystkei mioty są na mojej stronie , z tego co się orientuję trzeba by się skontaktować z Sonya-Nero i Bi-Bi (z tego co wiem jest miot mini czarnuchów po ich reproduktorze w Czechach), albo trzeba by podzwonic po oddziałach ZK (nie wszystkie mioty są zgłaszane na moje strony albo na Klub Pudla [URL="http://www.klubpudla.republika.pl"]www.klubpudla.republika.pl[/URL]) albo skontaktować sie z hodowlami i poczekać.
W terenie warmińsko-mazurkim chyba nawet nie ma żadnej suczki hodowlanej, najbliżej to Gdańsk (hodowla Lindeza) bądź Poznań (hodowla Crista Mini).

Link to comment
Share on other sites

No więc tak się zastanawiam (niestety ciekawska się urodziłam ) skąd się biorą sędziowie? Jak zostali sędziami na wystawie? No i czy oceniają społecznie- za friko, czy to po prostu taka praca (jak sędziego na mistrzostwach świata w piłce nożnej)
Może ktoś coś wie na ten dziwny temat
Ola

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Oleniek']No więc tak się zastanawiam (niestety ciekawska się urodziłam ) skąd się biorą sędziowie? Jak zostali sędziami na wystawie? No i czy oceniają społecznie- za friko, czy to po prostu taka praca (jak sędziego na mistrzostwach świata w piłce nożnej)
Może ktoś coś wie na ten dziwny temat
Ola[/quote]
Biorą sie z ZK - mają mieć 5 lat starzu egzamin, asystenture kynologiczną itp. A za sędziowanie dostają 100 zeta w polsce +zwr. kosztów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...