Jump to content
Dogomania

Badania oczi i serca / Kraków, 13 wrzesnia 2008


Recommended Posts

[CENTER][FONT=Times New Roman][B]BADANIA OCZU I SERCA[/B][/FONT][/CENTER]



[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Informujemy, iż w dniu [B]13 września[/B] br. ( sobota ), w godz. 10.00 – 18.00, w siedzibie Związku Kynologicznego w Krakowie, przy ul. Żywieckiej 36, będą przeprowadzane certyfikatowe badania oczu ( okulista- dr Jacek Garncarz ) oraz serca ( kardiolog- dr Magdalena Garncarz ) - badanie osłuchowe i ekg. [/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Certyfikatowe badania oczu przeprowadza się dla psów powyżej 18 miesiąca życia.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4][U]Ilość miejsc ograniczona ![/U][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]W przypadku wolnych miejsc, możliwe będą także konsultacje.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Cena badania certyfikatowego : 140 zł.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Cena certyfikatowego badania oczu i serca: 240 zł.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Cena konsultacji : 80 zł.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Pierwszeństwo w przyjęciu mają psy, zarejestrowane w krakowskim oddziale ZKwP.
[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zainteresowanych prosimy o przesyłanie, na adres [B][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/B] , poniższych danych ( z zachowaniem ich kolejności ):[/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial][SIZE=4]imię i przydomek psa: [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4]rasa: [/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Arial]kolor : [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]płeć : [/FONT][/SIZE][SIZE=4][FONT=Arial]data urodzenia : [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]wiek w miesiącach ( na dzień badania ) – tylko do badań serca: [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]nr PKR :[/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]nr tatuażu: [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]imię, nazwisko właściciela: [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]adres: [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]e-mail: [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]tel. kontaktowy : [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]rodzaj badania ( oczy, serce ): [/FONT][/SIZE]
[SIZE=4][FONT=Arial]preferowana godzina ( zostanie uwzględniona w miarę możliwości ): [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie - czy coś się zmieniło w kwestii badań oczu? W zeszłym roku, właśnie u Garncarza (w Legnicy), robiłam badanie oczu 13 miesięcznemu psu, i specjalnie pytałam czy nie ma przeciwskazań wiekowych, nie było, mamy certyfikat.
O tyle to dla mnie istotne, ze oprócz powtórzenia badania pierwszemu, zależy mi na przebadaniu drugiego - a drugi właśnie wtedy skończy 13 miesięcy.
To samo dotyczyło certyfikatu serca - też było zrobione 13 miesięcznemu, bez wymagania ukończenia 18 miesięcy.
Czy można dowiedzieć się, od czego jest uzależniony warunek ukończenia przez psa 18 miesięcy? Może jakaś konkretna choroba wymaga takiego okresu? a jak tak, to jaka?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam z dr Garcarzem, powiedział że chodzi o PRA. A w tej sytuacji, mając 13 miesięcznego psa, wolnego genetycznie od PRA, spokojnie wystawi certyfikat (oczywiście, isntieje kilka form PRA< Optigen daje pewność co do jednej formy, ale pozostałe są bardzo rzadkia, a w mojej stricte rasie, nie słyszałam w ogóle aby występowały)
Tylko PRA może rozwijać sie na tyle długo, że wymaga do oceny skończenia 18 mcy; pozostałe choroby, widać już dobrze w wieku 12 a nawet 9 miesięcy.
Innymi słowy, mając PRA wolnego genetycznie od PRA, dostanie sie spokojnie certyfikat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...