Jump to content
Dogomania

Świerzbowiec Uszny....


Kometka

Recommended Posts

Na początek WITAM WSZYSTKICH.
Jestem tu nowa zalogowalam sie głównie po to aby o cos spytac....

W poniedziałek rodzice zakupili mi Yorka (sunie 7 tygodni). :multi: zawsze o takiej marzyłam. We wtorek miała rozwolnienie - jakoś sie go pozbyłam (ryz i kura zmielone zjadla i po klopocie), gdy rodzice ja przywiezli miala zaklejone uszka hodowca powiedzial zeby jeszcze 2 dni je tak zostawic - wiec grzecznie posluchalam i dopiero dzis je rozkleilam.... jako ze wczesniej miala te rozwolnienie i do tego drapala sie w uszka (byly nadwyraz ciepłe i brudne brazowo - czerwonym czyms) wiec w te pedy pojechalam do mojego weterynarza (sprawdzonego przez lata z moim spanielem ktory zdechl). Wet najpierw obejrzal scial pazurki zajrzal w mordke po czym pobral wymaz z uszu i pod mikroskopem sprawdzil. Okazalo sie ze to świerzb uszny i mala ma go od ponad 4tygodni !!!!!!!!! leczenie to 100zł (jakies krople i chyba masci dopiero jutro je dostane bo sa zamawiane z legnicy). Mam wiec pytanie... czy ta sprzedajaca mi psa Pani powinna mi zwrocic koszty leczenia psa czy nie? I co moge zrobic jak nie bedzie chciala tego zrobic? Mam poswiadczenie od weta ze pies ma to od ponad 4 tygodni i ze to swierzb uszny zaawansowany. mam tez jej namiary, telefon kom i adres domowy... Prosze o porade. Ach i czy suka moze zdechnac na to??

Link to comment
Share on other sites

czyli masz kunelka, psa w typie rasy a nie yorka
mozesz zadzwonic do "hodowcy" jezeli ma troche przyzwoitosci moze przynajmniej z Toba spokojnie porozmawia, choc nie liczylabym ani na to ani na cokolwiek wiecej

tyle sie pisze zeby nie kupowac od pseudohodowcow, bo pozniej sa wlasnie takie sytuacje

Link to comment
Share on other sites

ciesze sie ze nie kupilam psa z rodowodem. A ta suka to moze i kundel wygladajacy i zachowujacy sie jak York i po rodzicach York z papierami. Pies to pies a nie cos do wystawiania i uczenia zachowan na wybiegu, wspolczuje psom chodzacym na wystawy. To mial byc pupilek do tulenia do dbania o niego i do kochania. "rodowodowe" bo maja medaliki za to ze sa piekne i czystej krwi i do tego chodza jak roboty w papilotach (kazdy wie ze suka zeby jej mlode mialy rodowod musi miec iles tam medali)... Głupota. Acha wg. weta sunia wyglada zachowuje i wazy tyle co York w jej wieku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kometka']ciesze sie ze nie kupilam psa z rodowodem. A ta suka to moze i kundel wygladajacy i zachowujacy sie jak York i po rodzicach York z papierami. Pies to pies a nie cos do wystawiania i uczenia zachowan na wybiegu, wspolczuje psom chodzacym na wystawy. To mial byc pupilek do tulenia do dbania o niego i do kochania. "rodowodowe" bo maja medaliki za to ze sa piekne i czystej krwi i do tego chodza jak roboty w papilotach (kazdy wie ze suka zeby jej mlode mialy rodowod musi miec iles tam medali)... Głupota. Acha wg. weta sunia wyglada zachowuje i wazy tyle co York w jej wieku.[/quote]
Wiesz wiedza weta na temat ras psów jest bardzo ograniczona. Na studiach nikt go nie uczy o eksterierze poszczegolnych ras.
Ciesz się dalej że dałaś się nabić w butelkę i sprzedano ci za sporo kasy, kundelka ...gratis dorzucono świerzbowca :evil_lol:.
poczytaj tutaj- moze zmienisz zdanie [url]http://rodowodowy.republika.pl/[/url]

[quote name='Kometka']
A co to pies bez papieru jest bezwartosciowym brudasem?? Moje kundle ktore teraz mam sa czyste i pachnace (york + chihuahua).[/quote]
generalnie kupiłaś właśnie brudasa. Z grzybem w uszach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kometka']ogolnie nie jestem polka i ciesze sie ze nia nie jestem-na forach polskich jest tendencja zmiany tematu czepiania sie innych szczegulow itp. Jak ja sie ciesze ze nie jestem polka :multi:
Żegnam ograniczone forum[/quote]

szczeg[B]O[/B]low jak juz cos, Polka pisze sie wielka litera

pozatym odpowiedzialam Ci na pytanie wiec nie wiem, gdzie dygresja od tematu glownego sie pojawila.... a ze jestes ignorantka w temacie pseuo i piszesz bzdury, zeby sie usprawiedliwic to juz nie moja wina

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nie rozumiem tonu wypowiedzi niektórych forumowiczów. Atakujecie kogoś za to, że kupił psa bez rodowodu, jakby to była jakaś ujma. Nie odpowiadacie na pytanie, co ta Dziewczyna ma z tym fantem zrobić, tylko strofujecie. Nie jej wina, że zakupiła psa od pseudohodowcy. Oczywiście, że niewiele da się zrobić i koszty leczenia poniesie Ona. Szczerzę wątpię alby "hodowca" wziął za to odpowiedzialność

medvetka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...