Jump to content
Dogomania

Niczyj u Niczyich - starszy trojlapek Morek Zmorek szuka DOMU !!


jayo

Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WIesz, ja nie jestem optymistką w tym przypadku i nie podejrzewam, żeby telefony się rozdzwoniły szaleńczo. Jeszcze pewnie z 5-10 razy zachoruje i wydobrzeje, zanim chociaż jeden zadzwoni:shake:. A swoją drogę kto pojedzie z nim do weta i czy był u niego wet? Ewusek, wiem, że coś na ten temat pisałaś ale nie wiem, czy w końcu coś z tego wyszło...:oops:

Link to comment
Share on other sites

dzwonilam wczoraj wieczorem do Gajowej i przed chwila ale nie mam szczescia...

Pani Marto, jakby Pani byla na watku, prosze powiedziec, czy ma pani mozliwosc pojechania na rtg do kliniki ? Albo do piaseczna albo na Kosiarzy (na Kosiarzy nic by nie musiala Pani placic, bo ja tam place przelewem za swoje psy, wiec Morka mozna by bylo wstawic na moje nazwisko.
Tylko musialabym wiedziec, czy moglaby Pani pojechac, zebym mogla zadzwonic do lecznicy i zapowiedziec.

Link to comment
Share on other sites

Beata napisala, ze Morek kaszle dopiero po tym jak biega...

Trzeba zrobic morfologie z biochemia, przede wszystkim ASPAT, bialko calkowite, potas.

Potem trzeba umowic sie na badanie kardiologiczne. Celem takiego badania jest w pierwszej kolejności określenie czy mamy do czynienia z problemem kardiologicznym. Wiele schorzeń w tym chorób układu oddechowego przebiega z objawami podobnymi do chorób serca, np. kaszel lub dusznosc.

Pytania, które należy zadać podczas wywiadu z właścicielem:
Przebyte choroby?
Czy zwierzę szybciej się męczy?
Czy ma objawy duszności?
Czy kaszle?
Charakter kaszlu?
Czy traci przytomność?
Czy dobrze sypia w nocy?
Jaka jest pozycja w czasie snu?

Dane uzyskane z wywiadu są bardzo istotne do dalszej interpretacji wyników badania klinicznego.

Duszność czy też kaszel mogą świadczyć o zastoju płucnym, obrzęku płuc, obecności płynu w klatce piersiowej. U pacjentów z niewydolnością prawokomorową możemy zaobserwować obecność wodobrzusza, będącego skutkiem powiększenia narządów miąższowych (wątroby, śledziony), tzw. zastoju biernego.

Starsze psy cierpią w szczególności z powodu zmian degeneracyjnych (endokardioza zastawkowa), chorób nowotworowych (w tym nowotworów serca).
Wyjątkiem w tym zakresie może być wykrycie wrodzonych wad serca u starszego psa (niezdiagnozowane w młodości), czy też kardiomiopatii rozstrzeniowej, która może występować zarówno u młodego jak i starszego psa.


Moja propozycja jest taka - ktos musi sie umowic z Gajowa i kardiologiem - na Kosiarzy przyjezdza Olga Szalus po wczesniejszym umowieniu. Na miejscu robione jest rtg pluc, ekg i echo. Na wizyte kardiologiczna trzeba przyjsc z wynikami krwi.
Mozna umowic sie rowniez do dr Niziolka, jest duzo dalej i dluzej sie czeka.

Kto moze sie podjac tego zadania ?

Nie chodzi o to, aby pojechac i zobaczyc :"no faktycznie kaszle", tylko, zeby pojechac z nim na badanie krwi - ewentualnie jak Gajowa nie moze, a potem pojechac z Gajowa i Morkiem na badanie kardiologiczne. Gajowa jako opiekun tymczasowy musi byc obecna podczas badania, bo lekarz bedzie przeprowadzal wywiad, a ona wie o Morku najwiecej.

Ja moge podjac sie umowienia kardiologa na Kosiarzy, ale dopiero jak beda wyniki morfologii.

Pozdr.
Ewa

PS.
Gdybym byla w Wawie, bez problemu bym sie nim zajela, bo mnie ujął, lubie takie starsze, wdzieczne psiaki...
ale jestem od Gajowej 100km i jest to dla mnie naprawde duzy problem...

Link to comment
Share on other sites

Morek dziś podczas wizyty u weta zachowywał sie skandalicznie... chciał gryźć wszystkich... przez chwilę była nawet mowa o knieczności przyśpienia go w celu pobrania krwi. Na szczęście nie było to koniczne...ale ostatecznie Morek miał pobierana krew w kagańcu dodatkowo mordkę miał zawiązaną bandażem, a głowę przykrytą grubym ręcznikiem... trzymały go trzy osoby...ufffff było goraco :angryy:.
Nie wiem czy dalsza diagnostyka będzie możliwa :shake:

Link to comment
Share on other sites

No, ładnie się dziadzio pozbierał:evil_lol:. Może ktoś próbował go leczyć ale nerwowo nie wytrzymał:diabloti:. A na początku nosić trzeba było:lol:. Teraz to już bym się bała, że zagryzie mnie swoimi dwoma kłami;). W każdym razie najwyraźniej ma się całkiem nieźle, kondycja utrzymana:loveu: u werwa jest

Link to comment
Share on other sites

Zbieram pieniądze na postawieni budy, takiej dodatkowej dla potrzebującego psiaka (niektórzy znają temat kojca z budą przy naszej lecznicy :cool3:) wystawiłam bazarek
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/rewelacyjne-broszurki-ogrodnicze-kulinarne-plus-gratis-wznowienie-123994/[/URL]
zapraszam do zakupów i proszę o podnoszenie ;)

Link to comment
Share on other sites

pytanie. jeśli to coś z sercem jakieś zaburzenia rytmu czy inne, to badania krwi jak się do tego mają? Jeśli jest tak, że badania krwi są dobre a serce niekoniecznie w porządku, to trzeba z dziadziem dalej zawalczyć. Tylko, jeżeli to serce, to narkoza odpada. Czyli zostaje tylko ogłuszanie łopatologiczne:razz:

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim diagnoza opiekuna... tak jak pisalam wczesniej...

Teraz jestem przewrazliwiona, bo Horke wyszly badania bardzo dobrze a mimo to mial zapasc podczas operacji i okazalo sie, ze ma tachykardie - przy wczesniejszych narkozach nic sie nie dzialo...
rtg ok, morfologia ok, w echo tylko tachykardia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...