Jump to content
Dogomania

Szczeniak gryzie i szczeka


kajira

Recommended Posts

Mam od 5 dni 2-2,5 miesiecznego szczeniaczka w domu:loveu: Jest kochany i cudowny.Ale mam pytanie jak od malego mozna jego oduczyc szczekania i gryzienia?Gdy wstaje rano Fionka bardzo sie cieszy odrazu biegnie i sie wita,najpierw jest lizanie ktore po kilku sekundach przechodzi w gryzienie:( jej ulubionym celem sa dlonie i nogi.Tak samo jest gdy zaczynam Fionke glaskac,dwa trzy razy ja poglaskam i po chwili mala zaczyna grysc a jest przy tym tak zawzieta i napastliwa ze poprostu szok,najgorsze jest chyba to ze jak ktos idzie to malutka z upodobaniem biegnie i gryzie ta osobe w nogi:(Druga sprawa jest szczekanie,obszczekuje domownikow ile wlezie,wstaje o 5-6 rano najpierw przywitam sie z Fionka(powitanie zawsze sie konczy podgryzaniem)no a pozniej musze sie szykowac do pracy-w tym czasie mala biega caly czas za mna i mnie gryzie i towarzyszy temu dosyc glosne szczekanie,co jest dosyc uciazliwe.Mala jest taka w stosunku do wszystkich domownikow.Dodam jeszcze ze odwracanie jej uwagi zabawkami lub ignorowanie malej nie daje rezultatow:(Bym chciala wyplenic te zachowanie u malej jak najszybciej,dlatego prosze o pomoc i jakies rady co mam robic?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ech.. To przecież standard.. Ja w tej chwili mam 4,5 miesięcznego ON-ka, od około 3,5 miesiąca przestał gryźć. Szczeka tylko jeśli pojawi się coś nowego, np jeśli postawi się coś większego na podłodze/ziemi, a jego przy tym nie było, to tak: przekręca ten swój łepek, i zaczyna szczekać... O matko! Z 30 minut potrafi tak szczekać. Albo na rower szczeka, na pedały.... Ech... nie oduczysz, możesz jedynie nagradzać za dobre zachowanie i tym wypracowywać je. Gdy gryzie, natychmiast kończysz zabawę, a gdy przez dłuższy czas nie gryzie k/s, lub ciasteczko. Ze szczekaniem nie pomogę:( Powodzenia!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...