Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie(?)


magdyska25

Recommended Posts

Mój 7-letni pies gdy jest na smyczy i widzi psa (nie sukę) dostaje wariacji. Szczeka rzuca się z zębami. Sytuacja się zmienia gdy jest puszczony- wtedy obchodzi Go tylko patyk i zabawa- nie zwraca uwagi na inne psy. Wiem że nie jest już szczeniakiem ale może uda mi się przy Waszej pomocy "załagodzić" ten problem....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Sporo już było na ten temat napisane.
Skoro lubi bawić się patykiem to odwracaj jego uwagę od obcego psa zabawą z patykiem.
W momęcie zajścia Ty staraj się udawać ignorowanie intruza, aby Twój pies nie był podkręcany Twoim nerwowym zachowaniem.
Czy pies zna podstawowe komendy? Czy jest w stanie je wykonac przy innym psie? Jeśli nie to zacznij cwiczyć daleko od obcego psa a potem stopniowo zmniejszaj ten dystans.

Link to comment
Share on other sites

Dobrą metodą są smakołyki. Za kazdym razem kiedy jesteś koło 2 psa i zanim Twój psiak zdązy zacząć szaleć daj mu smakołyk, spróbuj to robić w taki sposób aby nie miał mozliwości skupienia sie na 2 psie i pokazywania agresji, pomocne mogą być zabawki, kijki albo włąśnie smakołyki. Stopniowo powinnno zadziałac :)

Link to comment
Share on other sites

Zna podstawowe komendy i umie wykonywać je przy innych psach.

Właśnie taką metodę podjęłam, czyli jak inny pies idzie (a mój nie ma patyka) mówię "Amuś chodź poszukamy patyczka". Wtedy On "czmycha" na trawę i razem szukamy.... tylko jakoś ta metoda zbytnio nie przynosi oczekiwanych rezultatów (ćwiczę ją dość długo....), tzn. gdy tak nie mówię Amor jest bardzo pobudzony....czyli cały czas będę musiała "zagadywać Go"?..

Mój pies najczęściej rzuca się na psy większe od siebie i podobne do ras tj. np. doberman, rottweiler. Przez takiego został kiedyś pogryziony (mieszka na naszym osiedlu a Jego właściciele są totalnie nieodpowiedzialni- albo zostaje puszczany samopas albo wychodzi z Nim dziewczyna w szpilkach i jak pies pociągnie ona wywala się na beton a pies dopada "zdobyczy". Tak właśnie było w przypadku mojego psa....tamten ją pociągnął a ona puściła psa...), czy może być to spowodowane właśnie tym? (pogryzieniem przez innego psa?)


Edit: Rzadko rzuca się z zębiskami do małych psów typu york, jamnik itp. ( z jednym nawet jamnikiem- w średnim wieku - szaleje jak szczeniak:)).

Link to comment
Share on other sites

A może twój psiak poprostu cie broni? jak podchodzi jakiś psiak do ciebie bliżej to jest zazdrosny?

A tak apropo ja miałam kiedyś pinczerka miniaturke
[*] bała się psiaków w jej wzroście a jak przechodziłyśmy koło wielkiego owczarka niemieckiego to chciała go pogryźć,ale naszczęście ten pies jest dobrze ułożony,idzie z właścicielem bez smyczy ale nie zwraca uwagi na inne psy,nawet na nie nie patrzy! i tutaj wielki plus dla tego właściciela za takie wyszkolenie psa! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...