Jump to content
Dogomania

Pytania odnośnie wystaw dla yorka


martyska

Recommended Posts

Witam kupuję w czwartek 14.08.2008r. Sunie yorka 10tyg. z rodowodem dlatego mam pare pytań:
1. Sunia będzie z rodowodem, ale chyba najpierw dostaje się tylko metryczkę? Jak potem wyrobić rodowód? Gdzie mam iść i w jakim wieku szczeniaczka? ile mniej więcej będzie kosztowało wyrobienie rodowodu?
2. Na wystawy robi się yoreczką koki, ale ja nie umiem ich robić, więc co ja mam zrobić?
3. W jakim wieku może piesek zacząć karierę na ringu?
4. Ile mniej więcej kosztuje wystawa? Ile wy płacicie za wystawę całą? Chodzi mi o całe przygotowanie i łącznie ile was to wynosi?
5. Jak się robi papiloty? Czy to też może mi pokazać ta pani od której kupuję?
6. Ja kupuję yorka z hodowli Dorplant czy znacie tą hodowlę? Jest to hodowla owczarków niemieckich i yorków?
Jak narazie tyle z góry dziekuje i proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=78368"]martyska[/URL], zacznnijmy od tego, że na wszystkie te pytania odpowie Ci hodowca, a przynajmniej powinien ;)

[quote]1. Sunia będzie z rodowodem, ale chyba najpierw dostaje się tylko metryczkę? Jak potem wyrobić rodowód? Gdzie mam iść i w jakim wieku szczeniaczka? ile mniej więcej będzie kosztowało wyrobienie rodowodu?[/quote] Dostaniesz metryczkę, z tym musisz udać się do oddziału ZK.
I płacisz za:
[COLOR=#333399][FONT=Verdana] Składka 2008 [/FONT][/COLOR]
[B] [SIZE=2][COLOR=#333399] [FONT=Verdana]50[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#333399][FONT=Verdana],-[/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=#333399][FONT=Verdana] Opłata administracyjna[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333399][FONT=Verdana] 10,-[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333399][FONT=Verdana] [I](opłata 1 raz w roku zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia z dn.15.03.2002r.)[/I][/FONT][/COLOR]
[B] [COLOR=#333399][FONT=Verdana] Wpisowe [/FONT][/COLOR][/B]

[B] [COLOR=#333399][FONT=Verdana] 20,-[/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=#333399][FONT=Verdana] Rejestracja psa[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333399][FONT=Verdana]15,-[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333399][FONT=Verdana] Rodowód krajowy[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333399][FONT=Verdana]36,-[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333399][/COLOR]

[COLOR=#333399][FONT=Verdana]= 131,-[/FONT][/COLOR]
(spisane z strony mojego oddziału, w każdym inny cennik.
Płacisz odrazu, dostajesz potwierdzenie zapłaty i taką kartkę, która jest potrzebna do zgłaszania psa na wystawy póki nie masz rodowodu(jest tam nr. rejestracyjny, o to możesz dla pewności pytać także w oddziale). Po 2 miesiącach odbierasz rodowód.

[quote] 2. Na wystawy robi się yoreczką koki, ale ja nie umiem ich robić, więc co ja mam zrobić?[/quote] Zapytaj hodowcy, on najlepiej wie jak przygotować psa do wystawy. Ja w tym nie pomogę bo nie wiem nawet o jakie loki chodzi :lol:

[quote] 3. W jakim wieku może piesek zacząć karierę na ringu?[/quote] Na klubowych wystawach są klasy baby, gdzie psiak może być wystawiany od 3 miesiąca życia. Potem na wszystkich wystawach są klasy szczeniąt 6-8msc, młodzieży 9-18, pośrednia 15-18(klasy się pokrywają), otwarta od 18 i championów.

[quote] 4. Ile mniej więcej kosztuje wystawa? Ile wy płacicie za wystawę całą? Chodzi mi o całe przygotowanie i łącznie ile was to wynosi?[/quote] Wystawa to 60-150zł, wszystko zależy od jej rangi i organizatorów. + dojazd, + przygotowanie psa.

[quote]5. Jak się robi papiloty? Czy to też może mi pokazać ta pani od której kupuję?[/quote] Nie pomogę, ale hodowczyni na pewno.

[quote] 6. Ja kupuję yorka z hodowli Dorplant czy znacie tą hodowlę? Jest to hodowla owczarków niemieckich i yorków?[/quote] Nie znam tej hodowli, bo to nie "moje" rasy, może jakiś inny dogomaniak pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Ja chyba jednak nie będę jejwystawiać, ponieważ nic o tym za bardzo nie wiem, i trzeba umieć wystawiać, a ja nigdy nie wystawiałam i nie mam doświadczenia w tej sprawie. Bym sobie nie poradziła chyba.[/quote]

Nikt z nas nie urodził się z tą wiedzą i doświadczeniem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Ja chyba jednak nie będę jej wystawiać, ponieważ nic o tym za bardzo nie wiem, i trzeba umieć wystawiać, a ja nigdy nie wystawiałam i nie mam doświadczenia w tej sprawie. [/quote]
To co powinnaś wiedzieć na początek jest zawarte w regulaminach wystaw:cool1:(dużo informacji znajdziesz też tutaj na forum) a jeżeli chodzi o wystawianie możesz swojego psa powierzyć profesjonalnemu handlerowi (jest ich trochę na dogo) lub poprosić o kilka lekcji - wystawianie wcale nie jest aż tak trudne:lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiuleczka.Warka']Dokładnie:evil_lol::lol: Ja też się jeszcze ucze i za pewne zawsze będę:)[/quote]
Ja wiem, ale zapewne z tym jest bardzo dużo spraw związanych i nie chodzi mi o pielęgnacje, bo będę mojego yorkusia pielęgnować tak jak y chodził na wystawy, ale ja nawet nie wiem jak się przygotować co się powinno mieć itp. jeśli mi ktoś udzieli takich infomacji to byłabym bardzo wdzięczna. Te różne kategorie co są na wystawach... nie wiem cy powinien przejść jakieś szkolenie. czy coś

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Ja chyba jednak nie będę jejwystawiać, ponieważ nic o tym za bardzo nie wiem, i trzeba umieć wystawiać, a ja nigdy nie wystawiałam i nie mam doświadczenia w tej sprawie. Bym sobie nie poradziła chyba.[/quote]
Zgadzam się z przedmówcami. Ja wystawiam niecałe 2 lata i też jak kupowałam pierwszą yoreczkę to nie miałam o tym zielonego pojęcia.
Ja też chętnie pomogę jeśli chodzi o wystawy nie ma sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Jak kupiłam rasowego psa, to nie miałam pojecia o wystawach nic a nic :evil_lol:
Poszłam do związku zarejestrowałam, nie usłyszałam od nikogo ani słowa na temat wystaw :lol:
Na pierwszą wystawe (krajowa) próbowałam zgłosić psa 3 dni przed impreza i jeszcze do klasy baby :diabloti::diabloti: I dzwoniłam i nie mogłam zrozumieć, dlaczego nie moga zatwierdzić mojego zgłoszenia. Jak padło pytanie o nr rejestracyjny to padlam ze zdziwienia... Co to? Numer legitymacji czlonkowskiej podawalam ;)

W kazdym razie na pierwszej wystawie nie mialam pojecia jak sie psa wystawia, w którym kierunku biega i kto wchodzi pierwszy ;) Nie moglam obejrzec innych psów, bo wchodziliśmy do klasy szczeniąt punkt 10.00 :)

Aha dodam jeszcze, ze nawet nie wiedzialam jak pies ma byc obcięty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Jak kupiłam rasowego psa, to nie miałam pojecia o wystawach nic a nic :evil_lol:
Poszłam do związku zarejestrowałam, nie usłyszałam od nikogo ani słowa na temat wystaw :lol:
Na pierwszą wystawe (krajowa) próbowałam zgłosić psa 3 dni przed impreza i jeszcze do klasy baby :diabloti::diabloti: I dzwoniłam i nie mogłam zrozumieć, dlaczego nie moga zatwierdzić mojego zgłoszenia. Jak padło pytanie o nr rejestracyjny to padlam ze zdziwienia... Co to? Numer legitymacji czlonkowskiej podawalam ;)

W kazdym razie na pierwszej wystawie nie mialam pojecia jak sie psa wystawia, w którym kierunku biega i kto wchodzi pierwszy ;) Nie moglam obejrzec innych psów, bo wchodziliśmy do klasy szczeniąt punkt 10.00 :)

Aha dodam jeszcze, ze nawet nie wiedzialam jak pies ma byc obcięty :)[/quote]


hehe nie to ja aż tak nie miałam bo na pierwszą wystawę w klasie szczeniąt to już sama szykowałam i wystawiałam:)

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie mam 2 yoreczki prawie 2 tetnią Aurę Deliziano i 11 tygodniową Zahirę Bakarat. Wszystko zaczęło nie w 2006 r na wystawie w Grudziądzu gdy zobaczyłam tą wspaniała rasę, zapragnęłam mić pięknego wystawowego psa. Gdy odbierałam Aurę hodowczyni pokazała mi rimgówkę którą używa (ja używam takiej samej do dziś) a przede wszystkim pokazała mi jak ustawiać pas (codziennie ćwiczyłam ustawianie mojej dziewczyny a teraz codziennie ćwiczę z Zahirą, która z chodzeniem i ze staniem nie ma już najmniejszego problemu;)) później przed pierwszą wystawą pojechałam z odwiedziny do hodowcy aby poćwiczyć z innymi psami. Myślę ze jak na pierwszą wystawę poszło nam nieźle (4 lokata kl. szczeniąt). Więc się nie zrażaj. Nie wiem czy będziemy miały okazję się spotkać ja już w tym roku nie będę wystawiać swojej Aury (z racji na jej niedalekie plany macierzyńskie), a Zahira jest jeszcze za młoda ale w Poznaniu pojawimy się do towarzystwie Kasi (iberi) jeśli ona będzie jechać to się z nią zabiorę ;). Nie zrażaj się. Te wszystkie rzeczy trzeba zobaczyć i potrenować;). Ale się rozpisałam. Jak będzie ci potrzebna pomoc to pisz też ma priv to podam ci moje gg;).
Ja trzymam kciuku i naprawdę spróbujcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...