Jump to content
Dogomania

Eugenia Fengler


Rosagos

Recommended Posts

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

no właśnie czy warto jechać do niej ???
z tego co się dowiedziałam to [FONT=verdana][SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2][FONT=verdana][SIZE=2]sędzia - krajowy - Gr.VIII -wszystkie rasy tylko więc może i warto :cool3:. tylko jakie lubi psy ??? najbardziej interesują mnie jej upodobania jeśli chodzi o labradory.
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czy ktoś wystawiał kiedyś psa u tej Pani?
Bardzo proszę o informację ponieważ próbuję zrozumieć jej ocenianie labradorów na Krajowej w Radomiu....klasa posrednia/psy :angryy:.Pies agresywny, nie do opanowania przez wystawiającą, rzucający się na inne zwierzęta/mało brakowało akita obok na ringu by ucierpiała/ dostaje ocenę doskonałą 1/4. Widziałem dużo mniej agresywne psy które za zachowanie schodziły z dyskwalifikowane z ringu....Przypominam to była rasa labrador retriever.........:shake:Tylko tą klasę widziałem i poszedłem sobie.Byłem jako widz na tym ringu /nie byłem wystawcą/.

Link to comment
Share on other sites

tak ja wystawiałam - po raz pierwszy i mam nadzieję ostatni - właśnie w Radomiu i właśnie w tej klasie.... Mój labek zdobył 2/4. Nie chodzi mi o to że przegrał, bo przecież są psy ładniejsze od niego, ale przegrać z lepszym psem to zaszczyt, ale z agresorem to coś nie tak....
I nie tylko za to daję tej Pani minusa, głównym powodem jest to, że miala w ręku na ringu katalog. Z tego co wiem jest to niedozwolone, ale moze się zmieniły przepisy?

Link to comment
Share on other sites

zaciekawiliście mnie bardzo tym tematem i sprawdziłam:

Regulamin Sędziów i Asystentów Kynologicznych
punkt 3,5
paragraf 39
Sędzia nie może:
1. krytykować publicznie innego sędziego,
2. zabiegać o zaproszenie do sędziowania,
[B]3. korzystać z katalogu przed zakończeniem pracy w ringu,[/B]
4. palić w czasie oceny w ringu,
5. pić napojów alkoholowych w czasie oceny w ringu,
6. używać telefonu w czasie sędziowania,
7. zgłosić na wystawę, podczas której sam sędziuje, psów będących jego własnością,
8. na wystawie, na której sam sędziuje, prezentować żadnego psa. Partnerzy, bezpośredni członkowie jego
rodziny oraz osoby żyjące z nim we wspólnym gospodarstwie domowym mogą wystawiać i prezentować
psy tych ras, których sędzia w tym dniu nie ocenia.
9. na wystawach, na których nie wykonuje funkcji sędziego, prezentować psów innych jak tylko takie, które
zostały wyhodowane przez niego, jego partnera, bezpośredniego członka rodziny lub osobę żyjącą z nim
we wspólnym gospodarstwie domowym lub takie, których on lub jedna z w/w osób jest właścicielem lub
współwłaścicielem,
10. oceniać psa, którego był właścicielem lub współwłaścicielem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy
poprzedzających daną wystawę, którego utrzymywał, szkolił, sprzedał lub pośredniczył w sprzedaży. To
samo dotyczy jego partnera, bezpośredniego członka rodziny lub osoby żyjącej z nim we wspólnym gospodarstwie
domowym,
11. przyjeżdżać na wystawę w towarzystwie wystawcy, którego psy ma oceniać,
12. mieszkać ani spotykać się na gruncie towarzyskim z wystawcą, którego psy ma oceniać. Pobyt u wystawcy,
którego psy oceniał dany sędzia, dozwolony jest tylko po zakończeniu wystawy. To samo dotyczy
prywatnych spotkań z wystawcami.
13. przyjmować podwójnych lub nawet większej liczby zaproszeń w tym samym terminie.

Są to bardzo poważne zarzuty wobec sędziny, może był to jakiś*notesik z podobnym obrazkiem jak katalog, czy katalog z dnia poprzedniego na przykład?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mam bardzo pozytywną opinię o p. sędzi; opis obszerny, porada co do należytego dostrzyżenia psa. Bardzo kulturalna i sympatyczna osoba.Zapomniałam, karty ocene, wysłała po mnie sekretarza i ... osobiście zaprosiła na ring honorowy.

Osobiście, dokładnie sprawdza uzębienie (bez brutalizmów), zwraca uwagę na ruch i zachowanie psa na ringu.

Katalogu na ringu nie było. Było sympatycznie i miło wystawiać psa u p Fengler

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...