Jump to content
Dogomania

Legnica 2008


marmur
 Share

Recommended Posts

No nie wysiliłes się z tą relacją;) Napisz całą stawkę, jak Ci się podobało sędziowanie, może jakies fotki zrobiłeś.
Hallorda widzialam jakies ze 2 lata temu w Opolu - fajny pies, dobrze przygotowany i pokazany, wtedy wygral rase, jak najbardziej zasluzenie.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/566bfc24cc3c6373.html"][IMG]http://images31.fotosik.pl/341/566bfc24cc3c6373med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8dd0ad423bf40f74.html"][IMG]http://images33.fotosik.pl/341/8dd0ad423bf40f74med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0321104bdee3e7e7.html"][IMG]http://images29.fotosik.pl/259/0321104bdee3e7e7med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/96c10618f0605616.html"][IMG]http://images23.fotosik.pl/259/96c10618f0605616med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5267db8066ef71c1.html"][IMG]http://images27.fotosik.pl/259/5267db8066ef71c1med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/36bcb5cbfac818c3.html"][IMG]http://images30.fotosik.pl/260/36bcb5cbfac818c3med.jpg[/IMG][/URL]
Obiecane fotki od Marmura.

Link to comment
Share on other sites

Po kolei: Galaxia, z lewej Galaxia z prawej Grand. Następnie Grand solo.
Ostatnie zdjęcie porównanie najlepszego psa i suki.
Relacje dłuższą napisałem ale gdzieś w sieci przepadło. Spróbuje odtworzyć lub znaleźć.
Na zdjęciach jest z Grandem znajoma Czeszka. Ja tak bardzo się nie zmieniłem:razz:.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

witam ponownie.
Oto moja prywatna opinia na temat wystawy w Legnicy z siedzibą na Legnickim Polu.
Podczas otwarcia wystawy Pan Wójt? Burmistrz? Legnickiego Pola obiecywał urządzić ją również w przyszłym roku. I oby obietnica się nie spełniła.
Wystawa tradycyjnie na stadionie miejskim z tym że powierzchnia okrojona do minimum. Ringi ciasne. ON nie wyrabiały na zakrętach. Pogoda dopisała i było 27*C w cieniu. A cieniu niewiele. Publiczność miejscowa niezbyt orientująca się w czym rzecz. Problemy z poruszaniem się po płycie. Na płycie boiska zawody agility oraz wydzielony świeżo posiany trawnik na który gospodarze nie wpuszczali nawet na robienie zdjęć.
Ring 9 i 10 wspólny. Kerry oceniał w/wym Słowak. Oszczędny w słowach jak Fin. Uzasadnienie oceny w jednym zdaniu: cytuje:dorosły pies z dobrą głową o ładnej szyi, o prostej linii grzbietu, dobre kątowanie, b.dobra sierść.
Podobne opisy pozostałych psów.
Po ocenie pozostałem ze znajomymi z Czech. (A poza tym to właśnie bardzo dużo czeskich i słowackich psów.) Na sesję zdjęciową rodziny Granda. No i wtedy Grand po zasmakowaniu kiełbasy o nazwie "turystickie salami" i zapoznaniu się z holkami z Czech pokazał swoje możliwości. Sifaldowa zaproponowała nawet zabranie go do Czech i zrobienie mu tam championatu. Co do strzyżenia to był pełen mix. Pani Aneta, Marmur i Sifaldowa. Ale wyszedł nie źle prawda. Fotek mam więcej ale to monokultura Galaxio- Grandowa.
Chyba że coś wybiorę i prześlę Gokaibie do wklejenia.Pozdrawia i Dobra Noc.
Marek.

Link to comment
Share on other sites

No ciut jestem zdziwiona, ponieważ ten sam sędzia oceniał kerraki ( 14 sztuk) w koszycach, tam oceny były bardzo dobrze opisane , a oprócz tego po kazdej klasie sędzia uzasadniał werdykti to nie zaledwie w dwóch słować - bo tak-tylko opisując głośno wady i zalety wystawianych w danej klasie piesków. W jednym tylko przypadku powiedział coś w rodzaju: to chyba wiadome , ale dotyczyło to porównania, bardzo jeszcze młodej Sonaty i tegorocznej Zwyciężczyni Świata DIXI, więc dla wszystkich było to i wiadome i widoczne:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Długie opisy sędziów zagranicznych może i są, ale źle przygotowani tłumacze i sekretarze nie wyrabiają i skracają sobie dowolnie treść opisu.
W Szczecinie tłumacz tak rozumiał węgierski jak ja i w karcie oceny trzy słowa bez składu. Dobrze, że tytuły prawidłowo zaznaczone:angryy:
Ale nie ma się czy przejmować. W Mittenwalde pani sekretarz zapisała całą stronę, ale tak pięknie, że trzeba było u niej rozszyfrowywać bazgroły.
I tak sama miała z tym pewne problemy.:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

I teraz juz jestem zadowolona z relacji:p Fryzura Granda i sposob pokazania super! bardzo mi sie podoba:loveu:
Marek - popatrz jak swietnie znajoma uwypuklila zalety Granda. Pies jest zaciekawiony (najbardziej tym co ma w reku:cool3:) wyciaga pieknie szyje, napina miesnie ud i ogon w gorowosci do czynu, az milo popatrzec:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...