Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

i ciąg dalszy

[img]http://img366.imageshack.us/img366/568/parsonek5to.jpg[/img]

[img]http://img396.imageshack.us/img396/2069/naszestadko20wx.jpg[/img]

[img]http://img396.imageshack.us/img396/369/naszestadko6fv.jpg[/img]

[img]http://img390.imageshack.us/img390/535/torunp82173837ny.jpg[/img]

To czarne obok to Penny Marty chmielewskiej też z dogo :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam wszystkich zalogowałam się na forum ponieważ razem z mężem chcemy kupić pieska i zainteresowały mnie russel terriery:) co prawda nie możemy się zdecydować czy ma byc do jack , czy parson.
Mam kilka pytań dotyczących tej rasy przede wszystkim jak taki piesek znosi samotne przebywanie w domu tak do 8 godzin, oraz czy lubi towarzystwo dzieci.
Chciałabym równiez wiedziec ile taki piesek kosztuje??Dzięki forum dowiedziałam sie ,że można miec pieska z rodowodem za mniejsze pieniądze tzw. niewystawowego.

Link to comment
Share on other sites

Witamy :D na forum
Parę odpowiedzi.
Russellki są rasę niezwykle aktywną i każde przebywanie w domku je nudzi, ale jeżeli pies będzie miał dużo ruchu nie powinno być problemów. Niestety oznacza to dłuższy spacerek przed wyjściem do pracy, szkoły. Dzięki temu psiak będzie miał mniej energii na wymyślanie głupot.
Russellki kochają dzieci, biorą udział w dogoterapii ( z powodzeniem). Z dziećmi się świetnie dogadują, bawią i chętnie z nimi wychodzą - zazwyczaj dzieci, są bardziej ruchliwe na spacerkach niż dorośli, co psom odpowiada.
Psiaki mogą mieszkać zarówno w blokach, jak i w domkach.
Cena. Cena psiaka może być różna, zazwyczaj kształtuję się w przedziałach od 1 500 - 2000 za psiaka z rodowodem ( takiego na wystawy). Psiaki rasowe, ale bez rodowodu zawyczaj są o połowę tańsze. Istnieje również możliwość dogadania się z niektórymi hodowcami, co do ceny.
Psiaki rodowodowe, a niewystawowe ( z wadą dyskwalifikującą) zdarzają się rzadko. Sama jeszcze nie spotkałam się z russellkiem z taką wadą.
Jest to rasa bardzo zdrowa i tego typu wady są rzadkością.

Link to comment
Share on other sites

FCI-Standard N° 345 / 09.08.2004 / GB

JACK RUSSELL TERRIER



ORIGIN : England.

COUNTRY OF DEVELOPMENT : Australia.

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 25.10.2000.
--------------------------------------------------------------------

FCI-Standard N°339 / 28. 11. 2003 / GB

PARSON RUSSELL TERRIER


ORIGIN : Great Britain.

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 29.10.2003.

Śmieszne :lol:
Orginalne powstanie standardu jacka 2000, parsona 2003 :o
Oficjalne przyjęcia standardu przez FCI jack 2004, parson 2003.
W sumie jaka to młoda rasa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie może troche głupie, ale zawsze warto zadać. Może ktoś już zadał kiedyś takie, ale powtórzę. Jak to jest z sierścią Parson'ów i Jack'ów? Czy aby były gładkowłose trzeba łączyć ze sobą same gładkowłose i czy tak samo jest z szorstkowłosymi. Wiem, że może być włos gładki, szorstki i jeszcze [u]złamany[/u]. Możecie wytłumaczyć mi o co dokładnie chodzi? Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Istnieją 3 odmiany u russelli gładka, szorstka i włos złamany. Włos gładki występuje częściej u jacków, szorstki u parsonów, łamany różnie (łamany nie jest tak długi jak szorstki, ale taki psiak nie jest gładziutki jak np shar-pei).
Można łączyć ze sobą wszystkie rodzaje włosa, nie ma przeciwwskazań. Dodatkowym problemem jest to, że jest to rasa dość niewyrównana i w micie mogą znaleźć się zarówno jacki jak parsony, z włosem szorstkim i łamanym. U mnie w miocie były psiaki z włosem szorstkim i łamanym - wyszły geny mamusi, która ma matkę gladką, ojca szorstkiego, ale wszystkie parsony - tu geny tatusia.
Strasznie zamotała, ale myślę, że pojmiesz :D

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko na chwilke, bo zaraz jadę na obóz agility.

Zdjęć z Sopotu nie mam, bo szanowny małżonek aparat schował gdzieś głęboko w aucie :evil:.

[b]anka-23[/b] ja mam parsona i mieszkam w bloku. Jest to ukochany pies mojej 4-latki. Tak więc nie ma przeciwskazań tylko trzeba zapewnić psu odużo ruchu tak jak juz pisała PARSONK i zachować żelazną konsekwencję szczególnie nie pozwalać skakać na dzieci i gryźć w zabawie.

[b]agabass[/b] psy przechodzą przeglądy hodowlane i wtedy mogą zostać przerzucone do parsonów lub jacków. (chyba :D )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Ja tylko na chwilke, bo zaraz jadę na obóz agility.

Zdjęć z Sopotu nie mam, bo szanowny małżonek aparat schował gdzieś głęboko w aucie :evil:.
[/quote]

Powodzenia na obozie!


[quote]
[b]agabass[/b] psy przechodzą przeglądy hodowlane i wtedy mogą zostać przerzucone do parsonów lub jacków. (chyba :D )[/quote]


Dokładnie tak, przy przeglądzie hodowlanym - w wieku ok 8 tygodni psiaki są rozdzielane o ile zajdzie potrzeba, dodatkowo na niektórych wystawach - np w czaplinku, są przeglądy hodowlane ( dla psów powyżej 15 mies), bez których pies/suka nie uzyska kwitu reproduktora/suki hodowlanej. Tu też, czasami są jeszcze przerzucane z jednej rasy do drugiej :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Myslę,że do wszystkich terierów, ale parsonów, foxów welshy głownie ,odnosi sie zdanie, że spokojny i nie broi tylko wtedy, kiedy wybiegany.
Czyli, wszyscy biegający po osiedlach ok. 6 rano, przed pracą, to mogą byc właścicielami tych ras. Wtedy piesek spokojnie poczeka na drugi bieg jak pancia przyjdzie z pracy. Poza tym same zalety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borsaf']Witam,
Myslę,że do wszystkich terierów, ale parsonów, foxów welshy głownie ,odnosi sie zdanie, że spokojny i nie broi tylko wtedy, kiedy wybiegany.
Czyli, wszyscy biegający po osiedlach ok. 6 rano, przed pracą, to mogą byc właścicielami tych ras. Wtedy piesek spokojnie poczeka na drugi bieg jak pancia przyjdzie z pracy. Poza tym same zalety.[/quote]

Zalety jak najbardziej, są widoczne, :D ale wady ludzie łatwiej zapamiętują :(

Link to comment
Share on other sites

dobrywieczór czytam i czytam bo szukam i szukam szczeniaka dżeka rasela; z sierścia krótką wersja na niskich nogach po rodzicach z wielką umięśniona klatą tak w
-dygresji z kąd u jack russel bierze sie masywna klatka...
bezowocnie jaknarazie nie ma to jak sobie coś ubzdurać w głowie) teraz to już troche zapóźno wszystkie małe mają pana ostały niepasujące do profilu tak więc wracajac do tematu czytałem na tym forum, gdzieś podrodze że bedzie wystawa jack russel w chorzowie a pochodze ze sląska moze ktoś wie coś więcej i mi pomorze, wiem że pisza tu pasjonaci tej rasy wieć pewnie takie info jest gdzieś u kogoś
pozdrawiam i dziekuje adik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"PARSONRK"'][quote name='Ludek'][quote]
[b]agabass[/b] psy przechodzą przeglądy hodowlane i wtedy mogą zostać przerzucone do parsonów lub jacków. (chyba :D )[/quote]


Dokładnie tak, przy przeglądzie hodowlanym - w wieku ok 8 tygodni psiaki są rozdzielane o ile zajdzie potrzeba, dodatkowo na niektórych wystawach - np w czaplinku, Tu też, czasami są jeszcze przerzucane z jednej rasy do drugiej :wink:[/quote]

Już napewno nie można z jednego miotu mieć i parsonów i jacków rejestrowanych część jako jack a część jako parson. Przecież rodzice są jack russell terrierami i w rodowodach nie mogą być rodzicami parsona!!!!. Nie pamiętam dokładnie do którego roku (chyba do 2002) można było dokonywać kwalifikacji doroslych psów do jednej lub drugiej rasy. A w miotach faktycznie mogą rodzić się zarówno jacki jak i parsony - ale rodowody będą wystawione na jacki i może się zdarzać tak, że jacki są powyżej górnej granicy wzrostu czyli 30 cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adik']dobrywieczór czytam i czytam bo szukam i szukam szczeniaka dżeka rasela; z sierścia krótką wersja na niskich nogach po rodzicach z wielką umięśniona klatą tak w
-dygresji z kąd u jack russel bierze sie masywna klatka...
bezowocnie jaknarazie nie ma to jak sobie coś ubzdurać w głowie) teraz to już troche zapóźno wszystkie małe mają pana ostały niepasujące do profilu tak więc wracajac do tematu czytałem na tym forum, gdzieś podrodze że bedzie wystawa jack russel w chorzowie a pochodze ze sląska moze ktoś wie coś więcej i mi pomorze, wiem że pisza tu pasjonaci tej rasy wieć pewnie takie info jest gdzieś u kogoś
pozdrawiam i dziekuje adik[/quote]

W Chorzowie będzie ogólna wystawa nie tylko jack russell terrierów!!! Nie rozumiem tego: "teraz to już trochę za późno wszystkie małe mają pana ostaly niepasujące do profilu" - co to znaczy? Myślę że to jakiś skrót myślowy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria'][quote name='adik']dobrywieczór czytam i czytam bo szukam i szukam szczeniaka dżeka rasela; z sierścia krótką wersja na niskich nogach po rodzicach z wielką umięśniona klatą tak w
-dygresji z kąd u jack russel bierze sie masywna klatka...
bezowocnie jaknarazie nie ma to jak sobie coś ubzdurać w głowie) teraz to już troche zapóźno wszystkie małe mają pana ostały niepasujące do profilu tak więc wracajac do tematu czytałem na tym forum, gdzieś podrodze że bedzie wystawa jack russel w chorzowie a pochodze ze sląska moze ktoś wie coś więcej i mi pomorze, wiem że pisza tu pasjonaci tej rasy wieć pewnie takie info jest gdzieś u kogoś
pozdrawiam i dziekuje adik[/quote]

W Chorzowie będzie ogólna wystawa nie tylko jack russell terrierów!!! Nie rozumiem tego: "teraz to już trochę za późno wszystkie małe mają pana ostaly niepasujące do profilu" - co to znaczy? Myślę że to jakiś skrót myślowy?[/quote]
tak to byl skrót powinienem napisać mojego profilu i postawić perzecinek;) ...a ta wystawa kiedy ma sie odbyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK'][quote name='Malcharek Maria']Wystawa terierów w Chorzowie w dn. 10.09.[/quote]
Jedziecie ? jedziecie ? Liczę na fotki :wink:
Ja jadę dopiero do Antoninka, tam też puszczam białasy do nory :D zobaczymy jak im wyjdzie :lol:[/quote]

Niestety nie jadę, ale za to chyba pojadę do Zielonej Góry - pokibicować.
Do Antoninka też się wybieram - to się spotkamy. A kto jeszcze jedzie do Antoninka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria'][quote name='PARSONRK'][quote name='Malcharek Maria']Wystawa terierów w Chorzowie w dn. 10.09.[/quote]
Jedziecie ? jedziecie ? Liczę na fotki :wink:
Ja jadę dopiero do Antoninka, tam też puszczam białasy do nory :D zobaczymy jak im wyjdzie :lol:[/quote]

Niestety nie jadę, ale za to chyba pojadę do Zielonej Góry - pokibicować.
Do Antoninka też się wybieram - to się spotkamy. A kto jeszcze jedzie do Antoninka?[/quote]

Oooo , to mi pomożesz z moimi białasami, cennych rad udzielisz :wink:

Ja do zielonej nie jadę, mam już to co chciałam w tym roku, więc jeszcze zaliczam, te na które wcześniej pozgłaszałam - antoninek wrocław rostock i poznań - może jeszcze nowy dwór??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria']Za szybko się pochwaliłam - Antoninek mi odpadł :bigcry: nie przyjęli mi zgłoszeń (fakt że po terminie). Jeżeli się wybiorę to tylko w roli kibica. Następna wystawa to Wrocław i Poznań - międzynarodówka.[/quote]
oo :( A ja nie pamiętam w którym terminie zgłosiłam-więc wysłałam maila z zapytaniem ile mam wpłacić ( zgłosiłam dwa psy)? Odpowiedź brzmiała - Proszę wpłacić 80 zł. i tyle, bez nazwiska, nazwy oddziału nic. Co oni ? Nie wiedzą?? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...