Jump to content
Dogomania

Mały, kochany staruszek Elf odszedł na zawsze.


Martulinek

Recommended Posts

  • Replies 557
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie byłam u Elfika, tylko dzwoniłam. Elfik czuje się w miarę dobrze. W ciągu ostatnich 3tygodni kilka razy powtórzyły mu się ataki, ale nie tak mocne jak pierwszy. Dostaje Luminal. Pytałam o ekg, ale lekarze, którzy leczą Elfa stawiają na problemy neurologiczne. Panie próbują złapać jego mocz do badania, ale dopóki za nim chodzą po terenie, nic nie robi, a jak się odwrócą na chwilę do innego psa i znów spojrzą na Elfa, to on akurat już kończy i stawia łapke. Proszę jaki kulturalny piesek.

Ostatnio była akcja pod IKEA w Jankach, zachęcająca do wzięcia psa z Przytuliska Ami. Niestety, żaden pies nie znalazł nowego domu :-( Paniom szczególnie zależało na domu dla 7 letniej dalmatynki, całe życie mieszkała w mieszkaniu i na jej stare lata właściciele oddali ją. W budzie i w warunkach przytuliska nie umie się odnaleźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martulinek']Nie byłam u Elfika, tylko dzwoniłam. Elfik czuje się w miarę dobrze. W ciągu ostatnich 3tygodni kilka razy powtórzyły mu się ataki, ale nie tak mocne jak pierwszy. Dostaje Luminal. Pytałam o ekg, ale lekarze, którzy leczą Elfa stawiają na problemy neurologiczne. Panie próbują złapać jego mocz do badania, ale dopóki za nim chodzą po terenie, nic nie robi, a jak się odwrócą na chwilę do innego psa i znów spojrzą na Elfa, to on akurat już kończy i stawia łapke. Proszę jaki kulturalny piesek.

Ostatnio była akcja pod IKEA w Jankach, zachęcająca do wzięcia psa z Przytuliska Ami. Niestety, żaden pies nie znalazł nowego domu :-( Paniom szczególnie zależało na domu dla 7 letniej dalmatynki, całe życie mieszkała w mieszkaniu i na jej stare lata właściciele oddali ją. W budzie i w warunkach przytuliska nie umie się odnaleźć.[/quote]

A może napisac do fundacji dalmatynczykowej?

Link to comment
Share on other sites

Udało się! Złapaliśmy siusiu pod drzewkiem na łące:multi:

Elfik całkowicie zaaklimatyzował się w gromadzie psów. Gdzie idzie Pani, tam podąża stado psów, a Elfik wśród nich. Dziś jak przyszłam Pani zapytała, czemu nie przywitałam się z Elfem. Podeszło tyle psów, a ja poprostu nie zauważyłam, że Elf kręci się między nimi. Ta jego choroba jakoś tak mnie nastawiła, że pewnie siedzi samotnie w kojcu. A on w całkiem dobrej kondycji :lol: Co prawda schudł, bo nie sprawdziła się wersja z karmą hepatic, nie chciał jeść. Dostaje więc normalne jedzenie, gotowane mięso i makaron, bo lepiej, żeby jadł cokolwiek niż żeby nie jadł nic. W tym tygodniu miał niestety kolejny atak padaczki :-( na szczęście nie taki mocny jak ten pierwszy.

Bardzo mi się podobało jak Elf radzi sobie w stadzie - kiedy zrobił się tłok, a większy pies stanął mu na drodze, poprostu pod nim przeszedł. Elf bardzo lubi spacerować! Sam zaprowadził nas na łąkę. Szedł w tamtą stronę i się oglądał, czy za nim idę. Zrobiliśmy ze trzy rundy z kilkoma jeszcze psami. Wyszło więcej, ale jak się zorientowały, że to nie ta pani, to wróciły.

[B][COLOR=green]Elf to 100% chodzącej łagodności[/COLOR][/B] :loveu::loveu::loveu: Można go brać na ręce, wycałować wszędzie. Chociaż sam się nie upomina, przeważnie wędruje, podchodzi sprawdza noskiem czy się jest, chwila na głaskanie i idzie dalej, żeby za moment znowu podejść. Tak jest na dworzu. W mieszkaniu pamiętam, że znalazł sobie miejsce i przeważnie leżał i przysypiał. Na noc jest zamykany w kojcu. Sam z miską jedzenia, żeby mógł spokojnie się najeść i wyspać.

Mam wrażenie, że odnalazł się w tej nowej dla niego rzeczywistości. To przede wszystkim zasługa tych obu Pań, bo one naprawdę podchodzą do tych psów z WIELKIM SERCEM i kulturą. No i wrażenie robi dbałość o czystość misek, świeżej wody i sprzątanie na bieżąco kup. Panie potrafią zapytać psa "czy już się najadł" , "czy dobrze się czuje". Nic dziwnego, że psy są w te Panie wpatrzone :loveu:

A jednak wszyscy boją się zimy. Bo buda to jednak nie ciepłe mieszkanie... Zwłaszcza dla starych kostek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...