Jump to content
Dogomania

Galeria Akit (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Taysha

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek']Ja, mimo, ze nie mam akitki, a baski, tez chetnie dam parę złotych na ten zbozny cel.
[B]Agappe[/B] - podjełabys się takiej zbiórki?
pzdr.[/QUOTE]

mogę się podjąć - tylko ja nie wiem gdzie potem kupić takie rzeczy- tzn, zeby było tanio - bo w takich sklepach co są na terenie np.galerii mokotów to chyba raczej tanio nie jest??:roll::roll: a dojść do hurtowni żadnych już niestety nie mam (kilka lat temu miałam zaprzyjaźnionego znajomego sklepikarza i mi sprzedawał wiele rzeczy po kosztach, a teraz po przeprowadzce niestety lipa:shake:), a przecież zależy nam, zeby nasze prezenty starczyły na jak najdłużej
a jak ktoś mi powie gdzie pojechać to moge jechać :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niektórzy maja dojście do hurtowni ARA w W-wie. Może ktoś uzyczyłby swojej karty/swojego dojscia do tej hurtowni...?

Ewentualnie, jak zdecydujecie się, co konkretnie kupić, to ja mogę zapytać się mojej zaprzyjaźnionej Pani Wet, ile by chciała za taki preparat...

I to trzeba byłoby juz teraz zacząć robić zbiórkę (moze nie tylko finanse, ale równiez jakieś kocyki, ręczniki, miseczki....)?

A jak będzie z wpłatą kaski? Ja mogę dać Ci finanse osobiście, ale inni?
Może niech jeszcze parę osób się wypowie, co o tym pomyśle myslą.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Niektórzy maja dojście do hurtowni ARA w W-wie. Może ktoś uzyczyłby swojej karty/swojego dojscia do tej hurtowni...?

Ewentualnie, jak zdecydujecie się, co konkretnie kupić, to ja mogę zapytać się mojej zaprzyjaźnionej Pani Wet, ile by chciała za taki preparat...

I to trzeba byłoby juz teraz zacząć robić zbiórkę (moze nie tylko finanse, ale równiez jakieś kocyki, ręczniki, miseczki....)?

A jak będzie z wpłatą kaski? Ja mogę dać Ci finanse osobiście, ale inni?
Może niech jeszcze parę osób się wypowie, co o tym pomyśle myslą.
pzdr.[/QUOTE]

a czy "nasze" akitki potrzebują kocyków, reczników, miseczek?? takie rzeczy są raczej długotrwałe i jeśli zostały zakupione to chyba nie ma sensu kupować tego dwa razy.. za to preparaty zdrowotne raczej tanie nie są, a to jest dla "naszych" akit myśle że teraz jedną z priorytetowych spraw?

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiscie polecam Cani Agil na stawy. Tylko, ze ktos z Wawy musialby skonsultowac z EMIR wszelkie preparaty, zeby sie nie dublowaly. Co teraz Masumi dostaje i co powinien dostawac Klif?

A dla Baruszka pewnie w hoteliku beda wiedziec co najpilniej potrzebne.

Jesli ktos jest w stanie to chyba najlepsza pomocą będzie wirtualna adopcja ktoregos z psiakow. U EMIRA za miesiac to 30zl. Im wiecej osob zaadoptuje psiaki wirtualnie tym lepiej dla nich i nie tylko dla nich ale i dla innych bied tam mieszkających.
Klif tez wymaga leczenia :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']a czy "nasze" akitki potrzebują kocyków, reczników, miseczek?? takie rzeczy są raczej długotrwałe i jeśli zostały zakupione to chyba nie ma sensu kupować tego dwa razy.. za to preparaty zdrowotne raczej tanie nie są, a to jest dla "naszych" akit myśle że teraz jedną z priorytetowych spraw?[/quote]
A nie pomyślałaś o tym, że te uzbierane rzeczy moga trafic do jednego ze schronisk, azylów itp? Przecież tam potrzeba WSZYSTKIEGO!
Przy okazji zbiórki finansów na lekarstwa dla akit, mozna wspomóc i inne bidoty...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Agappe, SUPER - cieszę sie bardzo,
ze możesz sie podjąć i pomóc w transporcie:)

To może nazwijmy to GAP - Gwiazdką Akit w Potrzebie
albo jakos tak:roll:
Chyba należało by powiadomić o tym wszystkich
DGM-niackich Akiciarzy. Ja moge w tym pomóc - pisać.
Parę złotych dla każdego to niewiele,
ale razem może wyjść piekna Gwiazdka.

Asiaczku o Wielkim Sercu:)
czy możesz zapytać, ile w tej ARZE kosztuje
Caniviton Forte? Pewnie tak by było najtaniej.
Ja wczoraj patrzyłam w necie,
to najtaniej mozna kupić za 130 - 140 zł
ale pewnie + koszty wysyłki.

Izis, ja myslałam, żeby to była gwiazdkowa niespodzianka
od Akiciarzy i innych ludzi o Wielkich Serduchach.
[SIZE=1][COLOR=silver]Proszę mi tylko nie mówić, że jestem dziecinna.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=silver]Oznajmiam, że o tym dawno wiem, [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=silver]bo we własnym domu słyszę to niemal codziennie.[/COLOR][/SIZE]
Dlatego nie chciałabym pytać o nic Emir,
ale pamietam, że Chłopcy jedzą tam Caniviton.
Oczywiście, jeszcze jakoś sie upewnię.
Wydaje mi się, że możemy zbierać wszystko,
masz rację Asiaczku, wszystko sie przyda.
Masumi i Klif są w fundacji i na pewno nie ma tam tak,
że np. na puszcze Emir naklei nalepkę akity
i będa go dostawać tylko oni. Bo
będą go jeść wszyscy, którzy go w tej chwili potrzebują.
Emir bardzo dba, by każdy dostawał to, czego potrzebuje.

Ja od siebie oczywiście też dorzucam parę złotych.
Ile, napiszę na PW Agappe, bo nie jest ważne,
kto ile daje tylko ile mamy w sumie
i na jaką Gwiazdkę wystarczy.

Agappe, mogę dać przelewem na konto
albo przekazać gotówkę np. przez rodzinę w Wawie.
Jak będzie Ci wygodniej
Jeszcze chciałabym baaaardzo wysłać parę paczek
żwaczy wołowych. Moja Niunia je uwielbia.
Myślę, że tamci też by chętnie sobie pochrupali.
Popatrzę, co jeszcze moge dorzucić.
Agappe, mogę Ci wysłac taką pachnąca paczuszkę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']Klif ma już swojego wirtualnego właściciela.. a Masumi od przed chwilą też.. :multi: przynajmniej na ten miesiąc.. jako nie zarabiająca i niepracująca mam niestety ograniczone możliwości:oops::roll:[/quote]
Fajnie
Ja cały czas obawiałam sie tego wirtualnego opiekuna,
bałam się, że jak będzie, to Masumi zostanie na zawsze u Emira.
Ale już sie stało sie;):)
Więc pewnie niepotrzebnie, jak zawsze.:p
Nie martw się Agappe, wszystko będzie dobrze.:)

I spokojnie...
dajmy szansę... Noworocznym Postanowieniom;):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A nie pomyślałaś o tym, że te uzbierane rzeczy moga trafic do jednego ze schronisk, azylów itp? Przecież tam potrzeba WSZYSTKIEGO!
Przy okazji zbiórki finansów na lekarstwa dla akit, mozna wspomóc i inne bidoty...
Pzdr.[/QUOTE]

oczywiscie, że pomyslałam, tylko pytanie jaki jest nasz cel? jak najbardziej pomóc akitom czy przy okazji w miare możliwości również inne pieski??


reszcze doczytam jak wróce z uczelni :oops:

Link to comment
Share on other sites

hehe tylko sie nie pobijcie.
Uwazam, ze zwacze, suszone ogony wolowe czy uszy to super sprawa dla kazdego psa tylko ze jesli nie jest on przyzyczajony do takich przysmakow to moze sie to skonczyc swiateczna biegunka...
Wiec moze lepiej spytac EMIRA co by polecala dla nich przeciez ona tego akitom nie wygada ;-) czyli dla akit bedzie to nadal swiateczna niespodzianka. Przy okazji na watku MASUMIEGO widac ze zostalo mu juz niewiele kasy bo raptem 500 zl. A Klif ma malutenko w ogole.

Link to comment
Share on other sites

A czy nie akitowy (ale Akiciarz oczywiście) właściciel też może się przyłonczyć i zrobić Gwiazdkę Akitom w Potrzebie? Bo [U]może[/U] jak porozmawiam z rodzicami to coś dla tych Bidulków będe miała.
[SIZE="1"]Ale niestety nie jestem pewna.:-([/SIZE]

Pozdrawiam,INU.

Link to comment
Share on other sites

A co do tej tajemniczej akity, której nikt nie zna (tej posłusznej) jest to rzeczywiscie mlodziutka sunia prawdopodobnie z hodowli Lilki (imie domowe i lokalizacja by sie zgadzalo). Niestety nie zapamietalam imienia rodowodowego ale to byl miot OJO i TOSHIEGO.

Druga akita (to pewnie jest takich wiecej) co tak grzecznie chodzi bez smyczy, zatrzymujac się przed przejściami dla pieszych i idzie równiutko z wózkiem jest to [COLOR=Blue]Akita u Izis FCI[B] UTA[/B][/COLOR] [COLOR=Red]domowo zwana[B] Nikitą[/B][/COLOR]. Nikita (miotowa siostra UTSUKUSHIEGO i UMONA) to śliczna jasno-pręgowana sunia i to już dorosła , więc dobrego zachowania nie da się tam młodym wiekiem tłumaczyć. :-)
[IMG]http://www.akita.pl/dzieci/ela-uta.jpg[/IMG]
Oczywiście jej Pańcia pochwaliła się mi tym dopiero teraz :evil_lol:, żeby mnie upewnić, że tamta to prawdziwa akita a nie żaden przebrany owczarek.
Jej Pańcia twierdzi, że wcale jej tego specjalnie nie uczyła, po prostu jak chodziła z nią do parku to po wyjściu z parku wiązała smycz do wózka i Nikita chyba sama uznała, że tak trzeba się poruszać w ruchu ulicznym :-)
No i teraz chodzi tak bez smyczy nawet.
Mama Nikity LIKA tez kumata bestia wcale ja nie szkolilam uczyla sie sama od Lobo, bo skoro on dostal nagrodke za daj glos to ona tez chciala nagrodke. Efekt jest taki, ze potrafi na zawolanie nawet sie turlać ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='INU']A czy nie akitowy (ale Akiciarz oczywiście) właściciel też może się przyłonczyć i zrobić Gwiazdkę Akitom w Potrzebie? Bo [U]może[/U] jak porozmawiam z rodzicami to coś dla tych Bidulków będe miała.
[SIZE=1]Ale niestety nie jestem pewna.:-([/SIZE]

Pozdrawiam,INU.[/quote]
Nie martw sie Mała - zawsze mozesz zrobic
hmm... jakąś superodlotową Kartkę Świąteczną?
Z życzeniami i podziękowaniami od nas
dla obecnych troskliwych opiekunów Akit:)
Bo im sie należy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']W razie jakby co służę kontem w hurtowni Ara lub Mega Zoo w Warszawie, co do cen Caniviton Forte w Arze to:

CANIVITON FORTE 30 400 g * 68.00 PLN
CANIVITON FORTE 30 1000g 146.50 PLN[/quote]
Dzięki,
kurczaki - drogo:p
A wiecie, co oznacza ta 30-tka?
Bo czasem jest z, aczasem bez:roll:
Co ona oznacza? Ma znaczenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']hehe tylko sie nie pobijcie.
Uwazam, ze zwacze, suszone ogony wolowe czy uszy to super sprawa dla kazdego psa tylko ze jesli nie jest on przyzyczajony do takich przysmakow to moze sie to skonczyc swiateczna biegunka...
Wiec moze lepiej spytac EMIRA co by polecala dla nich przeciez ona tego akitom nie wygada ;-) czyli dla akit bedzie to nadal swiateczna niespodzianka. Przy okazji na watku MASUMIEGO widac ze zostalo mu juz niewiele kasy bo raptem 500 zl. A Klif ma malutenko w ogole.[/quote]
Masumi jadał już żwacze. Wiem, bo mu woziłam.
I przecież nie musi od razu całego opakowania.;):)

Trzeba poczekać, aż
w przypadku Masumiego ostatecznie wyjasni się sprawa drugiej operacji, mniemam, że to juz niedługo. Wtedy będzie mozna ostatecznie uaktualnić ogłoszenia i moze w końcu znajdzie własny dom. Myslę, że do tej pory nie pojawił sie nikt, komu Emir mogłaby ze spokojem powierzyć Masumiego, czyli by była pewność kontynuacji leczenia. A na czas dalszego pobytu - wirtualna adopcja.
Od stycznia rusza 1% - ja swóje na pewno przekaże. A będą tacy, którzy nie maja pomysłu na jego pożyteczne zagospodarowanie.

Link to comment
Share on other sites

to co w końcu robimy???
jaki jest cel???

zbieramy pieniądze?? i potem mam jechać do hurtowni i do Emira?? czy tworzymy kartki świateczne?????:roll::roll: (na to chyba torche za późno już?:roll:)
zbieramy też inne rzeczy tak jak Asiaczek proponowała??:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona&Wiki']Nie martw sie Mała - zawsze mozesz zrobic
hmm... jakąś superodlotową Kartkę Świąteczną?
Z życzeniami i podziękowaniami od nas
dla obecnych troskliwych opiekunów Akit:)
Bo im sie należy[/QUOTE]
Więc mam to rozumieć tak:
-mam pieniądze-moge się dołożyć,
-nie mam pieniędzy-robię superodlotową Kartkę Świąteczną
Tak?
[SIZE="1"]A tak w ogóle to mój portfel [U]trochę[/U] zmienił swoją wartość (na większą) więc pare złotych mogę dołożyć:cool3:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście strasznie się psiak podoba!

ps Odpowie mi ktoś wreszcie. Bo nie wiem co mam robić:-(
Jak ktoś nie wie to chodzi mi o to:
Więc mam to rozumieć tak:
-mam pieniądze-moge się dołożyć,
-nie mam pieniędzy-robię superodlotową Kartkę Świąteczną
Tak?
A tak w ogóle to mój portfel trochę zmienił swoją wartość (na większą) więc pare złotych mogę dołożyć.
A może coś mnie ominęło???
Proszę o wiadomość-najlepiej na priva, bo to mimo wszystko nie temat na GA:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anulus']witam!!
Przedstawiam wszystkim milosnikom Akit nowy nabytek, jak sie Wam podoba:lol:

[/QUOTE]
łepek mi się podoba :)) a uszka mają boski kształt chociaż jak na razie nieco nieproporcjonalne, ale szczeniaczkowe czesci ciała rosną każda swoim tempem :evil_lol::evil_lol:

a reszty nie widać za bardzo:roll::roll:?? przód wydaje mi się nieco wąski, ale może to złudzenie?:roll:

a przedstawisz nam z "imienia i nazwiska" swojego nowego kudłacza?? czy to na razie zostaje słodką tajemnicą?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='INU']Mnie osobiście strasznie się psiak podoba!

ps Odpowie mi ktoś wreszcie. Bo nie wiem co mam robić:-(
Jak ktoś nie wie to chodzi mi o to:
Więc mam to rozumieć tak:
-mam pieniądze-moge się dołożyć,
-nie mam pieniędzy-robię superodlotową Kartkę Świąteczną
Tak?
A tak w ogóle to mój portfel trochę zmienił swoją wartość (na większą) więc pare złotych mogę dołożyć.
A może coś mnie ominęło???
Proszę o wiadomość-najlepiej na priva, bo to mimo wszystko nie temat na GA:shake:[/QUOTE]

my sami nie wiemy jeszcze co robimy, więc prosze o cierpliwość..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...