Jump to content
Dogomania

jakie suche?


dbsst

Recommended Posts

mam pytanko lub prozbe mysle o zmianie gotowanego na suche dla mojego psa ale nie wiem jak niedroga karma jest dobra dla uczuleniowca. jest na pylki traw i bardzoooooo mozliwe ze na bialko. historia jest dluga i nie koniecznie chce w nia wnikac. prosze o pomoc ew linki z karmami. i czy uwazacie ze taka zmiana jest kozystnaczy pies nie uczuli mi sie na chemie?

Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam problem z moją sunią (labradorka), robiłam jej badania krwi i potwierdziło się że jest przebiałkowiona czy przebiałczona. Od czasu badań zeżarła już 10 kilogramowe opakowanie diety weterynaryjnej Dermatosis Eukanuby i 14 kilogramowe opakowanie Royal-Canin karmy hypoalergicznej. Właśnie dziś przed wyjściem do pracy nasypałam jej resztkę jedzonka i w drodze do domu muszę kupić następne. Ale ceny są przerażające. W/w Eukanuba 10 kg -210 zł.; 5 kg -107 zł. Za Royala 14 kilogramowego płaciłam 222 zł. (po znajomości od razu z hurtowni). Zastanawiam się więc czy jest jakaś inna opcja, tańsza karma na w/w problemy???

Czy inne firmy mają również karmy z mniejsza zawartością białka?????

Iza i Pepsi :D

Link to comment
Share on other sites

dbsst,

wiele firm ma karmy dla alergików, a raczej dla psów wrażliwych- "Lamb and rice" zwykle. Wejdź do linkowni, masz namiary na strony firm- poczytaj jaką mają ofertę i jaki skład karm.

Ale z tego co wiem, psy ze skłonnościami do alergii nie reagują zbyt dobrze na suche karmy, nawet te dla alergików mogą uczulać. Zwykole, jeśłi ktoś koniecznie chce karmić alergika suchą karmą- musi dłuuuugo szukać tej właściwej. Przy gotowanym jedzeniu łatwiej wyeliminować- metodą prób i błędów- ewentualne alergeny.

pepsi,

wydaje mi się, że wszystkie karmy dla Gigantów mają obniżoną zawartość białka. Poczytaj składy karm (na ulotkach i stronach www), myślę, że znajdziesz coś tańszego niż RC czy Eukanuba. RC ma ogólnie wysoką zawartość białka, więc możliwe, że to co u nich jest obniżoną zawartością, w innych karmach jest normą.

Swoją drogą: ile białka ma taka dietetyczna RC czy Eukanuba?

Link to comment
Share on other sites

Wyniki badań mogę podać jutro ponieważ nie mam przy sobie książeczki zdrowia. 8)

A wracając do karm to zawartość białka w Dermatosis Eukanuby to 23% białka, ale różnica polegała na tym, że głównym składnikiem tej karmy była mączka ze śledzi, mięso suma, mięso z ryb + inne dodatki. Przeglądałam dziś właśnie ofertę innych firm np. Acany i zawartość białka w tej karmie jest identyczna bo wynosi 23%. Tyle, że jest tu właśnie jagnięcina. Pójdę więc faktycznie raczej w tę stronę.

Myślę, że po trzymiesięcznej kuracji poziom białka musiał już spaść?!?!?!

Piesek przy okazji schudł 4 kg, waży teraz 29 kg i prezentuje się jak fotomodelka.

Pozdrawiamy baaaaaaaaardzo gorąco coztego

Iza i Pepsi

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam wyniki badań psicy białko całkowite - 8,1% (norma 5,5 - 7,0%). Badania były robione w maju i były związane z uciążliwym drapaniem, wypadaniem sierści itp.,itd. wkrótce okazało się że pies ma grzybicę.......Myślę więc czy w jej wypadku można w ogóle mówić o alergii pokarmowej ?????? Zmiana karmy spowodowana była podejrzeniem o przebiałczenie ale nie brałam pod uwagę tego że będę te karmy stosować już zawsze. Nie ukrywam, że głównie ze względu na ich "przystępne" ceny. :fadein: Wczoraj byłam u weta (w związku z grzybicą, leczenie potrwa na pewno pół roku) i pytałam o cenę Royala hypoalergicznego -260 zł. za 14 kg. Baaaaaardzo żałuję ale w tej chwili niestety nie mogę sobie pozwolić na takie wydatki......ale mój pies to rozumie 8)

Pozdrawiam Iza i Pepsi

Link to comment
Share on other sites

Baaaaaardzo żałuję ale w tej chwili niestety nie mogę sobie pozwolić na takie wydatki......ale mój pies to rozumie 8)

Ja też. Rozumiem i żałuję ;)

Dlatego radzę Ci spróbować trochę tańszych karm, które mają mniej białka. Takie belcando ok. 120 zł kosztuje 15 kg.

Albo- przejdź na domowe ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...