Jump to content
Dogomania

Nestor Notabilis - NOWOŚCI


NESTOR.NOTABILIS

Recommended Posts

A co do żywienia.. to Poison wcina "gotowane". Czasami karmę dla gigantów dobrej jakości, ale to jak jest (było) ciepło na dworze i jedzenie szybko kisło, a mi nie chciało się gotować co dzień i dodatkowo podgrzewać temperatury w mieszkaniu! Także Młody latem i wczesną jesienią wcinał trochę gotowanego, trochę suchego, obecnie - mięsko, warzywka, uzupełniacze itp. Dobrze ma Głupol! Z tego co widzę jednak jemu wszystko jedno!
Na dodatek zauważyłam, że już nie jest taki żarłoczny - kiedyś zjadał wszystko co mu dałam, w każdej ilości i jadł 3 razy dziennie. Teraz je 2 posiłki i tylko tyle ile potrzebuje. Dojrzał smarkacz :)

Link to comment
Share on other sites

No wiesz Magda ? Nie żartuj. Kto by nie chciał królewny. Mała będzie za to silna, cyców ma pod dostatkiem. na pewno każdy myśli, że ją dostanie , więc pod twoim domem powołamy komitet kolejkowy albo będziemy się chamsko lać....
A najlepszy numer by był jakbyś ją zostawiła sobie. Unikalene skojarzenie i tylko jeden szczeniak- jest o kogo walczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Chyba , że ktoś był pierwszy w kolejce albo mała zostanie w hodowli ?[/QUOTE]

Myślę, że jest zbyt wcześnie aby podejmować jakiekolwiek wiążące decyzje :glaszcze:.
Jedno jest pewne : w związku z zaistniałą sytuacją - poza planowanymi skojarzeniami - w lecie będą także szczeniaczki po Kimi i Pako :cool2:. Dizelek musi chwilkę poczekać w tej sytuacji :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Mariola my wszystkie jej dobrze życzymy ale coś nasza siła nie wiele działa przeciwko....konkurencji.
Ja będę czekać na szczenię na pewno od Magdy , które mi wybierze to będzie , w grę nie wchodzi inna hodowla, choć jest jeszcze jedna z której szczeniaki są naprawdę fajne ( nie w L ublinie i nie w Warszawie- to tylko moje osobiste zdanie bo ktoś może lubić co innego, a jestem laikiem jeśli chodzi o hodowle) , ale myśmy sobie upatrzyli NN i koniec kropka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']No wiesz Magda ? Nie żartuj. Kto by nie chciał królewny. Mała będzie za to silna, cyców ma pod dostatkiem. na pewno każdy myśli, że ją dostanie , więc pod twoim domem powołamy komitet kolejkowy albo będziemy się chamsko lać....
A najlepszy numer by był jakbyś ją zostawiła sobie. Unikalene skojarzenie i tylko jeden szczeniak- jest o kogo walczyć.[/QUOTE]

Wierz mi Megi, że wolałabym mieć powtórkę Pumowego miotu, czyli 14 maluszków aniżeli jedno. Przy jednym pracy jest kilkakrotnie więcej, naprawdę.
Trzeba zdajać cycole zanim mała zacznie jeść, bo wiadomo, że przy tej ilości pokarmu i tylko jednym szkrabie robią się zastoje pokarmu i mleko się "spala" w sutkach. Mała może dostać przez to kolkę. Poza tym z przejedzenia może dostać biegunkę. Suka - a zwłaszcza "dojna krowa" Puma !!! - może też przez nadmiar nie ściąganego pokarmu dostać zapalenia sutków. A karmić trzeba ją tak samo dobrze jakby było całe stadko bullmisiów. Także zdajam ją kilka razy dziennie do miseczki.

Puma przy pierwszym swoim miocie miała tyle pokarmu, że karmiła i swoje maluszki i dokarmiała wszystkie pozostałe maluchy. Jej mózg zakodował wtedy 14 szczeniaczków i mleka produkowała tyle, że nie byłam w stanie jej tego ściągać. Dlatego pozostałe mioty Kimi, Małej i Dżiny po wyssaniu swoich mam miały dodatkowo mały deserek w postaci mleka cioci. Mimo to i tak zdajałam ją raz dziennie po nocy.
Także jeśli komuś się wydaje, że jeden maluch to "lajt" - jest w błędzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']I jak widać maleństwo jest nieprzeciętne i niezwykle silne.[/QUOTE]
Nie zapeszajmy. Póki co mogę powiedzieć jedno - ma bajeczną głowę.
Myślę, że tym skojarzeniem osiągnęłam wiele dobrego. Ile? Okaże się za jakiś czas.
Natomiast nigdy nie sugeruję się tym ile maluch waży czy jakiej grubości ma kość oraz czy jest totalnie zmarszczonym pulpetem czy nie, gdyż te wizualne "atuty" bardzo często są niejako przekłamaniem tego jak wygląda potem psiak w dorosłości. Ważne są dla mnie namtomiast geny kilku pokoleń przodków, bo te niczego nie zmienią bez względu na to jak wyglądają maluchy czy ich rodzice.
Linie, na których pracuję mają to do siebie, że szczeniaczki nie są śliczniusimi, pomarszczonymi, nalanymi kluseczkami. Ponadto ich rozwój i osiąganie efektu końcowego trwa bardzo długo, niekiedy nawet do 4 lat.
Ja zawsze patrzę na głowę zaraz, gdy maluchy się urodzą, potem patrzę na proporcje. Potem "zamykam oczy i otwieram dopiero po drugim roku życia".
Mała - o chwilowym wdzięcznym imieniu YETI przez wzgląd na swoją wagę :lol: - zapowiada się na piękną suczkę i tak był mój cel, gdy dokonywałam to skojarzenie. Ale czas zweryfikuje czy miałam rację czy się myliłam.
Narazie niech rośnie zdrowo, niech nie ma kolek, niech nie dostanie biegunki z przejedzenia i niech da mi pospać w nocy choć trochę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']No wiesz Magda ? Nie żartuj. Kto by nie chciał królewny. Mała będzie za to silna, cyców ma pod dostatkiem. na pewno każdy myśli, że ją dostanie , więc pod twoim domem powołamy komitet kolejkowy albo będziemy się chamsko lać....
A najlepszy numer by był jakbyś ją zostawiła sobie. Unikalene skojarzenie i tylko jeden szczeniak- jest o kogo walczyć.[/QUOTE]
Oki, tylko mnie uprzedźcie, żebym zdążyła jakąś prywatkę przygotować, bo tak "o suchym pysku" to szybko mi z sił opadniecie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Mariola my wszystkie jej dobrze życzymy ale coś nasza siła nie wiele działa przeciwko....konkurencji.
Ja będę czekać na szczenię na pewno od Magdy , które mi wybierze to będzie , w grę nie wchodzi inna hodowla, choć jest jeszcze jedna z której szczeniaki są naprawdę fajne ( nie w L ublinie i nie w Warszawie- to tylko moje osobiste zdanie bo ktoś może lubić co innego, a jestem laikiem jeśli chodzi o hodowle) , ale myśmy sobie upatrzyli NN i koniec kropka.[/QUOTE]

Dlatego wobec Was mam szczególne zamiary!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariola12144']Aha i jeszcze jedno . Magda - jeśli o mnie chodzi to wyluzuj.......będę czekała ile trzeba i do skutku . Przecież wkrótce będą następne !![/QUOTE]
Mariolu - doceniam i dziękuję.
Przyznam, że po pierwszym miocie 14 maluszków u Pumy i po zeszłorocznych przejściach jakie "zafundował" nam "pan lekarz" na USG, po którym Puma poroniła spodziewałam się tym razem minimum tych 4, no może 6 ale nigdy 1 szczeniolka.
Cóż, życie uczy nas pokory ....

Link to comment
Share on other sites

Jeste juz, jestem!
O Małej Pomarszczonej Księżniczce juz słyszałam i gratuluję. choć ja typowałam na 4 takie Księżniczki;)

Ale masz rację, zycie uczy nas pokory. Ja tez tak miałam. Specjalnie jechałam do Holandii, aby powtórzyc krycie, to miała byc ostatnia ciąża mojej Felki. Krycie doszło do skutku, nawet 2 razy. I... urodziło się 1 zdrowe szczenię, suczka (BTW - coś w tym jest, że w sytuacjach krytycznych rodzą się dziewczynki. Chyba naprawdę jesteśmy, my kobitki, z innej tej lepszej planety...:). No i jeszcze cesarka doszła do tego.

Mała Pręgowana Yeti trzymaj się, daj Pańci pospać i nie wykończ jej nerwowo...;)


Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam,że dopiero teraz, ale nie mam czasu ostatnio na nic, a w domu jestem gościem.
Do tego do Dogo nie mam już cierpliwości..

[B]Magda[/B]- GRATULACJE!!!
Mała piękna!
Szkoda,że jedynaczka, ale wiesz dobrze,że nie ma tego złego..

Ogród ogrodem, ale trochę czasu byś poświęciła na fotki dla spragnionych Ciotek!
Całusy od Iwana.

Link to comment
Share on other sites

Co do żywienia.
Iwan obecnie jest na wołowinie,rybach, ryżu, warzywach i kosteczkach wołowych.
Tak jak Aneta w cieplejszym okresie przestawiłam Gamonia na suche.
Jeździ ze mną do pracy, a tam nie mam możliwości gotowania, ani chłodzenia jedzenia.
Karmy testowaliśmy różne, z różnym skutkiem.
Powiem tyle- najbardziej znane i rekamowane jechały po 2-3 tygodniach do schroniska..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...