Jump to content
Dogomania

czy malamuty uciekają,czy raczej błąd wychowawczy


Guest monika czerny

Recommended Posts

Guest monika czerny

jak pisałam przeczytałam w jakimś poradniku że malamuty uciekają ,to że one uciekają to błąd wychowawczy,tak w ogóle to faktycznie są uciekinierami czy to porostu bzdura

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp

Link to comment
Share on other sites

witaj:))

moge ci odpowiedziec na podstawie wlasnych obserwacji i ponad 10 letniego kontaktu z malamutami otoz moja teoria jest nastepujaca... to jest cecha osobnicza.. tak uwazam... byc moze maja wieksze sklonnosci do ucieczek niz inne psy ale tego akurat nie jestem pewna.... mam wielu znajomych posiadajacych rozne psy i rasowe i nie i kazdy z tych wlascicieli ma wieksze badz mniejsze problemy ze swoimi pupilami.... i wcale nie jest powiedziane ze kazdy pies musi zachowywac sie ksiazkowo teoria teoria a praktyka to zupelnie co innego... ja mam dwie suki i zadna nigdy nie przejawiala sklonnosci do ucieczek....... mozna twierdzic ze samce sa bardziej sklonne do ucieczek... no widzisz znam sporo malamucich psow... i wsrod samcow tez sa takie ktore nie opuszcza wlasciciela na dalsza odleglosc niz 10 metrow.. a nie byly szkolone sama wiec widzisz ze to nie regula:))

ale nie sugeruj sie tym... poprostu obserwuj i niepozwol swojemu psu sie nudzic

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

czesc Agaciu:)))) ostatnio chyba sie spottykalysmy w polacgh w okolicach lubinowej:)) jesli sie nie myle.... chodze tam z jedna badz z dwiema sukami:)) kojarzysz nas??? nasze suki chyba nawet mialy ze soba bliski kontakt ..:))

pozdrowionka anyia

Link to comment
Share on other sites

moje nie zjadaja na szczescie ale sa malo zabawowe jesli sa razem zdecydowanie lepiej czuja sie w swoim towarzystwie......:))..... chyba azja miala nieszczescie trafic na suki slawka o. ktory mieszka na oltaszynie:)) ....... tez je omijamy z daleka:))

anyia

Link to comment
Share on other sites

Zdaje sie,ze w tej okolicy duzo jest alaskanow i kilka syberianow.

Dzisiaj nawet gdzies w oddali widzialam przelatujacego haszczaka z przyczepionym z tylu rowerem :wink:

Mimo wszystko jakbys chciala kiedys przyjsc to psie towarzystwo spotyka sie okolo 18.30

PS Jak sie nazywaja twoje sunie?

Syberyjskie pozdrowienia dla alaskanow :bluepaw:

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!!

jeszcze nie byla wystawiona na taka probe ;)

No to nie mecz psiaka i nie wystawiaj. :lol: :lol: Niech instynkta spia spokojnie. :lol:

spoko nie bede wystawial jej specjalnie na probe ale jak biegniemy czasami na treningu to ja interesuje wszystko do okola ;)

ice ucieczki tak 6-8 miesiac

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

a wracaja jak moje zwialy pare razy to jak sie zmeczyly to wiedzialy gdzie wracac ;) ale zawsze ich szukalem to mi ludzie juz z daleka mowili gdzie pobiegły psy ;)

no chyba ze gdzies sie zgubi w obcym miejscu to nie latwo bedzie mu wrocic

Link to comment
Share on other sites

Sunka nie ma w zwyczaju zwiewać lecz zdarza jej się pobiec za np. końmi na plaży i wtedy ma problemy z powrotem.

Ma również problemy z przychodzeniem na komendę lecz gdy biega luzem, pilnuje się i zawsze trzyma się blisko mojej osoby. Nawet gdy spotykamy jakiegoś psa to po chwili zabawy wraca do mnie i idziemy wspólnie dalej.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

:) moje malamuty sa rozwydrzone do granic mozliwosci i kompletnie nie sprawiaja mi problemow ,, uciekinierskich'', nawet nowy 3 malamuci domownik ktory mieszka z nami od 3 miesiecy tez jest niesamowicie zdyscyplinowany, a ma juz 16 miesiecy i co najsmieszniejsze on taki jest od pierwszych dni pobytu u nas, poprostu wraca na zawolanie bez problemu( oby mu nie minelo) 8)

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Moja malamutka (13m-cy) jak tylko zobaczy psa to pędzi do zabawy nie zawżając zupełnie na nawoływania, ale zawsze kątem oka śledzi czy jestem w pobliżu i gdy tylko się oddalam to biegnie za mną na złamanie karku. Jeśli jest ze mną sama to nie oddala się bardziej niż na 50m, nie ufam jej jednak do końca jeśli chodzi o przywoływanie i na spacerach zawsze muszę miec oczy dookoła głowy :D

Link to comment
Share on other sites

Czytam topic i brakuje mi jednej bardzo ważnej informacji.

Malamuty to psy dominujące, stale sprawdzające czy przez przypadek coś się nie zmieniło i na ile mogą sobie pozwolić.

Nasz malamut nie jest rozpieszczony, ale na znanym mu terenie lub w pobliżu lasu nie spuszczam go ze smyczy. Z kilku powodów:

- zwierzyna, którą musi upolować

- inne psy, którym musi pokazac kto tu rządzi

- chęć chodzenia własnymi scieżkami.

Jeśli to zrobię, to mam 100%-wą pewność, że nie będzie się trzymać mojej nogi, a żadne wołanie i pokazywanie smakołyków nie pomoże.

W tym momencie daję mu informację, "teraz Ty tutaj rządzisz i pokaż co potrafisz".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...