Jump to content
Dogomania

Badanie w kierunku syndromu Fanconiego


Ypsylon

Recommended Posts

[quote name='zielona']Baski to niesamowicie mądre psy....Ale karczujemy nieużytki i mam długie,cienkie brzózki.Więc jedną w rękę i za nimi.Najpierw nie wiedziały co to jest.Ale jak poczuły końcówki gałęzi na grzbiecie, drogę do domu odnalazły błyskawicznie.....Teraz wystarczy,że zawołam ,są natychmiast....
Ale gałązkę od czasu do czasu muszę przypomnieć.Jak ją widzą to miny i ogonki już mi wszystko mówią.Psy są podporządkowane.Nie ma najmniejszego wahnięcia,od razu są przy mnie.[/quote]

Przerażające....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='zielona']Baski to niesamowicie mądre psy.Moje też wybierały się do stajni(na drugie gospodarstwo córki).Ja już ich wtedy nie widzę i szukam.Zero posłuchu.Ale karczujemy nieużytki i mam długie,cienkie brzózki.Więc jedną w rękę i za nimi.Najpierw nie wiedziały co to jest.Ale jak poczuły końcówki gałęzi na grzbiecie, drogę do domu odnalazły błyskawicznie.Pierwsze moje poszukiwania jak mnie zobaczyły to zwiewały na wieś.Teraz wystarczy,że zawołam ,są natychmiast.
Ale gałązkę od czasu do czasu muszę przypomnieć.Jak ją widzą to miny i ogonki już mi wszystko mówią.Psy są podporządkowane.Nie ma najmniejszego wahnięcia,od razu są przy mnie.[/quote]

hmm, właściwie nie wiem co napisać....
ja nie znoszę karcić psów, prędzej pochwalę czy dam smakołyk jak podejdzie któreś na zawołanie (albo ot tak), żeby sobie mnie kojarzyły dobrze... nie lubię jak mnie się pies boi, serce mi wtedy pęka...
zielona - a tak spytam z czystej ciekawości... spróbowałaś kiedykolwiek sama siebie uderzyć taką gałązką, żeby zobaczyć jak to się czuje?
piszesz, że psy bez wahnięcia są Tobie podporządkowane... dobry Boże, coś Ty zrobiła z basenji??? basenji NIE powinny bezmyślnie być podporządkowane człowiekowi, to rasa NIEZALEŻNA....
aż mi ciarki przeszły po plecach czytając Twój post... :( szkoda, że spodobała Ci się nasza ukochana rasa........

Link to comment
Share on other sites

Widzę,że byście mnie chętnie zlinczowały ale nic z tego.Ja psów nie biję.Jak basek jest niezadowolony to warczy.Ja też muszę pokazać swoje niezadowolenie i one muszą je widzieć.Są teraz obie cudowne.Nie było mnie dzisiaj 4 godziny (rolnictwo w agencji) i zostały z cocerkiem we trzy w całym domu(140m2) same.I wiecie co? Szok.Nic nie zdemolowane,nic nie pogryzione,nigdzie nie nabrudzone.Zdały egzamin a szczególnie Zuli.
Wcześniej pod moją nieobecność darła i gryzła wszystko,ściągała zasłony z okien i ogólnie demolka.Ale mówię nie,nie będę cię zamykać w klatce.I sukces.
Pies grzeczny,na mój widok bardzo się cieszy a teraz gdy siedzę przy kompie to co chwila przybiega i patrzy czy jestem i oczywiście muszę ją pogłaskać.

Link to comment
Share on other sites

Bacznie obserwuję osoby wchodzące w rasę,.... po swoich wyborach co do milusińskich, profesjonalnym podejściu do istoty chorób jakie niesie rasa no i ogólnej świadomości i podejściu do zwierząt ....no i RĘCE MDLEJĄ a najlepiej złapać za rózgę i ......:shake::shake::mad:

Link to comment
Share on other sites

Basenji to uczuciowe i wrażliwe psy. Jeśli nie czują się dobrze, w samotności niszczą i gryzą. Tak zapewne było z Zuli, która chyba jest już kilkuletnia. Dlatego zmiana miejca, opuszczenie dotychczasowego stada (także ludzkiego) było dla niej stresem. Nie wydaje mi się, żeby zaprzestanie demolowania domu było następstwem skarcenia gałęzią. Ona raczej przyzwyczaiła się do nowego miejsca. Bicie psa w takiej sytuacji mogło tylko spotęgowac stres i złe samopoczucie.
W sytuacji b. niewłaściwego zachowania psa można go skarcic podniesionym głosem, używając słowa "niewolno", najwyżej uderzyc gazetą, która bardziej przestraszy hałasem niż zada ból.
Znane mi poradniki do szkolenia psów, preferują uczenie przez pozywne oddziaływanie. Nagradzanie smakołykiem, pogłaskaniem, słowem za dobrze wykonane polecenia, to jedyna właściwa praktyka, także przy przychodzeniu na zawołanie.
Oczywiście, że klatka nie jest dobrym sposobem wychowywania psa-ja jej nie stosowałam. Lepsze jest odseparowanie w jednym pomieszczeniu na czas nieobecności w domu (byle to było do kilku godzin dzienne) i usunięcie przedmiotów, które mogłyby stanowic przedmiot zniszczenia. Ale na pewno należy wybrac klatkę jako mniejsze zło, karcenie przez zadawanie bólu szczenięciu, dorosłej suce jest niedopuszczalne.
Basenji to trudne psy do pierszego roku życia - tak wynika z moich obserwacji-wymagają systematycznej pracy, cierpliwości i wytrwałości. Jeśli potrafimy się na to zdobyc, zrewanżują się nam miłością, przywiązaniem i względną karnością. Teraz często się śmieję, że moja sunia pilnuje się i przybiega na zawołanie niczym owczarek niemiecki. Okazuje się, że o to można się postarac. Ale jak zauważyły Ypsylon i gmk, to są psy niezależne, mogące obyc się bez człowieka. Dlatego należy zaakceptowac ich naturę lub zmienic psa na innej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']Bacznie obserwuję osoby wchodzące w rasę,.... po swoich wyborach co do milusińskich, profesjonalnym podejściu do istoty chorób jakie niesie rasa no i ogólnej świadomości i podejściu do zwierząt ....no i RĘCE MDLEJĄ a najlepiej złapać za rózgę i ......:shake::shake::mad:[/quote]
[B]Znam taki typ zachowań.Czy mówi Wam coś słowo behawioryzm?[/B]

[B]W stadzie np.psów gdy dojdzie nowy osobnik to reszta go osaczy i musi obwąchać.Nowy podporządkowuje się.Gdy tego nie zrobi reszta go pogryzie albo zagryzie.U ludzi jest podobnie tylko człowiek tym się różni od zwierząt,że jest inteligentny i przestrzega pewnych norm społecznych.Ale zachowania behawioralne to „ludzka”rzecz.Ja tu jestem nowa.Co bym nie zrobiła to i tak jestem „na widelcu”.Trzeba mnie osaczyć i pokazać kto tu rządzi.Podświadonie przyjmujecie taką postawę.W sumie moje psy mnie słuchają,cieszą się na mój widok a Zula nie odstępuje mnie na krok.[/B]

[B]Ręce to mi mdleją jak dziennie załadujemy i rozładujemy 1000 kostek siana(12-16kg jedna).To naprawdę mdleją.Nawet rózgę pamiętam u mojego taty.I wiecie co? Wcale mi nie zaszkodziła.[/B]

[B] [/B]

[B]Nie czuć od Was żadnej sympatii tylko agresję.To poza na wielu forach i świadectwo agresywnych zachowań behawioralnych nad którymi niektórzy nie panują.W swoim gospodarstwie odchowała nie jednego dzika,kozła,czy jenota.Niejedno dzikie stworzenie zostało przywrócone naturze.Ale już odbiegam od tematu.Pomimo dużej wiedzy na temat hodowli zwierzą nie ośmieliłabym skrytykować kogo kolwiek.Trochę pokory to najlepsza recepta na agresję .[/B]

[B]Z Waszej strony nie ma żadnej akceptacji tylko „mur” (basenjifiona, Ipsylon, gmk).Może same odpowiecie skąd u Was taki stosunek do mojej osoby?Nie piszę Wam czy dobrze wychowujecie swoje psy czy nie.Ja nie będę psów wiązać i zamykać w klatkach i będą biegać po mojej posesji luzem bo ja tak uważam.Ale nie mówię Wam,że Wy źle robicie.Nic nie mówię.[/B]

[B]Na marginesie to bardzo podobają mi się czarnobiałe pieski Państwa Kramarow.Nosiłam się z zamiarem zamówienia takiego pieska ale już zrezygnowałam.I jeszcze jedno.Szanujmy się nawzajem a będziemy szanowani.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Każdy sam pracuje nad swoim wizerunkiem, począwszy od posiadanych psów po warunki w jakich mieszkają dochodząc do forum i jego wypowiedzi na nim.Kreowanie wizerunku jest bardzo ważne a wypowiedzi powinny być ważone bo przecież Ciebie odzwierciedlają..Twoją postawę, poglądy i czyny.Do tej pory się nie odzywałem w Twojej kwestii a patrzeć każdy może.Nie każdy musi się lubić a szacunek wzbudzamy przez czyny..nie oceniam Cię jako człowieka i nawet nie śmie bo nie zamierzam wchodzić w Twoje podwórko ale zaczęłaś od wypowiedzi na temat Syndromu Fanconiego a tu dziś taka " rózga w ręku "..sorry wybacz ale za to Cię nie będę chwalił i nie wymagaj sympatii od de mnie ..bo to czy Basenji czy inna istota nie zasługuje na takie traktowanie....napisałaś to można to skomentować nikt nikomu nie zabrania wolności słowa.Nie będę już się tu rozpisywał bo dyskusja jest dobrowolna a tu nie koniecznie widzę sens dalszym dywagacją o behawioralizmie czy ruzgach na tyłek ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']Każdy sam pracuje nad swoim wizerunkiem, począwszy od posiadanych psów po warunki w jakich mieszkają dochodząc do forum i jego wypowiedzi na nim.Kreowanie wizerunku jest bardzo ważne a wypowiedzi powinny być ważone bo przecież Ciebie odzwierciedlają..Twoją postawę, poglądy i czyny.Do tej pory się nie odzywałem w Twojej kwestii a patrzeć każdy może.Nie każdy musi się lubić a szacunek wzbudzamy przez czyny..nie oceniam Cię jako człowieka i nawet nie śmie bo nie zamierzam wchodzić w Twoje podwórko ale zaczęłaś od wypowiedzi na temat Syndromu Fanconiego a tu dziś taka " rózga w ręku "..sorry wybacz ale za to Cię nie będę chwalił i nie wymagaj sympatii od de mnie ..bo to czy Basenji czy inna istota nie zasługuje na takie traktowanie....napisałaś to można to skomentować nikt nikomu nie zabrania wolności słowa.Nie będę już się tu rozpisywał bo dyskusja jest dobrowolna a tu nie koniecznie widzę sens dalszym dywagacją o behawioralizmie czy ruzgach na tyłek ...[/quote]
[B]Mnie też jest bardzo miło.[/B]

Link to comment
Share on other sites

zielona - czy ja byłam agresywna? hmm, nie wydaje mi się... ja po prostu napisałam co myślę... znam rasę już 16 lat i to praktycznie, a nie z teorii... oprócz basenji mam charty, a wcześniej miałam psy faraona i jamniki, wszystko niełatwe rasy... a mimo to starałam się wychowywać je stopniowo i bez zbędnych moim zdaniem nacisków... tak jak napisała memsahib, wolę zdzielić delikwenta zwiniętą gazetą jeśli już muszę, która robi trochę hałasu, ale nie zadaje bólu... oczywiście każdy ma swoje metody, i każdy powinien się liczyć ze słowami krytyki, i zapewniam Cię, że gdyby podobny post napisała Iksińska, Asiaczek i basenjifiona (to przykłady) to odniosłabym się tak samo ;) Ciebie nie znam jeszcze ale nie znaczy to, że brak mi szacunku jak to mi zarzuciłaś... a pokory mam dużo, uwierz mi...
i dla przykładu, tak jak Tobie na przykład może przeszkadzać to, że hoduję psy w bloku, tak mi przeszkadza, że karcisz swoje psy witkami (wiem jak to boli) i po prostu wyraziłam swoje o tym zdanie...

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę sympatycznie się z Tobą rozmawia.
Zajmujesz się psami 16 lat a ja nie tylko psami ale 35 lat.To chyba ze dwa razy więcej.Ale to nieważne.Niemniej jeżeli chodzi o chorobę SF nigdzie na forum nie dowiedziałam się co jest przyczyną tej choroby.[B]Ja wiem[/B] ,ale z tego co piszecie to widzę,że [B]Wy nie wiecie[/B].Piszecie tylko o skutku choroby i o badaniach a nie piszecie o historii choroby i warunkach w jakich zaczyna się rozwijać .I co tak naprawdę wpływa na to,że nerki ulegają zwyrodnieniu.
Kupiłam w Angli (odpowiednik naszego antykwariatu)dwie stare książki o basenji.W końcu to kolonializm sprawił,że basenji trafiły do europy.Córka mi je przetłumaczyła.
Tego co tam jest opisane nie znajdziecie w obecnej literaturze.
Zanim sprawiłam sobie Maśkę ze dwa lata wcześniej chciałam już o basenji wiedzieć wszystko.A w tych książkach zanlazłam to co mnie najbardziej interesowało.Jak żyły ?co jadły?jak bardzo bliskie pokrewieństwo nie jest przeszkodą w rozmnażaniu i nie ma chorób dziedzicznych.Zagadka(już wtedy) dla wielu kynologów.
Zdobycie tych wiadomości nie było dla mnie sprawą prostą.
Ale to dopiero wierzchołek góry lodowej.
Żeby zrozumieć basenji trzeba mysleć jak basenji.Trzeba wiedzieć jak funkcjonuje basenji w swoim naturalnym środowisku.Jak jest ustawiona hierarchia,jaki model życia występuje w stadzie.Żeby to wiedzieć to trzeba pojechać do Konga albo przeczytać literaturę która dokładnie opisała dzień po dniu jak wygląda życie stada.
Na tym forum o czymś takim nie czytałam.
Przypuszczam,że nikt po prostu takich wiadomości nie posiada.

Link to comment
Share on other sites

zielona - mam 34 lata, a psy są w moim domu odkąd byłam dzieckiem, coś koło 27 lat... ja napisałam, że basenji w praktyce znam 16 lat :) czytaj uważnie ;) osobiście hodowlą zajmuję się już ponad 20 lat...
książki o basenji też mam i w necie można znaleźć naprawdę sporo, każdy może sobie poszukać... a podstawowych informacji odnośnie rasy powinien udzielić hodowca, z którym się kontaktujesz...
to miło, że tyle trudu sobie zadałaś, zanim basenji pojawiły się u Ciebie w domu :) to akurat doceniam.
niestety, w moim odczuciu wiele zepsułaś tymi witkami i nic na to nie poradzę :/
mam tylko nadzieję, że obie dziewczynki nie będą Ci sprawiały problemów i nie będziesz musiała używać tych gałązek...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem i nie tylko dyskusja z tą Panią nie ma sensu bo tak się wynosi na piedestał swojej wiedzy i nieomylności, że i tak wszystko zaneguje ale to nie jest najgorsze najgorsze jest to, że robi z Nas ogółu ludzi nie douczonych typu pisanie " czy wiecie co to jest behawioryzm " lub brak wiedzy o chorobach psów, które mamy w domu.... tylko jakoś sama nie przedkłada tego na psy a raczej profilaktykę ...ignorancja w tym przypadku jest nie wskazana:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']zielona - mam 34 lata, a psy są w moim domu odkąd byłam dzieckiem, coś koło 27 lat... ja napisałam, że basenji w praktyce znam 16 lat :) czytaj uważnie ;) osobiście hodowlą zajmuję się już ponad 20 lat...
książki o basenji też mam i w necie można znaleźć naprawdę sporo, każdy może sobie poszukać... a podstawowych informacji odnośnie rasy powinien udzielić hodowca, z którym się kontaktujesz...
to miło, że tyle trudu sobie zadałaś, zanim basenji pojawiły się u Ciebie w domu :) to akurat doceniam.
niestety, w moim odczuciu wiele zepsułaś tymi witkami i nic na to nie poradzę :/
mam tylko nadzieję, że obie dziewczynki nie będą Ci sprawiały problemów i nie będziesz musiała używać tych gałązek...[/quote]
Generalnie wygląda na to,że moje życie skupia się na bieganiu za basenji i okładaniu ich kilka razy dziennie witkami.Macie taką potrzebę ,to nie będę Wam w tym przeszkadzać.Nikogo z Was nie krytykuję i nie zamierzam.
Swoją wiedzą też się nie chwalę i nie zamierzam.
Napisałam tylko,że to co tu przeczytałam to akurat część wiedzy którą ja posiadam.Nic mnie tu nie zaskoczyło ani z niczym nowym się tu nie spotkałam czego bym nie wiedziała wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']Moim zdaniem i nie tylko dyskusja z tą Panią nie ma sensu bo tak się wynosi na piedestał swojej wiedzy i nieomylności, że i tak wszystko zaneguje ale to nie jest najgorsze najgorsze jest to, że robi z Nas ogółu ludzi nie douczonych typu pisanie " czy wiecie co to jest behawioryzm " lub brak wiedzy o chorobach psów, które mamy w domu.... tylko jakoś sama nie przedkłada tego na psy a raczej profilaktykę ...ignorancja w tym przypadku jest nie wskazana:roll:[/quote]Na piedestał to chyba nie ja się wynoszę.Raczej zostałam wywołana do tablicy.
Jaką profilaktykę zalecasz(konkretnie) i co nazywasz ignorancją?

Link to comment
Share on other sites

Nie użyłam słowa "niedouczonych" do nikogo z Was.
Mam czas więc przekopuję ogromne ilości literatury.
Znacie wszyscy historię goryli.Obiegła cały świat.Kobieta,która o nich pisała poswięciła całe życie tym zwierzętom.Mieszkała z nimi .Jest to dziś ogromna kopalnia wiedzy.Czy można nauczyć się o życiu goryli obserwując je w zoo?
Tak samo basenji.Zeby naprawdę coś o nich wiedzieć trzeba wrócić do źródeł.
Ja się staram wiedzieć.A Wy mówicie,że ja się "wywyższam"
I nikt mnie nie przekona,że z własnych obserwacji (bo je hoduje)o basenji wie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Niestety sprawdzają się słowa jednego z najważniejszych Hodowców basenji na świecie :" Dla większości właścicieli basenji. którzy chcą być ich hodowcami, historia rasy zaczyna się od momentu, w którym oni kupili pierwsze szczenię." [/SIZE]

[SIZE=2]Czekam na kolejne wyniki badań moich basenji. Mam nadzieję że w tym tygodniu już zaczną spływać.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Aktualna lista przebadanych basenji, żyjących w Polsce[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Na niebiesko psy, na różowo sunie [/FONT][/COLOR]

[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]1. BUMBALA BAHATI LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]2. COOL AND THE GANG MOVIE STAR LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]3. DOMINO DANCING PRINCE LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]4. ACHAKA DONBASENJI [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]5. NORA EKADO [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]6. I AM NOT AN ANGEL YSPYLON [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc]7. JASIRI SUKARI RE BAR McENTIRE [sunia] AFS[/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]8. IT`S RAINING MAN YPSYLON [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]9. BAAGNA FREE TRADER [piesek] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]10. HERHOR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]11. BALTAZAR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]12. BI BAHATIKA LOANGO [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]13. BULLDOBAS MISSING LINK [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]14. NIRSE KIBIBI [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]15. NIRSE KAMARIA [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]16. CHATEJTEJ LIWANG [ sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]17. PAKANYA LIWANG [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc]18. I`M EVERYBODY DARLING ASIACZEK [sunia] CL[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='gmk'][COLOR=black][FONT=Verdana]Aktualna lista przebadanych basenji, żyjących w Polsce[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Na niebiesko psy, na różowo sunie [/FONT][/COLOR]

[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]1.BUMBALA BAHATI LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]2.COOL AND THE GANG MOVIE STAR LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]3.DOMINO DANCING PRINCE LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]4.ACHAKA DONBASENJI [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]5.NORA EKADO [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]6.I AM NOT AN ANGEL YSPYLON [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]7.IT`S RAINING MAN YPSYLON [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]8.BAAGNA FREE TRADER [piesek] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]9.HERHOR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]10.BALTAZAR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]11.Bi BAHATIKA LOANGO [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]12. BULLDOBAS MISSING LINK [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]13. NIRSE KIBIBI [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]14. NIRSE KAMARIA [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]15. CHATEJTEJ LIWANG [ sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]16. PAKANYA LIWANG [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B][/quote]
[COLOR=RoyalBlue]17. [B]I`M EVERYBODY`S DARLING Asiaczek [sunia] CL[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[COLOR=black][FONT=Verdana]Aktualna lista przebadanych basenji, żyjących w Polsce[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Na niebiesko psy, na różowo sunie [/FONT][/COLOR]

[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]1. BUMBALA BAHATI LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]2. COOL AND THE GANG MOVIE STAR LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]3. DOMINO DANCING PRINCE LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]4. ACHAKA DONBASENJI [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]5. NORA EKADO [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]6. I AM NOT AN ANGEL YSPYLON [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc]7. JASIRI SUKARI RE BAR McENTIRE [sunia] AFS[/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]8. IT`S RAINING MAN YPSYLON [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]9. BAAGNA FREE TRADER [piesek] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]10. HERHOR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]11. BALTAZAR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]12. BI BAHATIKA LOANGO [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]13. BULLDOBAS MISSING LINK [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]14. NIRSE KIBIBI [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]15. NIRSE KAMARIA [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]16. CHATEJTEJ LIWANG [ sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]17. PAKANYA LIWANG [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc]18. I`M EVERYBODY DARLING ASIACZEK [sunia] CL[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Aktualizacja listy przebadanych na Zespól Fanconiego basenji, żyjących w Polsce
[COLOR=black][FONT=Verdana]Na niebiesko psy, na różowo sunie [/FONT][/COLOR]

[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]1. BUMBALA BAHATI LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]2. COOL AND THE GANG MOVIE STAR LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]3. DOMINO DANCING PRINCE LOANGO [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]4. ACHAKA DONBASENJI [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]5. NORA EKADO [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]6. I AM NOT AN ANGEL YSPYLON [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc]7. JASIRI SUKARI RE BAR McENTIRE [sunia] AFS[/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]8. IT`S RAINING MAN YPSYLON [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]9. BAAGNA FREE TRADER [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]10. HERHOR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]11. BALTAZAR LIWANG [pies] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue][FONT=Verdana]12. BI BAHATIKA LOANGO [pies] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]13. BULLDOBAS MISSING LINK [sunia] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]14. NIRSE KIBIBI [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]15. NIRSE KAMARIA [ sunia ] CR[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]16. CHATEJTEJ LIWANG [ sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorchid][FONT=Verdana]17. PAKANYA LIWANG [sunia] CL[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc]18. I`M EVERYBODY DARLING ASIACZEK [sunia] CL[/COLOR][/B]
[B][COLOR=royalblue]19. CHADDYBABA CHABUR YPSYLON [pies] CL[/COLOR][/B] - [I]kolejny czysty reproduktor[/I]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Doszła nam jeszcze jedna kategoria, możliwa tylko w przypadku kiedy oboje rodzice są wolni od Fanconiego. Wtedy nie ma potrzeby robienia testów.
Basenji wolne od Fanconiego - "po rodzicach" :

[COLOR=royalblue][B]1. Xanthos Xaliq Ypsylon [piesek][/B][/COLOR] [B][COLOR=#990000][CL by parents][/COLOR][/B]
[COLOR=royalblue][B]2. Xalaar Xandar Ypsylon [piesek][/B][/COLOR] [B][COLOR=#990000][CL by parents][/COLOR][/B]


[COLOR=black]Jakby nie patrzeć prawdopodobne reproduktory o rodowodzie pasującym właściwie do prawie każdej suki basenji w Polsce oprócz pręgowanych. [/COLOR]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']Doszła nam jeszcze jedna kategoria, możliwa tylko w przypadku kiedy oboje rodzice są wolni od Fanconiego. Wtedy nie ma potrzeby robienia testów.
Basenji wolne od Fanconiego - "po rodzicach" :

[COLOR=royalblue][B]1. Xanthos Xaliq Ypsylon [piesek][/B][/COLOR] [B][COLOR=#990000][CL by parents][/COLOR][/B]
[COLOR=royalblue][B]2. Xalaar Xandar Ypsylon [piesek][/B][/COLOR] [B][COLOR=#990000][CL by parents][/COLOR][/B]


[COLOR=black]Jakby nie patrzeć prawdopodobne reproduktory o rodowodzie pasującym właściwie do prawie każdej suki basenji w Polsce oprócz pręgowanych. [/COLOR]

Pozdrawiam[/quote]
Przepraszam ale trzeba robic testy i wtedy jak rodicie oba wolni- nei wzdy jest szczeniak czisty w tom przypadku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanacek']Przepraszam ale trzeba robic testy i wtedy jak rodicie oba wolni- nei wzdy jest szczeniak czisty w tom przypadku[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie masz racji. Żeby napisać "clear by parents" wystarczy by oboje rodzice byli wolni od Zespołu Fanconiego. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Można zrobić test – jak my w przypadku Domino, jednak rezultat „clear by parents” jest dokładnie takim samym rezultatem jak „probaly clear”.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Od dłuższego czasu prowadzę korespondencję z Uniwersytetem w Missouri [w sprawie dość ciekawego, będącego pod pełną kontrolą tegoż Uniwersytetu – eksperymentu] do którego wszyscy wysyłamy próbki do badania na SF, [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy „clear by parents” = „probaly clear” to proszę nazwiska osób które Ci tę sprawę wyjaśnią z przyjemnością :[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC]Dr. Robert Kleta z National Institutes of Health w Stanach,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC]Dr. Gary Johnson z [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC]University[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC] of [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC]Missouri[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC] i[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC]Dr. Elaine Ostrander z National Human Genome Research Institute. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC]Wszyscy trzej naukowcy stworzyli program badania DNA na SF i kontynuują prace nad znalezieniem genu odpowiedzialnego za SF w naszej rasie i u ludzi. Wystarczy wysłac e-maila, na stronie OFA jest pełen adres.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Eras Demi ITC]Pozdrawiam[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...