Jump to content
Dogomania

MONOGRAFIA AKIT polskich


GR

Recommended Posts

Witam!

Wyczytalam, ze Agappe planuje stworzenie bazy danych naszych polskich akit. W związku z tym przypominam (dla tych co zapomnieli) i informuje (tych ktorzy nie wiedza ;)), ze na swojej stronie internetowej ([URL="http://www.dogutti.pl/"]http://www.dogutti.pl[/URL]) juz od jakiegos czasu publikuje [B][SIZE=3][COLOR=Green]monografie akit w Polsce w kontekscie akit na swiecie[/COLOR][/SIZE][/B]! Zaczelam od roku 1990 (czyl od roku pojawienia sie pierwszego przewdstawiciela tej rasy w Polsce). Obecnie dostepna jest historia do 1998 roku, ale caly czas jest uaktualniana. Oprocz samej historii zamieszczam rowniez ciekawostki i publikacje zwiazane z akitami.

[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=Red]Zapraszam serdecznie do przeczytania i sledzenia dalszego rozwoju rasy akity w Polsce (i nie tylko)!

[/COLOR][/SIZE][/B][URL]http://www.dogutti.pl/html/monografia_akit.html[/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

ojoj ja sie zatrzymałam chyba na 1996 roku :oops::oops: ide nadrabiać zaległości:oops:

a z bazy hodowli na razie jest tyle :
[URL="http://www.mokotowplaza.waw.pl/~bpachla/strona2/hodowleakit.xls"]SPIS HODOWLI[/URL]

i uwaga dla osób nie bardzo zaznajomionych z Excelem - po kliknięciu na nazwę hodowli na pierwszej stronie przenosi się automatycznie na karte danej hodowli.. po najechaniu myszką na dany miot pojawia się komentarz z imionami psów z danego miotu i najważniejszymi informacjami o nich (oczywiscie nie jest to pełna lista, ale na razie tyle udało mi się wynaleść)

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale myślę, że o wiele bardziej interesująca byłaby jednak baza akit, a nie hodowli, a robiąc już tę bazę hodowli należałoby jednak podawać informacje w miarę rzetelnie, po sprawdzeniu.
Wiem, że nikt się nie uchroni od błędów coś robiąc, sama wielokrotnie nanosiłam i nanoszę poprawki, czy dodatkowe informacje, ale to dotyczy dawnych czasów, kiedy nie było takiego nośnika informacji jakim obecnie jest internet i w związku z tym zdobywanie informacji bylo o wiele trudniejsze, niż teraz, o czym wie również doskonale Bety, znawca tego problemu.:lol:
Jestem za bazą danych, która będzie kwintesencją mojej monografii, [B]mojego pomysłu[/B], który narodził się parę lat temu.

Link to comment
Share on other sites

a co jest złego w tej bazie hodowli?
GR to może to jest pomysł
"Jestem za bazą danych, która będzie kwintesencją mojej monografii, [B]mojego pomysłu[/B], który narodził się parę lat temu."
to zrób bazę danych opartą na Twojej monografii, Tobie chyba będzie najłatwiej napisać, no i w końcu to Twój pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Każda tego typu praca, jak np. spis hodowli wymaga rzetelnosci i dokładności, a jak jej tego brak to niestety staje się niewiarygodna.
A akitowa baza danych - takie jest założenie w tworzeniu mojej monografii.
Skomasowanie danych, do tego zdjęcia akit, które wzięły udział w hodowli to produkt finalny, ale tego nie da się zrobić w ciągu czterech dni, czy nawet tygodni :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GR']Każda tego typu praca, jak np. spis hodowli wymaga rzetelnosci i dokładności, a jak jej tego brak to niestety staje się niewiarygodna.
A akitowa baza danych - takie jest założenie w tworzeniu mojej monografii.
Skomasowanie danych, do tego zdjęcia akit, które wzięły udział w hodowli to produkt finalny, ale tego nie da się zrobić w ciągu czterech dni, czy nawet tygodni :shake:[/quote]
To znaczy, że Spis Hodowli jest "do bani"? Bo tak to rozumiem... Że niby brakuje mu wiarygodności? Coś się nie zgadza? Jeżeli jest tego Pani pewna, to niech napisze Pani do [B]Agappe [/B]na maila - Ona na pewno poprawi.
Może Pani taką bazę danych, która będzie kwintesencją Pani pomysłu stworzyć - nie sądzę, żeby Spis Hodowli jakoś w tym przeszkadzał :roll:.
I jeszcze co do Spisu - można z jego pomocą zrobić baaardzo wiele rzeczy związanych z akicim światem!
Myślę, że większość osób popiera powstanie Spisu, jak i Monografii. No, chyba, że się mylę....

Link to comment
Share on other sites

ajaj.. na razie baza jest nie skończona.. a jak będę "zamykała" jej tworzenie to znowu wszyscy akiciarze dostaną @, z prośbą o sprawdzenie + ewentualne poprawienie.. pytanie tylko, czy będą współpracować.. ale na razie potrzebny jest punkt odniesienia.. coś trzeba mieć, żeby ludzie potraktowali cie poważnie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GR']Każda tego typu praca, jak np. spis hodowli wymaga rzetelnosci i dokładności, a jak jej tego brak to niestety staje się niewiarygodna.
A akitowa baza danych - takie jest założenie w tworzeniu mojej monografii.
Skomasowanie danych, do tego zdjęcia akit, które wzięły udział w hodowli to produkt finalny, ale tego nie da się zrobić w ciągu czterech dni, czy nawet tygodni :shake:[/quote]


to ja mam pytanie...czy jest coś niewiarygodnego w tym spisie? ja się nie znam, ale też nie do końca rozumiem.

A jest już jakakolwiek akitowa baza danych?

p.s. a monografię akit chyba większość akitomaniaków chociaż raz przeczytała...chciaż czuję pewny niedosyt ostatnich 10 lat :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']p.s. a monografię akit chyba większość akitomaniaków chociaż raz przeczytała...chciaż czuję pewny niedosyt ostatnich 10 lat :)[/quote]

10 lat ? :placz: a już miałam nadzieję, że mam w Pani pilnego czytelnika,

a baza się robi.

Link to comment
Share on other sites

No i chyba wybór słuszny:lol:
A za chwilę moment będzie ciąg dalszy, jak to określił jeden z wieloletnich hodowców akit - "kryminału", mimo, że nie bawię się generalnie w ocenę, ani nie piszę nic na temat problemów zdrowotnych tych akit, a mam już sporą wiedzę na ten temat, ale równocześnie te akity które już odeszły w niebyt, nie traktuję przedmiotowo, one kiedyś żyły, były bardziej lub mniej kochane.
Ta monografia stała się moją pasją, którą zaraziłam już prawie cały swiat, ( oczywiście realny ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GR'].... akity które już odeszły w niebyt, nie traktuję przedmiotowo, one kiedyś żyły, były bardziej lub mniej kochane.
Ta monografia stała się moją pasją, którą zaraziłam już prawie cały swiat, ( oczywiście realny ).[/quote]

Witam!!!
Bardzo się cieszę, że oficjalnie zalinkowałaś GR swoją Monografię.
Jej edukacyjny charakter, oczywiście jak to w życiu bywa, każdy wykorzysta w stopniu różnym:lol: A ile to pracy, by była ona rzetelna i bogata w zdjęcia - wie tylko GR! Myślę, że uzupełnienie historii polskich akit o lata współczesne jest duuużo łatwiejsze niż to, co już zostało zrobione?! Czyż nie? Chyba nikt nie wypomina autorce, że monografia nie sięga na dzień dzisiejszy 2007r. :loveu:

[SIZE=3]A o co chodzi?[/SIZE]

Agappe robi od dawna dobrą robotę ze zbieraniem wyników wystaw. Teraz wzięła się za spis hodowli - fajnie, może z tego wyjdą jakieś ciekawe statystyki;)....
[B]Pozdrowienia!!![/B]
A kryminał;) o "korzonkach" trzeba poczytać parę razy, popatrzeć na zdjęcia....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Witaj Abigail.
mnie też się wydaje, że przeanalizowanie ostatnich lat historii to już żaden problem, ale powoli, powoli. Na razie zakończyłam 1998 rok, co wcale nie oznacza, że rozstałam się z nim definitywnie, ponieważ czekam jeszcze na materiały tam różne.
Doszły do mnie zdjęcia pieska urodzonego w 1984 roku i jego potomstwa, jest to fantastycznie oglądać jak szybko hodowcy zagraniczni przyswajali sobie nowy kierunek rozwoju rasy.
No i biorę się już za 1999 rok, który jest opracowany, ale wymaga jeszcze doszlifowania.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='christoph']Ja tylko w kwestii dodania naszego materiału do MONOGRAFII za rok 2008.
[IMG]http://img368.imageshack.us/img368/5327/champdezc5.jpg[/IMG]


Może się przyda;)

I lecę dalej odtwarzać stronę, bo mi serwer w powietrze wywaliło:mad:[/quote]

[B][SIZE=4]Chris, [COLOR=darkorchid]gratulujemy Wam serdecznie! BRAWO! :multi:[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję CHRIS!:multi::multi::multi:
AMAI jest pierwszą polską akitą z tytułem Championa VDH. Ja z moimi pieskami rozpoczynałam bój o zdobycie championatu Niemiec, ale jakoś nie udawało mi się go zakończyć.
[URL]http://www.dcnh.de/fb_zuchtschau/dcnhchampionliste.php?rasse=AI[/URL]
Oczywiście dodam ten tytuł przy jego imieniu w 1998 roku, ponieważ tam już o nim wspominam.
Wprowadziłam bardzo dużo uzupełnień, szczególnie w 1993 roku monografii i tak zastanawiam się nad 1990 rokiem, czy go bardziej nie uzupełnić, szczególnie jeżeli chodzi o te stare szwedzkie i norweskie rodowody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='christoph']Ja tylko w kwestii dodania naszego materiału do MONOGRAFII za rok 2008.
[IMG]http://img368.imageshack.us/img368/5327/champdezc5.jpg[/IMG]
[/quote]
[COLOR=Red][B]
Gratulacje Chris! [/B][/COLOR]To wspaniale, że AMAI zdobył ten tytuł :-)
Bardzo się cieszę :-) W [B][URL="http://www.akita.pl/wystawy/berlin.htm"]Berlinie'2006[/URL][/B] też powinien dostac CAC od tych chytrusów. Dobrze, że się nie poddałeś :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Agappe']
zobacz czy masz jakieś nowe info, które mogły mi umknąć (zajęłam się fotoblogiem Anatki, który jakoś sporo czasu mi zajmuje:cool3:)[/quote]
Mam, mam. Na razie wysyłam Ci na maila troszkę info. Bo mam tego więcej. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się INU, że tak dokładnie śledzisz moją monografię. Faktycznie, ostatnio dodałam dość dużo nowych informacji do mojej pracy, których nie ma w ogóle w internecie.;)
No i stale dodaję ciekawostki dotyczące początków hodowli akit w Europie, których tak generalnie również nie można napotkać w necie, choćby się stanęło nawet na głowie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...