Jump to content
Dogomania

Czym mam myć brudasa?


Recommended Posts

[B]Blanol [/B]- kup jakiś łagodny szamponik, może być Jean Pierre Hery, może być Iv San Bernard, ewentualnie RING-5 czy KW.
Koniecznie z zaznaczeniem dla szczeniąt - ale uwaga : tak naprawdę nie musisz go kąpać, wystarczy spłukać ciepłą wodą i wytrzeć do sucha. Raz, że włos zacznie ci sie paprać, dwa, że zniknie osłona lipidowa, trzy, uważaj kiedy stosujesz środek na kleszcze, żebyś go nie spłukała (chyba że wytarza się w kupce :evil_lol: lub czymś zdechłym:diabloti:)
Ja Dancerka jeszcze nie kąpałam w szamponie, raz był zmyty cały bo się wybrudził potwornie, Fire był kąpany dwa razy w życiu szamponem.
Możesz zatem Bono spłukać wodą, wytrzeć, a potem ostrożnie wyczesać - ale bardzo starannie. Bono jest w wieku gdzie puch szczenięcy wychodzi - i trzeba mu czasem pomóc, inaczej skóra robi sie sucha, może pojawić się łupież, jest matowa i szorstka sierść.

[B]Wiza[/B] - KAŻDY, powtarzam, KAŻDY pies ma jakieś słabsze strony. Miał je Fox, ma je Fire będzie miał Dancer. Część można maskować, część sie nie uda :razz: - ale za to, dany pies ma inne cechy świetne. Nie istnieje pies absolutnie doskonały- są te mniej lub bardziej doskonałe, i tyle. Nie znam sie na goldenach - ale Kiara z pewnością ma inne, mocne strony. Skup się na nich, je eksponuj - inaczej będziesz tylko widziała jej wady, a to bez najmniejszego sensu. Wogóle za dużo sędziowie i hodowcy skupiają sie na samym wyglądzie - a przecież to zdrowie, charakter i zdolności do pracy powinny się liczyć przy dalszym rozmnażaniu. Tak naprawdę ile szczeniąt z miotu idzie na hodowlę, a ile do domu jako psiak dla rodziny?
Pamiętaj, wygląd to nie wszystko - nawet najpiękniejszy pies, może w potomstwie dać przeciętniaki, a nawet "brzydszy" dać piękne, wyrównane szczenięta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...