Jump to content
Dogomania

karma light po kastracji?


Lara

Recommended Posts

Jak sadzicie? Czy nalezy kastrowanemu labkowi, co z natury rzeczy jest zarlokiem, a po zabiegu jest MEGAzarlokiem, podawac karme light? Niby zywie go karma Royala ta dla labkow ale cos mi sie zdaje, ze .... tyjemy ....

:evil: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinnaś odpowiedzieć sobie na pytanie czy twoj psiak dostaje tyle karmy ile powinien czy tyle ile chce i zjada.

Bo ja też mam sunie po sterylce i ona nie przytyla nawet 1 kg a dostaje karmy tyle ile powinna (choć czasami nieco mniej jak jej mlody zamienia miski). Pewnie czasami ma apetyt na nieco więcej ale nie dostaje właśnie dlatego żeby nie było problemów z otylością. :)

Link to comment
Share on other sites

wiesz co, dla mojego psa jest do nienormalne niestety :( Nigdy tak nie zzeral na spacerach smieci jak teraz ... i nigdy tak nie wlepial we mnie oczu jak ja jadlam jak teraz. Moze to nie jest kwestia tego ze pies jest glodny ale ze zmienil mu sie system wartosci: skoro nie kieruje sie teraz popedem to pewnie zoladkiem ...

Link to comment
Share on other sites

Lara a może tobie było go szkoda po kastracji i go troszkę rozpuściłaś ,np. dałaś coś ze stołu i dlatego tak wlepia w ciebie oczy :o

albo trzeba mu znależć nowy cel w zyciu zamiast popędu np zabawe.

Nasz pies też jest po kastracji to już ze 3 lata i nigdy nie było takiego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Oj, tak ... bylo mi go bardzo szkoda, przez 2 dni po zabiegu chodzil jak zakrecony przez narkoze i przez sam fakt ingerencji, wtedy nic nie jadl i schudl bardzo. Ale juz sobie poradzilismy jakos. Pies dostaje tak jak zwykle 2 razy posilek, ale ciut mniejszy. I nagrodki szkoleniowe pomiedzy posilkami.

Pytalam o karme light bo myslalam ze moze jest taka zasada ze nalezy psiakowi kastrowanemu dawac taka karme. Ale bedzie ok z linia Melona, zblizaja sie wakacje, czas ciaglej zabawy :D

Dzieki wam za pomoc!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...