Jump to content
Dogomania

Czy w obu rasach pojawia się tricolorki?


Cathedral

Recommended Posts

[quote name='Cathedral']Podobają mi się trikolorki - czy w obu rasach pojawia się to umaszczenie?[/quote]

W obu :) są tricolorki. Cardigany sa też pręgowane, rude, śniade, marmurkowe, a tricolory są też ze znaczeniami pręgowanymi. Pembroki chyba tylko rude, śniade i tricolorkowe, tak Justyna???
Cardigany są chyba silniejsze od pembroków, sa jakby ciut większe. Cardigany są starszą rasą. Bardzo wpatrzone we właściela, wierne, mądre, lubią aktywność fizyczną - trzeba je tylko zainteresować czymś (agility, sztuczki, taniec, canicross itp.). Ja jestem zakochana w cardiganach i chociaż znam osobiście pembroki, to nigdy bym nie zamieniła cardigana na pema ;)
Z tą rezerwą do obcych to racja, ale to nie jest jakieś straszne, po prostu musza powąchać, wybadać i się szybko zaprzyjaźniają :) Pembroki faktycznie odejdą nawet od własciciela, by ktoś je posmyrał za uchem :) Cardigan jednak pilnuje swojego pana jak oczka w głowie :)
Pozdrawiam serdecznie i ciesze się, że corgisie stają się tematem rozmów na dogo (i to coraz nowszysch osób).

Link to comment
Share on other sites

Warto dodać, że ten tricolor u cardigana wygląda trochę inaczej niż u pema.
U pembroków jest to zazwyczaj taki czaprakowy, prawdziwe tri zdarzają się bardzo rzadko.

[quote]Cardigany są chyba silniejsze od pembroków, sa jakby ciut większe. Cardigany są starszą rasą. Bardzo wpatrzone we właściela, wierne, mądre, lubią aktywność fizyczną - trzeba je tylko zainteresować czymś (agility, sztuczki, taniec, canicross itp.). Ja jestem zakochana w cardiganach i chociaż znam osobiście pembroki, to nigdy bym nie zamieniła cardigana na pema [/quote]
Bo w sumie spór o to, czy pembroke jest lepszy czy cardigan, to tak samo, jakby się kłócić, czy pierwsza była kura czy też jajko. :)
Mówiąc ogólnie, corgi to są wspaniałe psy, i już. Oddane, kochające, niemalże idealne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...