Jump to content
Dogomania

ARNI Gang Cziki (FCI)


McDzik

Recommended Posts

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zuza i Noddy']Ale mieli zabawę :lol:[/QUOTE]
Oj mieli mieli, więcej takich dni :loveu:

[quote name='C&B']A ja tu przychodzę, bo z tobą fajnie się gada:loveu:
Szczególnie na temat psów:diabloti:[/QUOTE]

A dziękuję, służę uprzejmie :multi:

[quote name='Cavy']Helloł :hand:

[url]http://img19.imageshack.us/img19/33/61010439.jpg[/url]
jakie dwa wariaty kochane :loveu: :evil_lol:

Spotkanko udane widzę, Simba coraz więcej znajomych ma :razz:[/QUOTE]

Dokładnie :loveu: A najlepsze jest to, że mieszkamy z Kisses na tym samym osiedlu, a poznałysmy się dopiero przez dogo :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']To może dziś dowiem się od ciebie czegoś o tybeciakach ?:loveu:[/QUOTE]

W zasadzie to tu na dogo w zakładce tybetów "Spaniele tybetanskie wszem i wobec" zostalo juz naprawde wiele powiedziane :-) Zapraszam do degustacji i rozglądnięcia się po dziale tej rzadkiej, aczkolwiek bardzo niezwykłej rasy... w Polsce urodziło się ich około...140 osobników :lol: (od początku hodowli)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']W zasadzie to tu na dogo w zakładce tybetów "Spaniele tybetanskie wszem i wobec" zostalo juz naprawde wiele powiedziane :-) Zapraszam do degustacji i rozglądnięcia się po dziale tej rzadkiej, aczkolwiek bardzo niezwykłej rasy... w Polsce jest ich około...140 osobników :lol:[/quote]

oj to malutko:placz:
Prawdziwych pekińczyków też wiele nie jest:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']oj to malutko:placz:
Prawdziwych pekińczyków też wiele nie jest:shake:[/QUOTE]

Liczę od początku hodowli (tam edytowałam posta ale mnie wyprzedzilas) zle sie wypowiedzialam. Tych ktore są obecnie w Polsce, mozna zliczyc-garstka.

Niestety prawdziwych, rodowodowych pekinow tez jest niewiele.. slyszalam, ze niegdys to byl zupelnie inny pies, europejczycy zmienili typ - teraz to pies-kaleka, ciężki, bogactwo włosa, zwarta budowa utrudniająca ruch, płaski pysk do granic mozliwosci -przez co problemy z kanalikami i oddychaniem, wypadanie oczu , choroby ukladu oddechowego, oczu... to przykre co zrobiono "dla piękna"..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Liczę od początku hodowli (tam edytowałam posta ale mnie wyprzedzilas) zle sie wypowiedzialam. Tych ktore są obecnie w Polsce, mozna zliczyc-garstka.

Niestety prawdziwych, rodowodowych pekinow tez jest niewiele.. slyszalam, ze niegdys to byl zupelnie inny pies, europejczycy zmienili typ - teraz to pies-kaleka, ciężki, bogactwo włosa, zwarta budowa utrudniająca ruch, płaski pysk do granic mozliwosci -przez co problemy z kanalikami i oddychaniem, wypadanie oczu , choroby ukladu oddechowego, oczu... to przykre co zrobiono "dla piękna"..[/quote]

A weź mi nie mów teraz o tych "idealnych" pekinach:shake:
Płakać się chce
Wygrywają te, które mają najbardziej "słomiasty" włos, najkrótszy pysk( nawet można powiedzieć wklęśnięty) i budowe jak banan:shake:
A kieyś to były naprawdę piękne psy:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']A weź mi nie mów teraz o tych "idealnych" pekinach:shake:
Płakać się chce
Wygrywają te, które mają najbardziej "słomiasty" włos, najkrótszy pysk( nawet można powiedzieć wklęśnięty) i budowe jak banan:shake:
A kieyś to były naprawdę piękne psy:loveu:[/QUOTE]

Kiedyś mnie do nich ciągnęło, ale zostałam przy tybetach, właśnie przez te pare powodów.. Tybety to ""zdrowa" rasa. No i protoplasta pekina :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Kiedyś mnie do nich ciągnęło, ale zostałam przy tybetach, właśnie przez te pare powodów.. Tybety to ""zdrowa" rasa. No i protoplasta pekina :lol:[/quote]

Pekiny kiedyś były bardzo podobne do tybeciaków, może trochę mniejsze i krótsze pyski... Ale porównaj teraz te obie rasy do siebie:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']Pekiny kiedyś były bardzo podobne do tybeciaków, może trochę mniejsze i krótsze pyski... Ale porównaj teraz te obie rasy do siebie:shake:[/QUOTE]

A laicy na wystawach wciąż krzyczą mi za plecami "o, pekińczyk dlugopyski!"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']A laicy na wystawach wciąż krzyczą mi za plecami "o, pekińczyk dlugopyski!"[/quote]

To ty nie wiesz, że to taka rasa jest?:crazyeye::evil_lol:
Nie znasz się, oni są bardziej obcykani:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']To ty nie wiesz, że to taka rasa jest?:crazyeye::evil_lol:
Nie znasz się, oni są bardziej obcykani:evil_lol:[/QUOTE]

No to przepłaciłam za Arniego, a myślałam, że kupuje span iela tybetanskiego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']No to przepłaciłam za Arniego, a myślałam, że kupuje span iela tybetanskiego :evil_lol:[/quote]

Oj, przepłaciłaś:shake: Wciskali ci kity, że spaniel, a to Pekińczyk odmiana długoryjkowa xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']Oj, przepłaciłaś:shake: Wciskali ci kity, że spaniel, a to Pekińczyk odmiana długoryjkowa xD[/QUOTE]

jeszcze słyszałam:
- pekińczyk podchalański
- pekińczyk amerykański

:-( to ja juz nie wiem co ja kupiłam :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']jeszcze słyszałam:
- pekińczyk podchalański
- pekińczyk amerykański

:-( to ja juz nie wiem co ja kupiłam :placz:[/quote]

Jak to nie wiesz?
Mixa pekińczyka długoryjkowego z pochalańskim , amerykańskim i normalnym:diabloti: I wyszedł jak tybeciak:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']Jak to nie wiesz?
Mixa pekińczyka długoryjkowego z pochalańskim , amerykańskim i normalnym:diabloti: I wyszedł jak tybeciak:evil_lol:[/QUOTE]

A rodowód drukowany w domu zwykłą drukarką, troche bajeru z photoshopa i mam :-( dałam się oszukać :-(


edit:
a tak moj prawie-pekin śpi po calym dniu :
[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/3149/eeeeeeeeaxz.jpg[/IMG]
..ależ go Simbek wymęczył ! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B'][url]http://img10.imageshack.us/img10/3149/eeeeeeeeaxz.jpg[/url]
Arni
[url]http://images47.fotosik.pl/157/ba95417a6e7e4a65med.jpg[/url]
Czika
:diabloti::diabloti::diabloti:
Masz pekina i tyle xD[/QUOTE]

Dobre :crazyeye: haha :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']Moja też uwielbia pokazywać swoje wdzięki :diabloti:
Ale twój pewnie nie chrapie:evil_lol:[/QUOTE]

No nie, nie chrapie :lol: a czika chrapie? :lol: no to dlatego mam pseudo-pekina :lol: moj nie chrapie :lol: prawdziwy pekin tak :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']No nie, nie chrapie :lol: a czika chrapie? :lol: no to dlatego mam pseudo-pekina :lol: moj nie chrapie :lol: prawdziwy pekin tak :lol:[/quote]

Pekiny chrapią przez te mordy:evil_lol:
Jakbyś miała prawdziwgo pekina, a nie długoryja to byś poczuła co to znaczy mieć pekińczyka:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']Pekiny chrapią przez te mordy:evil_lol:
Jakbyś miała prawdziwgo pekina, a nie długoryja to byś poczuła co to znaczy mieć pekińczyka:diabloti:[/QUOTE]

I to jest wlasnie komfort z posiadania dlugoryja :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...