Jump to content
Dogomania

Badania


Baziuta

Recommended Posts

W Polsce nie ma takiego obowiazku jednak moim zdaniem warto takie badanie wykonać . Akira ma już wykonane badanie na dysplazję - wynik A - czyli wolna od dysplazji . kiedy wybieralam samca do krycia poprosilam zeby tez wykonali takie badanie . Wynik A , wiec szczenięta są bezpieczne . Badanie jest ważne przez cale zycie psa . Poprzedni partnerzy Akiry takze wynik A . Warto to zrobić bo można w ten sposób wykluczyć u potomstwa sklonnośc do dysplazji . co do badań oczu takze nie ma wymogu , ale nawet jeśli się chce takie badanie wykonać niestety nie wszedzie można . W zeszłym roku u nas w Poznaniu jeszcze nie było możliwosci . W Czechach bardziej restrykcyjnie podchodzi sie do tego zagadnienia . Chcieliśmy Akirę pokryć w Czechach wybranym samcem , ale okazalo się ,ze nie moze bo nie ma aktualnych badań wzoku . Z tego co wiem wykonuje się je tylko w jednej klinice i wszyscy chcąc nie chcac muszą odbyć pielgrzymkę co roku .
A u nas pod znakiem zapytania stoi wyjazd do Leszna bo dzisiaj mialam stawiane bańki i w sobotę mają być następne . Jestem ciągle na antybiotyku a poprawy za bardzo nie widać . Aga a jak tam u Ciebie ?

Link to comment
Share on other sites

No niestety Polski ZK nie wymaga jeszcze zadnych badan u TT,wiec i nikt z hodowcow wcale nie musi ich robic.Wydaje mi sie jednak,ze mowiac o dobrym hodowcy,mozemy sie spodziewac,ze zrobi te badania na wlasna reke....bo to w sumie glownie w jego intersie i w interesie jego hodowli.Poza tym tak jak juz zostalo to tutaj wspomnianie inne kraje juz dawno maja obowiazek badan,i nie chodzi tu o kaprys a o ulepszenie populacji i wyeliminowanie chorych genetycznie osobnikow.Chcac wiec sprzedac szczenie za granice lub starajac sie o krycie istanieja raczej male szanse gdy tych badan nie mamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...