Jump to content
Dogomania

Czy wszystkie bolończyki tak się kołtunią?


Kiłi
 Share

Recommended Posts

Ja mam pytanko, czy wszystkie bolończyki tak się kołtunią, czy tylko mój z racji, że jest skundlony?;)

Tops kiedyś wyglądał tak:
[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/6199/topsrp6.jpg[/IMG]
Z zalecenia weterynarza, został obcięty. Miał już takie kołtuny, mimo iż był czesany codziennie, pewnie bo jeziornej wodzie.

Link to comment
Share on other sites

Moja Luka się zaczyna kołtunić gdzieś po 2-2,5 tygodnia zupełnego nie czesania (jak ma długie kłaczki), a po ok. 4 tygodniach jak jest obcięta. Ale nawet wtedy kołtunki nie są wielkie i dają się rozczesać szczotką.

Kiłłi - mi się wydaje, ze to wbrew pozorom może być skutek codziennego czesania. ;-) Rozczesana sierść bolończyka robi się "pudlowa" - bardzo puchata. I z moich obserwacji Luki wynika, że taka sierściucha szybciej się plącze, kołtuni... Jak bolończyk nie jest tak często czesany, sierść układa się w kędziorki. Zresztą zobrazuję. ;-)
Lukrowata zaraz po szczotkowaniu:
[img]http://www.lukrowi.pl/galeria/_img/6461.jpg[/img]

[img]http://www.lukrowi.pl/galeria/_img/6462.jpg[/img]

Lukrowata nie szczotkowana:
[img]http://img118.imageshack.us/img118/3630/7166gu9.jpg[/img]

Dlatego zawsze po szczotkowaniu kąpię Lukę, bo jak zostawiam ją taką puchatą, po 2-3 dniach pies jest znowu do szczotkowania... :roll:

Tak wygląda obcięta i nie szczotkowana od prawie miesiąca:
[img]http://img118.imageshack.us/img118/4918/beztytu322u16ka9.jpg[/img]

[img]http://img118.imageshack.us/img118/6881/beztytu322u1fggw9.jpg[/img]

Kiłłi - na Twojej fotce nie bardzo coś widać, ale Twój Tops ma chyba bardziej "maltańczykowatą" sierściuchę na moje oko... To jest też ciut inaczej, bo maltany mają inną sierść od bolończyków... Może masz jakieś zdjęcie, gdzie lepiej psinkę widać?? Bo dużo zależy od samej struktury sierści - moja Luka ma np. dobrą strukturę, z jej włosków bardzo szybko brud spada (bo nie jestem też zwolenniczką częstych kąpieli, np. ostatnio kąpałam ją jakieś 3-4 tyg. temu - sierść ma wtedy okazję, żeby się "po psiemu" natłuścić, lepiej chroni od zimna, deszczu, i również od upału, rzadziej się kołtuni, mniej brudzi).

Link to comment
Share on other sites

Gosia_i_Luka dziękuje za odpowiedź;) .
Tops teraz wygląda tak:
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/5310/img3893lt8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img404.imageshack.us/img404/4995/img3280th2.jpg[/IMG]


hmmm...na tych zdjęciach nie za bardzo widać jaką ma sierść...Tops ma sierść karbowaną, miejscami kręconą, tylko gdy go się wyczesze - prostą.
Z tym czesaniem i potem kąpaniem to dobry sposób, spróbuje. Tops jest chyba troche większy od rasowych bolończyków i jakby dłuższy, dość skundlony, więc myślałam, że to dlatego tak się kołtuni - jakaś wada genetyczna czy cuś. Nie będe go już czesać codziennie i zobacze jak to wyjdzie. Mam jeszcze pytanie :
-Fryzjerka, która pierwszy raz Topsa obstrzygła, zaleciła do czesania szczotke podobną do metalowego zgrzebła, z racji, że strzygła Topsa beznadziejnie, już nie będe pisać dlaczego, nie jestem pewna czy na taką szczotką bolonki można czesać.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam od 5 lat dla Luki jedną szczotkę z [URL="http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_4856.jpg"]takimi[/URL] drucikami, tyle że moja jest ciut inna, obudowę ma drewnianą. No, ale druciki takie same. ;-)

ps. własnie zajrzałam na Twoją galerię i bardzo spodobało mi się to zdjęcie:
[IMG]http://img250.imageshack.us/img250/3991/img9453ds6.jpg[/IMG]
po pierwsze dlatego, że biała uwielbia spać identycznie jak Tops, a po drugie - też mam ozdobną, ale pustą w środku ramę na ścianie, co wprawia wszystkich zawsze w wielkie zdziwienie. :p I nie zliczę ilu już gości podchodziło, żeby się tam przejrzeć, bo myśleli, że to lustro.:eviltong:

ps. nie dalej jak wczoraj podeszła do mnie dziewczyna na ulicy i zaczęła wychwalać Luki fryzurkę pytając o fryzjera, do którego chodzimy (a strzygę sama ;) ), wspominała też, że ma takiego samego pieska, ale beznadziejną fryzjerkę. Widzę, Kiłłi, żeś z Gdańska - może to Ty byłaś, co??:p ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia_i_Luka']Ja mam od 5 lat dla Luki jedną szczotkę z [URL="http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_4856.jpg"]takimi[/URL] drucikami, tyle że moja jest ciut inna, obudowę ma drewnianą. No, ale druciki takie same. ;-)

ps. własnie zajrzałam na Twoją galerię i bardzo spodobało mi się to zdjęcie:

po pierwsze dlatego, że biała uwielbia spać identycznie jak Tops, a po drugie - też mam ozdobną, ale pustą w środku ramę na ścianie, co wprawia wszystkich zawsze w wielkie zdziwienie. :p I nie zliczę ilu już gości podchodziło, żeby się tam przejrzeć, bo myśleli, że to lustro.:eviltong:

ps. nie dalej jak wczoraj podeszła do mnie dziewczyna na ulicy i zaczęła wychwalać Luki fryzurkę pytając o fryzjera, do którego chodzimy (a strzygę sama ;) ), wspominała też, że ma takiego samego pieska, ale beznadziejną fryzjerkę. [COLOR=magenta]Widzę, Kiłłi, żeś z Gdańska - może to Ty byłaś, co??[/COLOR]:p ;)[/quote]
Mam prawie taką samą szczotke:lol:
Zdjęcie robione było u mojej siostry w domu, pierwszy raz jak ludzie przychodzili, to też się dziwili:evil_lol: Też lubie to zdjęcie, po części dlatego, że były to pierwsze chwile, w których Tops zaczął się przekonywać do Magnusa. Wcześniej ani myślał przy nim stać, a co dopiero spać. A Maniek specjalnie przy nim taki delikatny się robił:roll:
Topsa też same z siostrą strzygłyśmy, teraz staram się mu zapuścić włosy:razz: .

[COLOR=magenta]Niestety to nie byłam ja;) [/COLOR]
[COLOR=#ff00ff][/COLOR]
[COLOR=black]Mizianko dla pięknej Luki:loveu: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...