Jump to content
Dogomania

Karma dla alergikow na drob, wolowe..


Charly

Recommended Posts

Gdzie mozna dostac karmę Karmavit lub California natural ( to zdaje sie jest jedno i to samo tyle ze Karmavit produkowana jest w Europie (?)

moj pies ma alergie na wszystkie mozliwe karmy. Przeslismy na Barf i wyemilinowalismy kurczaka i wolowine jako zrodlo aleri. Było ok.Niestety od kilku dni alergicznie dziala takze indyk. pies od kilku dni trzepie znow uszami, gryzie łapy, w nocy chodzi po mieszkaniu, drapie sie non stop i lize sie po calym ciele... kaczki bardzo nie lubi. samych ryb tez nie.

Po RC dla alergikow pies mial krew w kale, rozwolnienie itd.

wiec poczytałam o karmach powyzej ( wszystkie inne dla alergikow, ktore ja znalazlam maja oprocz jagniecia i ryzu lub kaczki jakies tluszcze z kury, pszenice, drozdze (np. bento kronen- a moze te drozdze nie zaszkodza?)

najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, ze pies po karmie schroniskowej ( tzn. to co wydalał w pierwszy dzien) mial swietne kupy. Co prawda duze (nieporownywalnie do BARFu) ale stałe i o normalnym kolorze ...hm.. Nie drapał sie (tzn. po usunieciu robali wcale, nie lizal. Zaczal dopiero kilka tygodni po karmieniu RC)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Monyka'][B]Charly[/B] a próbowałaś Hill's Prescription Diet Canine D/D?

U mojego alergika ta karma sprawdziła się świetnie :)

A ten RC dla alergików to był Hypoallergenic, Sensitivity Control czy Skin Support?[/quote]

Z tego co pamiętam dd jest z kaczki.

Californi w Polsce (jest solid gold w jednym sklepie ale cena jest powalająca) nie ma ale może Taste of the wild z ryby byłby ok? Są też w wersji z bizona oraz z kaczki i przep[I]iórki.

edit: totw z kaczki ma także indyka więc odpada,
w wersji z bizona jest mączka z kurczaka, w rybie kurczaka niet.
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Z tego co pamiętam dd jest z kaczki.
[/quote]

Są 3 wersje : z łososiem, jajkiem [B]lub[/B] kaczką.

Moja sucz po TOTW z rybą robiła duże kupy i dostała łupieżu, mimo że na początku wszystko wydawało się ok. Jak się okazało ziemniaki jej również nie sprzyjały.

Link to comment
Share on other sites

Hills DD kosztuje 225 zl za 14 kg.
Ma niestety oprocz ryzu i kaczki, czy ryzu i ryby tłuszcz zwierzecy blizej nie okreslonego pochodzenia...(czyli podroby z pewnoscia)

Wole nie ryzykowac, bo to droga karma i nawet mniejsze opakowanie to spory wydatek, jesli bedzie uczulał.

California bedzie cenowo pewnie taka sama, ale bez jakichkolwiech dodatkow zwierzeczych oprocz wlasnie jagnieciny.


Edit: nie ma tej karmy za polskim rynku:(

Link to comment
Share on other sites

tu dla info co poczytalam na stronie powyzszej karmy

(numery telefonow dystrubutora w Polsce nie dzialaja)

[CENTER][IMG]http://www.psy.info.pl/skl/krakow/profi/NPP_www/Images_NPP/california_zakaz.JPG[/IMG]

[URL]http://www.psy.info.pl/skl/krakow/profi/NPP_www/Index_NPP.html[/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

jedyna opcja ktora zostaje to albo Benta Kronen ( jedyny minus to drozdze) albo TOTW z rybą. No i jeszcze Eagle Pack- ale ta cena 15 kg za 257, 50.....no i to jest krolik. karma eliminacyja, hypoalergiczna. czy krolik naprawde jest dobry dla alergikow czy tylko morska ryba i dzik..?
Teraz musze wykombinowac probki

Link to comment
Share on other sites

i tak jej tu nie ma, wiec sobie podarowalam. teraz maly dostal jedyne co bylo dostepne u nas w zoologicznym. Z Bosha z ryba ( oczywiscie tlusz kurczaka w srodku:roll:) i postaram sie kupic gdzies jakis kg czy 2 tego TOTW z rybą...no i dalej mysle nad tym Eagle pack. tylko nie wiem czy krolik to dobrze czy nie..

a oto jej sklad:

ususzone mięso z królika, ziemniaki, olej słonecznikowy, olej rybny, witaminy, składniki mineralne, tauryna, aloes, wyciąg z rozmarynu
bez dodatku barwników, aromatów i konserwantów sztucznych .

Produkt konserwowany naturalnie wyciągiem z rozmarynu i witaminą E


teraz widze,ze jest tez z miesem z jelenia. ale nadal nei wiem czy dla alergikow nie lepsza jest ryba....

Link to comment
Share on other sites

[B]Charly [/B]nasze psy mają taki sam problem ;) pies jest uczulony na białko zwierzęce (kurczak, indyk, wołowina, wieprzowina). Karmiłam go Acaną z łososiem przez jakiś czas i było wszystko w porządku. Teraz przeszłam na Diamond Naturals (ma w składzie tłuszcz drobiowy, ale on nie uczula).

Link to comment
Share on other sites

o:) zaraz sprawdze

ja jestem naprawde juz u kresu sił:( Tzn nie ja tylko mały.

uszami trzepal wczoraj jak oszalały. dzis nie, bo jezcze nic nie dostal, po tym jak wczoraj zobaczyłam jak zawziecie lize odbyt. Dwie nabrzmiale buły z dziura w srodku. kremowalam specjalnym kremem (ktory wet polecil na rany poschroniskowe) i dzis jest duzo lepiej.

najgorszy jest ten niepokoj psa (szczegolnei w nocy) przy ataku alergi. wystraszony chodzi po mieszkaniu. szuka mysiej dziury i okropnie sie czuje

do 15 nic nie dostal. bo ja szukalam w zoologicznych cos co mu moge dac. ostatecznie najlepsze na razie jest ten Bosh. Ale nie podoba mi sie ten sklad.

Tak ta Ekclusion to jakas wloska karma. wyglada niezle

teraz po tym Boshu jest cisza....czekam...okropnosc

Link to comment
Share on other sites

U mojego alergia pojawiła się nagle w zeszłym roku (miał 5 lat). Weci dochodzili do tego co to może być przez pół roku... I nie doszli, sama zaczęłam psu gotować i eliminować niektóre składniki.
Też bałam się tłuszczy drobiowych/zwierzęcych w karmach (w Acanie go nie ma). Z Diamonda przesłali mi próbki i żadnej najmniejszej zmiany alergicznej (miał na brzuchu).

Link to comment
Share on other sites

no. u malego mu non stop oprozniali gruczoly. ale tam nic nie bylo. wymazy z uszu. nic. w koncu wet. zasugerowala alergie i RC. dostal i mial krew w kupie- nie mowiac o tym, ze nie chce jej zrec, a ja osobiscie RC nie lubie;)

DN wyglada fajnie (cenowo tez) tylko jest jajko kurze. maly ma alergie na jaja tez...Musialabym poprobowac, ale jak tak bede probowac, to go zajade...

mysle nad tym TOTW i tym Eagle Pack. choc ta cena raczej nie wchodzi w gre. Z drugiej strony nie bede musiala łazic non stop do weta.

eagle pack wychodzilby na mojego malego ok. 60 zl miesiecznie. jesli odlicze koszty weterynarza to to byloby calkiem ok. ale wlasnie..jesli:)

wie ktos czy jelen lub krolik i ziemniaki sa generalnie ok dla alergikow czy lepiej ryby i ryz?

wiem ze to zalezy od psa, ale pytam ogolnie. a potem wyprobuje po prostu i tyle

Link to comment
Share on other sites

dzieki. ja wszystkie te propozycje zaraz sprawdzam:lol:

tylko wlasnie nei wiem czy jelen/krolik sa lepsze czy ryba:roll:

nie znalazlam jelenia ale za to rybe z ryzem. pisze ze sklad oprocz tego "glownego" komponentu ten sam. czyli maczka kukurydziana, jajko, drozdze. Na tym to Filip pofrunie jak baba jaga na miotle.

kukurydza go wymiecie...Dostal kiedys w ramach eliminacji kukurydze....biedny Filip- nigdy wiecej. A po jajku to odjazd prawie jak po wolowinie..

to musi byc cos calkiem czystego. takie wlasnie jakl...ekclusive;)

no lub ten TOTW

no to w sumie juz wiem

Link to comment
Share on other sites

o widzisz. dziekuje bardzo. mam tylko jeszcze jedno zastrzezenie do TOTW. ryba jest wedzona...A przeciez nie powinny dostawac zwierzaki wedzonego, bo to szkodliwe...Tak czytalam. czy nie?


Wiem ze to wszystko smiesznie brzmi, ale moj mały choruje z przerwami juz od 6 miesiecy (tzn. odkad go mam) i jest okropnie wrazliwy

Najgorzej było z RC i podobnymi karmami- wymioty, trzesawki, biegunki...Olbrzymi apetyt. olbrzymie kupy kilka razy na dzien

Gotowane- obojetnie co- krew z tyłka i wymioty

BARF- oprocz kury i wola wszystko super. Malenkie kupy raz, dwa na dzien. Ale teraz i kaczka i indyk dolaczyly do nietrawionych pokarmow. Dziczyzny u nas nie dostane. TZ na sam widok ryby, nie mowiac o zapachu wymiotuje, wiec surowa ryba non stop odpada.. i tak wyladawalam znow przy suchym;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...