Jump to content
Dogomania

Gdzie w Wawie szkolic molosa?


Rocki

Recommended Posts

Na szkoleniach warszawskiego oddziału Związku Kynologicznego, co najmniej jedna instruktorka i jedna asystentka hodują boksery, a pozorant - Cane Corso.

Co do wieku to bardzo zależy od psa i jego socjalizacji. W Związku, do przedszkola przyjmowane są psy od skończenia kwarantanny (3 miesiące), a na kurs PT - od 6 miesięcy, co nie znaczy, że każdy 6 miesięczny pies jest gotowy na takie szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

Są różne rasy-jedne szybciej dojrzewają np ON-ki a inne psiska w wieku 6 miesięcy-np moloski-to kompletne ciaptaki :D

I z takimi ciapkami trzeba pracować innaczej-co nie zwalnie oczywiście z pracy w ogóle :wink:

Rocki-jeżeli chcesz mieć dobrze wychowanego moloska,nie znudzonego szkoleniem-skontaktuj się na molosach z Kamillą- super boxer :D

Ona powinna doradzić i pokierować-ma dobrą rękę do psów :D

Link to comment
Share on other sites

Sylwia a jaki nic ma Kamila? Super boxer? nikogo takiego tam nie znalazlem :roll: Kamilli zreszta tez nie :roll: ani Kamili :roll:

Flaire a w jaki sposob trafic na te osoby? Na jakiej zasadzie sa tam zapisy?Zapisuje sie do konkretnych osob/treserow?

Dziekoweczka :D

Link to comment
Share on other sites

Flaire a w jaki sposob trafic na te osoby? Na jakiej zasadzie sa tam zapisy?Zapisuje sie do konkretnych osob/treserow?
Rocki, w Związku pani Kamila (nie wiem, czy ta sama, o której pisze Sylwia :D ) prowadziła ostatnio chyba przedszkolaków, ale nie jestem pewna. A pani Kasia asystowała, ale chyba przy zaawansowanej grupie. Może Mokka tu zajrzy, to mnie poprawi, bo ona teraz uczęszcza (ja niańczę szczeniaki), to jest na bierząco.

A jeśli chodzi o zapisy, to idziesz pierwszego dnia, jest ogromny tłum i wielki bałagan i bardzo dużo psów, no i mówisz, że chciałbyś u pani Kamili. Założywszy, że będzie prowadzić odpowiedznią dla Ciebie grupę, na pewno Cię do niej przydzielą. Ale następne związkowe zajęcia zaczynają się dopiero we wrześniu.

Jeszcze przypomniała mi się jedna istotna dla Ciebie sprawa. Pan Marcin, nasz związkowy pozorant, właśnie niedawno chyba założył prywatną szkołę dla psów. Mogę się dowiedzieć o kontakt, jeśli chcesz. Człowiek jest super, ogromne doświadczenie, doskonałe podejście do psów, a hoduje Cane Corso.

Link to comment
Share on other sites

Flaire a w jaki sposob trafic na te osoby? Na jakiej zasadzie sa tam zapisy?Zapisuje sie do konkretnych osob/treserow?
Rocki, w Związku pani Kamila, co to boksery hodouje (nie wiem, czy ta sama, o której pisze Sylwia :D ), prowadziła ostatnio chyba przedszkolaków, ale nie jestem pewna. A pani Kasia asystowała, ale chyba przy zaawansowanej grupie. Może Mokka tu zajrzy, to mnie poprawi, bo ona teraz uczęszcza (ja niańczę szczeniaki), to jest na bierząco.

A jeśli chodzi o zapisy, to idziesz pierwszego dnia, jest ogromny tłum i wielki bałagan i bardzo dużo psów, no i mówisz, że chciałbyś u pani Kamili. Założywszy, że będzie prowadzić odpowiedznią dla Ciebie grupę, na pewno Cię do niej przydzielą. Ale następne związkowe zajęcia zaczynają się dopiero we wrześniu.

Jeszcze przypomniała mi się jedna istotna dla Ciebie sprawa. Pan Marcin, nasz związkowy pozorant, właśnie niedawno chyba założył prywatną szkołę dla psów. Mogę się dowiedzieć o kontakt, jeśli chcesz. Człowiek jest super, ogromne doświadczenie, doskonałe podejście do psów, a hoduje Cane Corso.

Link to comment
Share on other sites

Rocki, w Związku pani Kamila (nie wiem, czy ta sama, o której pisze Sylwia :D ) prowadziła ostatnio chyba przedszkolaków, ale nie jestem pewna.

Flaire, dobrze myślisz, ta sama. Kamila oprócz tego, że szkoli, ma również hodowle bokserów - mój najmłodszy potwór od niej pochodzi :D Więc jest jak najbardziej kompetentna osobą do szkolenia molosów, ale i psów w ogóle :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego wynika, że pani Kamila ponieważ ma hodowlę bokserów to jak najbardziej powinna szkolić psy :lol:

adda z tego wynika że ma doświadczenie w postępowaniu z psami z tej grupy, zna ich "charakterne" predyspozycje do czynności wszelakich, a doświadczenie takie zdobyła min. hodując boksery.

I tak jak napisała Sylwia, w szkoleniu swoich molosów ma b. ciekawe osiągnięcia - więc wg. mnie jest osobą, szkoleniowcem jak najbardziej godnym polecenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...