Jump to content
Dogomania

Czy maltańczyk odpowiada tym wymaganiom?


*Iza*

Recommended Posts

Witam Was Serdecznie!

Mam wielki problem z wyborem rasy dla siebie , dlatego chciałabym prosić was o radę. Czy maltańczyk odpowiada tym wymaganiom:
1)pies przyjazny i tolerancyjny w stosunku do małych dzieci
2)tolerancyjny w stusunku do innych psów
3)dość łatwy w prowadzeniu
4)aktywny,ale bez przesady
5)dość tani w utrzymaniu
6)w miare orginalny
7)w pewnym stopniu nieufny
8 )zakup nie przekraczający 2000 zł
9)mocno przywiązany do właściciela(to chyba każda rasa:evil_lol: ),ale swobodnie pozostający w domu sam przez 5-6 godzin dziennie

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Postaram się odpowiedzieć, ale to tak z mojego doświadczenia.

[COLOR=Red] 1)pies przyjazny i tolerancyjny w stosunku do małych dzieci[/COLOR]
[COLOR=Black]Tak. Mam 3-letniego siostrzeńca, obie białe go uwielbiają.[/COLOR]
[COLOR=Red] 2)tolerancyjny w stosunku do innych psów[/COLOR]
[COLOR=Black]Tak. Jedna moja jest bardziej skora do zabawy z obcymi psami, druga mniej, ale obie tolerują psy obce. Zdominowały mojego najstarszego spaniela.[/COLOR]
[COLOR=Red] 3)dość łatwy w prowadzeniu[/COLOR]
[COLOR=Black]Na smyczy, to tak? :evil_lol: Żartuję :lol: Maltańczyki to bardzo inteligentne psy, podatne na szkolenie, szybko się uczą. [/COLOR]
[COLOR=Red] 4)aktywny,ale bez przesady[/COLOR]
Dokładnie tak! Jako szczeniaki są bardzo aktywne, z czasem sie wyciszają.
[COLOR=Red] 5)dość tani w utrzymaniu
[COLOR=Black]Niezbyt. Jeśli masz yorka (tak wnioskuję po avatarze), to będziesz znalała koszty.[/COLOR]
[/COLOR][COLOR=Red] 6)w miare orginalny
[COLOR=Black]Jak najbardziej!!![/COLOR]
7)w pewnym stopniu nieufny
[COLOR=Black]Moim zdaniem tak, w stosunku do obcych ludzi. Ale jak tylko "człowiek się im przedstawi" :lol: wszystko jest ok, moja młodsza potrafi zalizać na śmierć, a starsza trzyma nieco dystans, tzn. nie jest wylewna w stosunku do obcych.[/COLOR]
8 )zakup nie przekraczający 2000 zł
[COLOR=Black]Raczej nie ma na co liczyć. Ceny maltańczyków poszły w górę. [/COLOR]
9)mocno przywiązany do właściciela(to chyba każda rasa:evil_lol: ),ale swobodnie pozostający w domu sam przez 5-6 godzin dziennie
[COLOR=Black]Tak! Moje czasem są same 7 godzin i jest ok.[/COLOR]
[/COLOR]

Bardzo podoba mi sie twój test, rozsądne podejście do wyboru i zakupu psa :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockerek']Postaram się odpowiedzieć, ale to tak z mojego doświadczenia.

[COLOR=red]1)pies przyjazny i tolerancyjny w stosunku do małych dzieci[/COLOR]
[COLOR=black]Tak. Mam 3-letniego siostrzeńca, obie białe go uwielbiają.[/COLOR]
[COLOR=red]2)tolerancyjny w stosunku do innych psów[/COLOR]
[COLOR=black]Tak. Jedna moja jest bardziej skora do zabawy z obcymi psami, druga mniej, ale obie tolerują psy obce. Zdominowały mojego najstarszego spaniela.[/COLOR]
[COLOR=red]3)dość łatwy w prowadzeniu[/COLOR]
[COLOR=black]Na smyczy, to tak? :evil_lol: Żartuję :lol: Maltańczyki to bardzo inteligentne psy, podatne na szkolenie, szybko się uczą. [/COLOR]
[COLOR=red]4)aktywny,ale bez przesady[/COLOR]
Dokładnie tak! Jako szczeniaki są bardzo aktywne, z czasem sie wyciszają.
[COLOR=red]5)dość tani w utrzymaniu[/COLOR]
[COLOR=red][COLOR=black]Niezbyt. Jeśli masz yorka (tak wnioskuję po avatarze), to będziesz znalała koszty.[/COLOR]
[/COLOR][COLOR=red]6)w miare orginalny[/COLOR]
[COLOR=red][COLOR=black]Jak najbardziej!!![/COLOR]
7)w pewnym stopniu nieufny
[COLOR=black]Moim zdaniem tak, w stosunku do obcych ludzi. Ale jak tylko "człowiek się im przedstawi" :lol: wszystko jest ok, moja młodsza potrafi zalizać na śmierć, a starsza trzyma nieco dystans, tzn. nie jest wylewna w stosunku do obcych.[/COLOR]
8 )zakup nie przekraczający 2000 zł
[COLOR=black]Raczej nie ma na co liczyć. Ceny maltańczyków poszły w górę. [/COLOR]
9)mocno przywiązany do właściciela(to chyba każda rasa:evil_lol: ),ale swobodnie pozostający w domu sam przez 5-6 godzin dziennie
[COLOR=black]Tak! Moje czasem są same 7 godzin i jest ok.[/COLOR]
[/COLOR]

Bardzo podoba mi sie twój test, rozsądne podejście do wyboru i zakupu psa :multi:[/quote]

Dziękuje Ci za odpowiedzi Cockerek :lol: . Yorka w domu nie mam , planowałam go przez długi czas , ale dogomaniaczki powiedziały ,że to pies nie dla mnie - za mały i za kruchy. Ktoś polecił Maltańczyka, a ponieważ chciałabym pieska długowłosego i raczej małego , pytam się właścicieli tych ślicznych piesków.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

1)pies przyjazny i tolerancyjny w stosunku do małych dzieci
tak
2)tolerancyjny w stusunku do innych psów
tak
3)dość łatwy w prowadzeniu
tak
4)aktywny,ale bez przesady
tak
5)dość tani w utrzymaniu
zależy
6)w miare orginalny
tak
7)w pewnym stopniu nieufny
zależy
8 )zakup nie przekraczający 2000 zł
zależy
9)mocno przywiązany do właściciela(to chyba każda rasa:evil_lol: ),ale swobodnie pozostający w domu sam przez 5-6 godzin dziennie
tak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...