Jump to content
Dogomania

Sedziowanie na wystawach (+17-18.06.06 Szczecin)


Białe Szczęście

Recommended Posts

Kto jedzie? Podobno mam konkurencję w puppies w postaci Catonium. Jest zgłoszonych kilka podhalanów. Jak będzie taka pogoda jak wczoraj, to nasze psy odjadą, bo przed nami na ring ma wejść ponad 70 sztuk :shake:

Już sprawdziłam. Będzie Catonium i Filos. A Wy co się obijacie?
Wiem, ze Kinga ma kawał drogi np., i ogólnie konic Polski to jest, ale moze macie poprostu fefra ?? hehe ;-p

CO ZE STRONKĄ??

Link to comment
Share on other sites

Do Szczecina?:crazyeye:
A Po co i do kogo? Magda jakby jeszcze dali sęsownego sędziego to może bym się zdecydowała na prawie 700 w jedną stronę,ale tak zaraz zerknę co zgłoszone to byćmoże z góry powiem kto wygra:cool1: .Wiesz nasi sędziowie są ostattnio tacy "przewidywalni" i niestety niewiele ma to wspólnego z jakościa psów.
Kto będzie w Krakowie oprócz mnieoczywiście?!
Doskonały przykład tego o czym mówię miałam wczoraj w Lublinie jak rasę wygrała w podhaLANACH SUKA WYGLĄDAJĄCA JAK KRZYŻÓWKA GOLDENA Z KÓWASZEM., która na dodwtek miała przebudowany zad znaczną nadwagę i ruszała sie jak ostatnia łamaga,a w ringu nie stała spokojnie pięciu minut.Zresztą wszyscy wystawiający na tym ringu zeszli zdegustowani nawet ci co wygrali bo często sami twierdzili że nie słusznie.
Za to kluchę oceniało dwóch sędziów na klubie kto inny i na krajówce kto inny i mimo niewielkich zastrzeżeń (no w końcu to ma tylko 10 mies.) efekt to [B][COLOR=#ff0000]MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU 2006 +BOB i ZW.MŁ.+BOB.:multi: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]aLE PRZYNAJNMIEJ OBOJE SĘDZIOWIE ZNALI WZORCE RAS KTÓRE SĘDZIOWALI ORAZ ICH TEMPERAMENT I NIE PISALI BZDUR!!!![/COLOR][/B]

[B]dANUTKA [/B]
takie coś jest zawsze szokiem. Ja również proponowałam adopcję bo zapytali o szczeni alestwierdzili że nie więc trudno nic na siłe.
Psica była zabezpieczona przed klaszczami miesiąc temu frontlainem więc teoretycznie takie cos nie miało prawa się stać a jednak.

Dorinia
Niestety obsesja niewiele da bo kleszcza może przynieść wiatr:mad: to takie cholerstwo i tyle. Rączki do Bozi i módlmy się żeby nam psiak nie złapał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tutami'].
Za to kluchę oceniało dwóch sędziów na klubie kto inny i na krajówce kto inny i mimo niewielkich zastrzeżeń (no w końcu to ma tylko 10 mies.) efekt to [B][COLOR=#ff0000]MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU 2006 +BOB i ZW.MŁ.+BOB.:multi: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]aLE PRZYNAJNMIEJ OBOJE SĘDZIOWIE ZNALI WZORCE RAS KTÓRE SĘDZIOWALI ORAZ ICH TEMPERAMENT I NIE PISALI BZDUR!!!![/COLOR][/B]quote]

czy możesz wyrażać się jaśniej? kto to jest klucha? bo klubowej OP 2006 to jeszcze nie było.Będzie dopier w świerklańcu 17.09. Czy może się mylę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tutami']Doskonały przykład tego o czym mówię miałam wczoraj w Lublinie jak rasę wygrała w podhaLANACH SUKA WYGLĄDAJĄCA JAK KRZYŻÓWKA GOLDENA Z KÓWASZEM., quote]

a tak konkretniej, bez opisów to kto wygrał?

Link to comment
Share on other sites

witam wszystkich
po wypowiedzi Tutami utwierdzam się w przekonaniu że niektóre psy bez rodowodu mogą bardziej odpowiadać wzorcowi rasy niż te rasowe zwłaszcza w oczach "obiektywnych" sędziów. to jest straszne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tutami']

Za to kluchę oceniało dwóch sędziów na klubie kto inny i na krajówce kto inny i mimo niewielkich zastrzeżeń (no w końcu to ma tylko 10 mies.) efekt to [B][COLOR=#ff0000]MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU 2006 +BOB i ZW.MŁ.+BOB.:multi: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][/COLOR][/B][/quote]

a ja jestem niezadowolona :cool1: bo ja chcę zobaczyć tą kluchę :lol:
chwalić sie jest ok, ale nie fer nie pokazać żadnej fotki :mad:

pokazać kluchę!!!!!

oczywiście gratulacje!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ok.Już mówię klucha to mój Clumber spaniel Linda w domu klucha(już o niej pisałam) już pokazuję kluchę co prawda nie z wczoraj bo te fotki dopiero do mnie dotrą w tygodniu a narazie wstawię fotę z bisa szczeniąt w Dobrym mieście i z opola.
[IMG]http://img464.imageshack.us/img464/7388/bisiiidobremiasto18kg.jpg[/IMG]
[IMG]http://img479.imageshack.us/img479/1536/opole200610kg.jpg[/IMG]



radi
nie ma znaczenia czy pies ma pełny pkr czy Kw tylko jakie ma wady bo psa bez wad nie ma,a pomijając wady z którymi nie można nic zrobić to fakt że pies na wystawie jest żółty bo od pół roku nie kompany a kołtuny wyrywa się na żywca przy ringu to coś tu jest nie tak.

Akrim
BRZÓZKA Poniatowskie Piaski -suka kl.otwarta

Link to comment
Share on other sites

W Szczecinie będzie sędziował ŚLIWKA. Jeśli juz Kinga piszesz publicznie, że "nie ma do kogo" jechać, to sprezycuj kim ten ktos jest.
Że wiadomo kto wygra? Będzie CATONIUM i FILOS. Jeśli o mnie chodzi, to żaden dla mnie wstyd, jeśli zgarną co się da. Uważam, że te hodowle są poprostu bdb! Przynajmniej będzie z kim się porównać.

Są ładne psy z KW i są brzydkie. Są ładne PKRy i są (!) brzydkie.
Spójrzcie na Bacę. Chyba to nie przypadek, że ok. 20 x sędziowie dali mu BiS? Szkoda, ze ma KW, bo juz dawno miałby Int Ch., bez łachy.

Dyskusja na temat sędziowania jest przynajmniej nie na miejscu. To nie moja broszka. Nie bez przyczyny przyjęta jest zasada o niepodwarzaniu opinii. Jeśli tak ma wyglądać nasz wątek na forum, to ja mówię NIE.

Kinga, przecież napisałam, że masz daleko na tą wystawę (na wypadek gdybyś nie zrozumiała żartu o "fefrze"). Zresztą jeśli kogokolwiek uraził ten żart to przepraszam, ponoć nie zawsze wiadomo, kiedy żartuję, tak już mam.

Porozmawiajmy lepiej o innych rzeczach, bardziej istotnych dla naszych psów niż nas samych. Np. o kleszczach. Postanowiłam nie wpadać w panikę. Wiem, ze krople Frontline i polski odpowiednik "Fipprex" nie działają na moje psy (a raczej nasze kleszcze). Wdrożyłam dodatkowo obroże, na razie działa.

Magda

Link to comment
Share on other sites

Tutami, daruj sobie komentarze typu ... [QUOTE] rasę wygrała w podhaLANACH SUKA WYGLĄDAJĄCA JAK KRZYŻÓWKA GOLDENA Z KÓWASZEM., [/QUOTE] :crazyeye: ... jak do tej pory było w tym wątku [B]miło :mad: [/B]... myślę, iż nadal będzie tu panowała taka atmosfera, że możemy powstrzymać się od własnych - dość [B]subiektywnych [/B]komentarzy :razz:

Magdo, ja zawierzyłam [I]Advantixowi[/I] ... w mojej opinii jest skuteczniejszy od [I]Frontline'u[/I].

Link to comment
Share on other sites

tak a'propos goldenów:postanowiłam zaszczepić Dunię na wściekliznę u wsiowego weta który przyjechał szczepić psy na wsi.Lało jak z cebra, więc Dunia była mokra i brudna od żwiru /to ostatnio jej ulubione miejsce odpoczynku/.Wet.stwierdził że "ładny goldenek" przyszedł na szczepienie.Nie kłóciłam się tylko zarządałam żeby wpisał na zaświadczeniu "owczarek podhalański".Muszę przyznać że był cokolwiek zdziwiony a jeszcze bardziej gdy kazałam wpisać dwa imiona: Duna Baca:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

No przepraszam dziewczyny ale stwierdzenie odnośnie zw rasy było obiektywne i nie tylko moje celowo nie pisałam o wadach bo jak napisałam każdy pies jekieś ma! Jednak nikt mi nie powie iż zw rasy ma prawo być brudny i skołtuniony a tak właśnie było.

Magda ja nie twierdzę iz w hodowlach Catonium czy Filos nie ma ładnych psów ale widziałam na wystawach również takie które były na góra BDB i wygrywały tylko dlatego że miały taki przydomek hodowlany a nie inny. Dlatego wybieram się na klubowąbo p.Redlicki będzie oceniał psy (jak zwykla)a nie hodowlę i jak przegram to przynajmniej będę wiedziała dlaczego i za co a nie dlatego iz mam psa z takim a takim przydomkiem lub bo tak się sędziemu wydawało. Zahowanie pani Sedziny w Lublinie było kontrowersyjne również dla obserwujących ja sędziów i to praktycznie we wszystkich sędziowenych przez nia rasach.Co do p.Sliwki to pogadaj z ludźmi których śędziował w Częstochowie w zeszłym roku większość nazywała to krutko CYRK.

Jeżeli ktoś sie obraził na moje określenie Zw rasy to przepraszam ale stwierdziłam stan faktyczny tak jak teraz stwierdzam iż np.mój pies był łysy ale za to czysty i wyczesany. I dodam jeszcze iż na Zw.Rasy jak zobaczyłam stawkę od początku obstawiałam suke bo była ze zgłoszonych psów najlepsza tyle ze nie tą! Więc nie przemawia przezemnie zawiść jak niektórzy z was myślą tylko pewien niesmak że na rasę wybiera się psa o którego wł.ewidętnie nie dba.

Akrim
Moje burki też nie zawsze są czyste ale na wystawie są zawsze wykąpane i wyczesane eksterieru nie poprawię,ale wykąpać psa mogę.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w kwestji Bacy to weż pod ówagę Magda że jak on wygrywał to był najczęściej sam i nie bez powodu nagle z ringów zniknął.Nie zrozum mnie źle nie twierdzę iż nie jest wart swoichtytółów,ale taki super wzorcowy to on niestety nie jest. Żeby nie było jest to ostatnia moja opinia.Ajak komuś ulży to może sobie napisać co chce o moich psach każdy ma przwo do swojej opinji. I

Link to comment
Share on other sites

Hi,Hi:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ,nawet Basi i Magdzie "oazom spokoju' puściły "nerwy"!!!
Kinga a może zrobisz uprawnienia sędziowskie i w końcu zrobisz porządek w podhalanach!!!!!Wywalisz wszystkie goldeno -podobne,kuwaszo-podobne,kaleki a zostaną tylko z przydomkiem SW?:placz: :placz: .to tylko 4 lata asystentury i zdany egzamin sędziowski! Może warto się pokusić dla "dobra podhalanów":lol: !!!!!
Podkradłam zdjęcie tej goldeno-kuwaszo-podhalanki /mam nadzieje,że mnie "nie zabiją"?/,jak dla mnie to całkiem przyzwoita suczka,no ,ale ja się nie znam,w końcu mam tylko 1 podhalana i to dopiero od 7 lat!!!
Kina a może warto zastanowić się nad konsekwencjami,bo "rzucanie" nazwiskami na forum bez opamiętania,może niestety zaprowadzić na drogę sądową!:mad: :mad: ,w końcu nie wiesz kto tak naprawde tu zagląda.
I zdjęcie suczki:
[URL="http://img398.imageshack.us/my.php?image=brzzka5ht.jpg"][IMG]http://img398.imageshack.us/img398/4958/brzzka5ht.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ela
Papierów sędziowskich nie robię właśnie dlatego by nie padały takie bzdurne opinie na mój temat jak ta którą przed chwilą wygłosiłaś!Dla mnie Hodowca to nie sędzia a sędzia to noie hodowca i tylko wtedy nie będzie stronniczy! Ja wcale nie twierdzę że mój pies powinien był wygrać co zresztą napisałam.Na tym zdjęciu to ogulnie nie wiele widać mam obiecane zdjęcia dobre jakościowo z Lublina to wstawię ale faktem jest że suka była zółta zkołtuniona,a włos miała krecony co u podhalana jest wadą i tyle.Widzisz u nas w kraju jest tak że jak sędzia sędziuje zgodnie z wzorcem to sędziuje mało lub wcale patrz np.p.Redlicki przez ostatni rok nie sędziował podhalanów ani razu a nie powiesz chyba ze nie zna rasy. co do nazwisk to pomyliłaś adresy nazwisko padło od Magdy a nie odemnie ja tylko stwierdziłam by zebrała sobie opinię o tym panu. Do sadu można trafić jak się kogś obrazi JA TEGO NIE ZROBIŁAM to może jednzk ty się zastanów. I W przeciwieństwie do niektórych wł. reproduktorów nigdy nie twierdziłam iż moje psy są bez wad natomiast drażni mnie kompletna ignorancja wzorca przez niektórych sędziów lub jak np.miało to mirejsce w Lublinie gdy sędzia radzi wystawcy by psa ktoś z za ringu wołał co jest zabronione przez FCI i jest jawnym łamaniem regulaminu. Zęby było zabawniej to były sytuacje gdy pani pisała wiekszemu z psów drobny a temu mniejszemu rosły cha,cha,cha, no dla mnie to o czymś świadczy. Widzisz Lindzie (clumber) też sędzina napisała że kontowanie mogłoby być lepsze ,a suka ciut większa,ale na tym etapie rozwoju jest ok i też bym się mogła obrazić gdyby nie to że to prawda a kobieta miała wzorzec w małym palcu.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Basiu nie pamiętam czy to ty działasz w dogoterapi?[/QUOTE]
Tak, to chyba o mnie chodzi :roll: Już tam zaglądam.

[QUOTE]Dlatego wybieram się na klubowąbo p.Redlicki będzie oceniał psy (jak zwykla)a nie hodowlę[/QUOTE]
Mam nadzieję, że nie będzie tak "obiektywny" jaki bywa kiedy ocenia syberiany :razz:

Link to comment
Share on other sites

basiu
Nie wiem jak ocenia syberiany wiem tylko że oceniał moją sukę dwa razy raz wygrałam zasłóżeniew a raz przerżnęłam z kretesem,ale zawsze opis był zgodny ze stanem faktycznym i jak przegrałam to suka konkurencji była zeczywiście w lepszej kondycji i lepiej pokazana a poza tymmoja Glocha ma mały "defekt" którego tamta suka nie miała. I moim zdaniem o to chodzi niech wypisze wszystkiewady no przecież wiem co jest nie tak u moich psów i ty wiesz o jest nienajlepsze u twoich no nie:cool3: Nie mam zastrzeżeń jak psy są równorzędne i sędziemu akurat podoba się ten drugi,ale jak ten drugi to "chodzący katalog wad" a sędzia wypisuje jakieś bzdury w karcie ocenjak np.u psa o idealnie prostym grzbiacie w karcie ocen czytasz ..."grzbiet karpiowaty..."to wybacz ale taki sędzia nie wzbudza we mnie dobrych odczuć. I dlatego pojadę na klubową mimo iż mam świadomość że sędzia może i dobrych nie szczedzić no cóż tródno lepsza zasłóżona ocena niż niezasłużona wygrana choć na to drógie buym się napewno nie obraziła.

Link to comment
Share on other sites

basia
No nie da się zaprzeczyć że trzeba ,a przy rasachkudłatych to i pomacać by wypadało no nie:razz: .Jak już pisałam prezentuję swoje zdanie z własnych doświadczeń jeżeli ktoś ma inne ma prawo się ze mną nie zgodzić ba nawet powinien. Ja zawsze miałam lekką rękę do pisania mimo moich byków:cool3: To teraz życzonka powrotu do zdrowia dla ronsi:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hm, podanie nazwiska pana Śliwki było tylko z mojej strony formalnością - Ty Kinga z góry oceniłaś, że nie ma po co jechać do właśnie tego sędziego. Więc podałam do jakiego, zeby wszyscy wiedzieli o kim mówisz.
Hm, Jagoda mu się podobała, no ale ja tu nie miewam duzej konkurencji, wiec raczej sie nie mam co podniecać. Zresztą znam to kiedy jeden sędzia potrafi na dwóch innych wystawach zaprzeczyć sam sobie w ocenie.Takie są wystawy i tacy są sędziowie.
Kinga robisz sobie wrogów, ale to juz Twój problem, niestety. A szkoda, niepotrzebnie. Są w życiu naprawdę gorsze problemy, ja np. wychodzę z załozenia, ze nie ma sobie co dodatkowych samemu stwarzać. Poza tym istnieje coś takiego jak ogłada towarzyska, czyli np. nie mówi sie publicznie na forum o takich rzeczach jakie wypowiedziałaś na temat Bacy. To było przegiecie, chcę zebys była tego świadoma. Jest chyba jakiś kodeks hodowcy. Ja mam szczenięta po tym reproduktorze, inni też je mają, większość próbowała go w hodowli i jeśli są jakieś potwierdzające się wady w miotach czy wady w tym psie, to takie rzeczy omawia się z zachowaniem dyskrecji, aczkolwiek w gronie hodowców. Kto chce to sie dowie i u samych właścicieli tego psa, ale rzucanie publucznych opinii jest ŻENUJĄCE i proszę abysmy tego nie robiły.
To, że nie zawsze psy z hodowli Catonium czy Filos wygrywają słusznie świadczy o tym, że są to czołowe hodowle, Filos od lat i to nie wzieło się z nikąd. Zawsze są w rasach hodowle wiodące i ktoś zawsze sobie musi na to zasłużyć, z nikąd to sie nie bierze. I zdażają sie z pewnoscią sytuacje, że sędzia (i kupujący) opiera się na renomie.Życie to nie je bajka. A moze by tak skorzystać, zapoznać sie, nawiązać kontakt, podpytac co i jak? To są raczej wielbiciele rasy - w moim przekonaniu bez dwóch zdań.

Coraz mniej mam ochotę kontynuować ten wątek.

Link to comment
Share on other sites

Pracowałam kiedyś w klubie sportowym i nasłuchałam się podobnych opinii na temat sędziowania .Dlatego mój mąż stwierdził że tylko sport mierzalny w metrach, sekundach, bramkach jest sprawiedliwy./pomijając różne wspomagacze/A takie jak np.jazda figurowa na lodzie,gimnastyka art.,taniec nie jest sprawiedliwy bo opiera się na "odczuciach artystycznych" sędziego-ów.
Wystawy psów to pokazy piękności , więc również w grę wchodzą odczucia sędziego.
Ale fakt faktem że wypadałaby przed pokazem piękności psa "wyprać" /a nie wypudrować /nie tylko na wystawę krajową ale i na międzynarodową!
/byłam na ubiegłorocznej w Sopocie jako widz, więc wiem co mówię!/.
To kiedyś za czasów dr.Derezińskiego wygrywały podhalany przyprowadzane przez górali prosto z łańcucha i wystawiane nie na ringówkach lecz na łańcuchach- to wiadomości od mojej teściowej, która znała owego górala z Murzasihla jak na rauszu prowadził je do Zakopanego
a z powrotem to one jego prowadziły do domu.Ale czasy się zmieniły i górale chyba też/przynajmiej ci co mają hodowle/

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze a propos Brzózki - całkiem fajna laska. Nie widzę w niej kuwasza, a już napewno nie goldena...:shake:
Ale może się nie znam.

Zawieszam swoją działalność na kilka dni przynajmniej. Niech emocje ostygną, bo szlag mnie już trafia!!!!!! Wrzucę zdęcia ze Szczecina i wyniki.
Jeśli ktoś chce, to niech trzyma kciuki za Borkę i Butnego vel Baca. Pierwsze koty za płoty.

Pozdrawiam,
Magda

PS Akrim - całkiem ciekawa i słuszna dygresyjka. Tylko pamietajcie ludziska, że jak wystawiacie psa co tydzień, to co tydzień (ani co dwa na Boga) go nie kąpcie. Co za dużo to nie zdrowo (chyba ze sie wypaprze oczywiscie). Mają być czyste bez dwóch zdań. Są różne inne specyfiki na sucho, a czesanie też jest formą oczyszczania szaty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...