Jump to content
Dogomania

Histeria u psa?


Cockermaniaczka

Recommended Posts

Jest takie cos jak histeria u psa?Bo moj dojrzewajacy spaniel chyba cos takiego ma:roll:
Chodzi mi o sytuacje gdy pies nagle np podczas odbierania kosci etc zamyka sie na smakolyi,szczeki zacisniete,warczenie,nie reagowanie na nic,po wypuszczeniu np smaka atak na rece.
Ja w takiej sytuacji klade go na ziemie i przytrzymuje az sie uspokaja.Szczerze mowiac nie bardzo wiem co wtedy robic:roll:
Sytuacje takie sa raz na ilesss,na codzien jest normalnym zywolowym spanielem bez agresji do ludzi czy zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

Eh,
twoj pies przejawia wobec Ciebie agresje... Broni swoja "zdobycz" (kosc) przed Toba bo nie chce jej stracic... Nauka odzwyczajania psa od takiego zachowania polega na tym ze:
gdy pies cos je, pokazujesz mu ze masz cos jeszcze lepszego do zaoferowania i probujesz mu pokazac ze wcale nie chcesz zabrac mu tego co w danej chwili konsumuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Jest takie cos jak histeria u psa?Bo moj dojrzewajacy spaniel chyba cos takiego ma:roll:
Chodzi mi o sytuacje gdy pies nagle np podczas odbierania kosci etc zamyka sie na smakolyi,szczeki zacisniete,warczenie,nie reagowanie na nic,po wypuszczeniu np smaka atak na rece.[/quote]

Czy on tak jakby zamiera nad kością ? Jak tak to jest to ostrzeżenie "nie bierz tej kości bo oberwiesz", a to zmienia postac rzeczy. I broń Boże nie przytrzymuj go przy ziemi, bo to stresuje psa i sprawia, że traci zaufanie do Ciebie!! Jest to gest poddańczy ale tylko wtedy gdy pies robi go sam z siebie a nie gdy jest do tego zmuszany.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:placz:Negro niedawno sie na mnie rzucil:placz:Grzyzl zeby ugryzc:placz:Mam pogryziona reke,na szczescie nie az tak powaznie ale krew sie polala:placz:
Nie wiem co robic:placz:
Czy jest mozliwe aby to bylo cos z mozgiem?Krwiak?Padaczka?Boje sie ze to po wypadku cos jest nie tak:-(

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze co zrobie to przeswietlenie glowy...Pozniej kastracja a po drodze szkolenie:angryy:
Jakie badania mogly by tu byc przydatne?Bo wole cos wiedziec na ten temat niz sugerowac sie tylko opinia jednego weta...
Co do weta:mad:To ten co zawsze do niego chodzilam odradzil wtedy przeswietlenie po wypadku:angryy:A ja glupia posluchalam:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...