Jump to content
Dogomania

Optigen - Poznan 2005


lidush

Recommended Posts

No to może przez hodowcę spróbować tę sprawę wyjaśniać :-?

A tak z innej beczki to organizujemy na poznańskiej wystawie grupową wysyłkę (oraz pobieranie :wink: )materiału do testowania w Optigenie. PRA, CL, CEA itp. czyli wszystkie chwyty dozwolone, byle deklaracje co do udziału w owej akcji składane były odpowiednio wczesniej, głównie ze względów organizacyjnych :wink:

Link to comment
Share on other sites

Gudi, dziekujemy!
Tekst na stronie Sary jest bardzo dobry, mam tylko zastrzezenie do tego ze CEA tak rzadko wystepuje u BC. Statystycznie jest okolo 25% nosicieli i chyba 7% chorych psow (tego nie jestem pewna).
Jak na razie te staystyki sie mniej wiecej zgadzaja.

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lidush']A tak z innej beczki to organizujemy na poznańskiej wystawie grupową wysyłkę (oraz pobieranie :wink: )materiału do testowania w Optigenie. PRA, CL, CEA itp. czyli wszystkie chwyty dozwolone, byle deklaracje co do udziału w owej akcji składane były odpowiednio wczesniej, głównie ze względów organizacyjnych :wink:[/quote]

Jaki będzie mniej więcej koszt takiego badania? A jesli suczka bedzie miala cieczke?

Link to comment
Share on other sites

Davie, pozwole sobie odpowiedziec odnosnie ceny, bo dwa dni temu zadalam lidush podobne pytanie. :wink:
CEA dla BC kosztuje 180$, a CL 95$, dodatkowo 120 zlotych za wysylke, do podzialu dla wszystkich, wiec sa to smieszne pieniadze. Ponadto trzeba kupic torebke, i niewielka ilosc folii babelkowej, oraz zaplacic lekarzowi, rzecz jasna. :wink:

Wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote]czy jak Lizie ma NORMAL - to jej dzieci moga byc spokojne czy tez sie robi potomstwu badania ?[/quote]

Ojciec jest niebadany, wiec teoretycznie nie mozemy tego stwierdzic. Zakladajac, ze Vyper jest Normal nie musisz sie niczym martwic, gdyz caly miot na 100% bedzie wolny od choroby, z kolei jezeli ojciec bedzie carrier, to polowa miotu wyjdzie carrier, a polowa normal.

Reasumujac teoretycznie w najgorszym przypadku szczenieta beda nosicielami.

Link to comment
Share on other sites

[quote]czy jak Lizie ma NORMAL - to jej dzieci moga byc spokojne czy tez sie robi potomstwu badania ?[/quote]
Tak jak Ci tlumaczylam, Lizzie jest CEA DNA NORMAL, Vyper jest badany klinicznie jako szczeniak z wynikiem wolny.
I tak jak Ajrish odpowiedziala, wszystkie szczeniaki sa wolne od CEA i w najgorszym wypadku moga byc CARRIER. Wlascicielka Vypera prawdopodobnie go zbada.

[quote]CEA dla BC kosztuje 180$[/quote]
180USD - 25% czyli 135USD jezeli sie podlaczymy pod 20/20 clinic albo sami taka zorganizujemy. Ja do Poznania przywioze krew juz w prubowkach bo 1)tutaj mi pobiora za darmo 2)inne psy badam a inne wystawiam
Cieczka w badaniu nie przeszkadza.

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Lidush, pytanie poszlo do Optigenu. Jutro rano pewnie bede miala odpowiedz.
Ile bedzie cattli? Ile BC? Itd?
Ja tak jak mowilam prawdopodobnie 4.
Dalej Raisa, i kto jeszcze?
Agata i Gwarek, napiszcie prosze na energizerowa liste kto bylby zainteresowany? Moze tu gdzie chodzi o dobro rasy i zdrowie damy rade zapomniec o idiotycznych sporach?

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Martyna, Ewa, dzięki! :D
Tylko jeszcze jedno pytanie - czy w wypadku przywiezienia próbki krwi musi ona byc jakoś specjalnie przygotowana i czy jest jakiś ściśle określony czas (licza się np. godziny) od pobrania do jej przekazania?

Link to comment
Share on other sites

Davie, wazne jest zeby probka byla jak najswiezsza, wiadomo ze jeszcze 'chwile' to potrwa zanim dojedzie do Optigenu.
Powiem Ci jak ja zrobie: w dzien wyjazdu do Poznania pobiore krew i nastepnego dnia dodam do reszty probek. W samochodzie nic specjalnego nie bede robic, mam klime a sadze ze juz tak cieplo nie bedzie.
Nie wolno zamrazac, chlodzic jak sie nie wie jak, ani oczywiscie wystawiac prubowki na dzialanie slonca itd.
Mozesz dowiezc probowke po prostu do Poznania, na miejscu zostanie tak jak trzeba zapakowana (za oplata tyle ile ty tez bys za odpowiednie woreczki zaplacila, po prostu ja juz wiem jakie i bym kupila tyle ile trzeba dla wszystkich, drogie to to nie jest).
Wazne jest jezeli sie chce miec 25% rabatu zeby zglosis psa online i mysle ze dla niektorych to moze byc problemem. Moze trzeba bedzie w tym Poznaniu o jakims laptopie pomyslec? No i zeby zaplacic to najlepiej karta VISA.
Czyli 5 BC + Joga? (chyba dobrze zgadlam prawda?)

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Laptopy załatwimy :)
Cattli na 100% 6, może będzie więcej, ale chyba tylko o +-3sztuki. Dodatkowo jeden toller na 100% i być może kilka labków oraz jeszcze jakieś tollerki. Mają być również sznaucery miniaturowe, ale tylko jeden póki co jest "klepnięty" :wink:
Dodatkowo porozsyłam po znajomych plakaciki informacyjne do powieszenia w odpowiednich miejscach. Moja znajoma od cattli będzie 'nagabywać' ludzi w warszawskim zk :wink:
Jeśli ktoś będzie chciał plakacik to proszę o kontakt mailowy :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki, wszystko jasne. :D

[quote name='NNL-BC']Czyli 5 BC + Joga? (chyba dobrze zgadlam prawda?)
PozdrawiamEwa[/quote]
A nie! :D :lol: Ten szósty borderek to AINA Synthesia. Wypytuję o szczegóły na prośbę waścicielki hodowli Tempo, która chętnie weźmie udział w tym przedsięwzięciu. Co do Jogurta nie mam planów hodowlanych. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...